Temný rytíř povstal (2012)

Vrchol. Christopher Nolan je prostě bůh. Všechno má smysl, každá scéna je dokonale promyšlená a ani jednou se neobjeví nějaký zbytečný blábol, který měl jen prodloužit film. Nolanův smysl pro akci a napětí je neuvěřitelný. První akce s letadlem se sice nevyrovná loupeži v Temném rytíři, avšak těsně šlape na paty. No a revoluce začínající bombou pod fotbalovým hřištěm je prostě perfektní. Celou dobu film hltám s otevřenou pusou a nemohu se vynadívat. Film trvá skoro tři hodiny a ani jednou jsem si neřekl: "Kdy už bude konec?" a to se mi opravdu moc nestává. Takový zážitek se nebude jen tak opakovat.

Méďa (2012)

Úžasná komedie parodující společenské konvence a jiní jevy. Způsoby a názory Setha MacFarlana jsou výjimečné a ne každý jeho humor pochopí, ovšem kdo ano, nebude moci mít námitek.

LOL (2012) odpad!

Místo LOL by se to mělo jmenovat spíše WTF.

Sinister (2012)

Další nádherné využití domácího videa, které dokáže děsit na míle daleko. Musím říci, že jsem dostal na stůl(respektive na židli(kdyby jste jen věděli, jak jsem se na to díval)) velmi kvalitní horor. Samozřejmě co se filmů týče, je to takový lehký nadprůměr, avšak v hororovém světě je toto skvost. Opravdu silné napětí, místy zajímavé okamžiky a samozřejmě nezbytné infarktové situace. Nadále jsem dostal velmi nadprůměrný příběh, jen škoda, že se více nerozvíjel jako třeba v konkurenčním Insidious. K porovnání těchto dvou kousků bych měl ještě jednu větu a to sice: Insidious byl jen nevýrazný filmek, od kterého se vlastně vůbec nic nečekalo, avšak Sinister se stal očekávaným projektem a laťka byla mnohem výše, ovšem je jen otázkou každého individua, jestli laťku přeskočil nebo ne. Tuto laťku ovšem zdvihá ještě trailer, který ukáže doslova to nej z filmu a po shlédnutí opravdu máte pocit, že jste viděli ten samý trailer, jen o něco delší. Rozhodně film stojí za puštění, ale díru do světa neudělá, i když může pomoci pozvednout žánr na vyšší level.

Černá hodina (2011)

Neskutečně stupidní scénář, chování postav je k blití a ta kupa klišé také nepřidá na hodnocení. Přesto jsem se však chvílemi bavil, ale to je asi tak všechno. Musím říct, že citát Emile Hirsche: "Vlastne nechcem robiť teenagerské komédie, viete? Myslím tým, že jednoducho nechcem hrať v zlých filmoch, to je všetko," zde bohužel moc neplatí.

2012 (2009)

Nabušený blockbuster plný nesmyslných scén a scénáristických děr. Přesto hodnotím celkem kladně.

Revoluce (2012) (seriál)

A já se na to tak těšil. Abrams bohužel zklamal. Jsou tam dobré myšlenky a zajímavé nápady, ale to je asi tak všechno. Postavy jsou nezajímavé, možná tak kromě Milese. Myslel jsem si, že pátrání po bratrovi tak trochu už vyšlo z módy, ale není nad to oprášit starou zápletku. Škoda

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál) odpad!

Jak vidno, stačí jeden rapík s dívčím sborem na to, aby kupa lidí změnila názor na školu, děti mají radost a zatleskají, blonďatá supr dupr úča je naštvaná a diváci mají vánoce (teda někteří). Ještě že se na nás valí kvalitní dialogy pětiletejch fracků se zadkama v záchodové míse. Jak řekl Brzoboháč, to je jen začátek, bohužel. Určitě se můžeme těšit na kvalitní zábavu. Jistě zahlédneme ještě pár dětí s exkrementy na půl cesty, Šinkorová se nám párkrát rozbrečí, Brzoboháč a Leichtová se dají do kupy, pak se rozejdou, pak se zase dají do kupy, no a pak se zase rozejdou a nemůžu se dočkat, až se spolu znovu vyspí, načež toho budou oba litovat. Díky bohu za to. A ty hlášky stuďáků, nemají chybu, opravdu ne, řechtal jsem se na zemi až doteď.

Insidious (2010)

Nejdříve to působilo jako obyčejný laciný horor, protože natočit něco děsivého a způsobit silné leknutí pomocí chvilky ticha a náhlého otočení volume doprava není opravdu nic těžkého. Časem se však začala vysvětlovat ona paranormální zápletka a světe div se, já horory nemám rád díky jejich stupiditě, ale tohle mě opravdu dostalo. Kvalitní myšlenka a výborný a hlavně skvěle zpracovaný příběh mě okouzlil a proto jsem jim odpustil i pár těch zbytečných infarktů. No, hold zas nějakou dobu nebudu moci chodit večer na záchod, ale budiž.

Bitevní loď (2012)

Tak toto bylo zklamání. Rozpočet jako kráva a smysl žádný. Doufejme, že si Hasbro dohrálo a nyní se bude věnovat jen svému písečku. Celé je to dementní a naprosto to ztrácí logiku. Několik scén absolutně nedává smysl a to jen kvůli většímu efektu. Scénáristé si z toho dělají opravdovou srandu a já doufám, že to bylo to poslední, co jsem musel přetrpět.