Gattaca (1997)

Film, který umělecky září avšak míra zábavnosti je hodně nízko. Druhý den už si na to ani nevzpomenete.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Seriálová legenda. Těžko by se hledalo něco, co by se vyrovnalo tomuto enormnímu dílu. Jen jedna desítka epizod, ale spousta desítek nezapomenutelných momentů. Nejlepší zpracování druhé světové války vůbec.

Amazing Spider-Man (2012)

"Poor Peter Parker. No mother, no father, no uncle, all alone." Marc Webb měl před sebou nelehký úkol a podle mě ho splnil, jak nejlépe mohl. Původní Spider-man to sice není, ovšem paradoxně si myslím, že to má ke komiksové předloze mnohem blíže než Raimiho zpracování. Pár skutečností je jinak, máme zde (díky bohu) jiného záporáka a i charakter Petera Parkera je odlišný. Samozřejmě jsou z toho cítit prachy na kilometry daleko a to nemusím mít Spider-manův pavoučí instinkt. Marc Webb mi udělal neskutečnou radost a to tím, že se nezabýval zbytečnostmi jako Raimi, u něj to však byla povinnost, protože musel vytvořit Spider-mana se vším všudy a Webb moc dobře věděl, že kompletní zrození superhrdiny už nikoho nezajímá a všichni se těší spíše na nějaký ten hollywoodský trhák. To se určitě povedlo. Mám sice výtky na menší nedostatky ve střihu, které byly až příliš viditelné, ale to se určitě dá prominout. Každý ze dvou Spider-manů měl svou roli a každý ji splnil, tak jak má. Myslím si, že tento Spider-man byl už od začátku předurčen budˇ maximálně čtyřem hvězdičkám anebo naprostého odklonění od komiksu.

Žena v černém (2012)

Vcelku průměrný horor s běžným námětem, avšak s brilantním zpracováním.

Saw: Hra o přežití (2004)

Mistrovské dílo. Málokdy se povede natočit takovýto horor, který se vám dostane pod kůži i s takto nízkým rozpočtem.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Docela se divim, že to zde má tak vysoké hodnocení. Příběh zatím nejslabší, za scénář by se styděl každej a ta neskutečná moudra a přehnaně dobrý konec taky nepotěšil. Asi už jsem vyrostl z dětských pohádek, protože tohle jsem překousl jen tak tak. Jediný co drží tuto kru nad hladinou je občasný dobrý fór a snaha animátorů vykousnout z toho, co se dá. Velké zklamání.

S čerty nejsou žerty (1984)

Vůči pohádkám mám docela averzi, ale toto je výjimka, která potvrzuje pravidlo.

Návštěvníci (1993)

Po velkém chválení a tlaku známých jsem si tuto klasickou komedií pustil, ovšem až takový zážitek to zase nebyl.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Začalo to nadějně a zajímavě, a už jsem si říkal, že se povedlo natočit něco pěkného. Každá postava přitáhla do filmu své problémy z pětadvaceti let povětšinou bídného života a opravdu to nevypadalo zle. Ovšem po několik desítkách minut se to změnilo na nudné drama, které neví kudy kam, postavy se chovají nelogicky a výsledkem je vlastně nic.