Jádro (2003)

Když bych měl vyzvednout některé filmy z dnes již mrtvé skupiny katastrofických filmů, byl by to tento.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Justin Lin má sice úžasný styl akčních filmů, ale nemá mozek. Vcelku výborný film, pro mě asi tak na úrovni pátého dílu, který vlastně vůbec může za to, že vznikl i tento film, bohužel kazí naprostá přehnanost v akčních scénách, což zapříčinilo to, že jsem si chvilku myslel, že nesleduji Rychle a zběsile, ale spíše nějakou adaptaci marvelovských superhrdinů. Každopádně hlášky skvělé, styl si to drží, akce opravdu originální (i když přehnaná) a můžu se zaručit, že se u filmu rozhodně nudit nebudete. Mnohdy se dá ocenit i to, že Justin Lin dokáže navodit rychlou a akční atmosféru, avšak stále udrží pořádek a vždy budete vědět, co se na scéně zrovna děje, což málokdo umí. Následuje SPOILER: Bohužel dobrý pocit z filmu také kazí konec, kde úplně zbytečně zemře jeden z hrdinů (což jim sice vyřeší logickou návaznost na třetí díl, ale beztak se to dalo vyřešit i jinak, tohle bylo celkem trapný klišé) a poté se Vin Diesel, též úplně zbytečně, vybourá na místě, kde to vzhledem k ostatním scénám a jeho jízdním schopnostem prostě není možné. Samozřejmě to přežije, což každý ví, takže jestli si tvůrci mysleli, že to tak bude napínavější, byli prostě na omylu.

The Raven (2010)

Stejně jako J. J. Abrams i Ricardo de Montreuil má asi velikou zálibu v odlescích na obrazovce.

Iron Man 3 (2013)

Třidéčko v kině nebylo vůbec špatný, ale počkám si na DVD a film shlédnu v klidu domova. Pár výtek bych k tomu měl, proto zatím hodnocení ponechám.

Vratné lahve (2007)

Česká filmová tvorba ještě není úplně v zatracení. Stačí, aby se do toho vmísil někdo ze Svěráků a ihned máme zaručenou prvotřídní kvalitu. Výborný film, ke kterému se budu vždy rád vracet.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Přibývá otázek, ale stejně rychle i odpovědí. Ani vteřinu nemáte strach, že nějaká skutečnost zůstane neobjasněná. Takto bych popsal brilantně zpracovaný film, který mi jednoho večera vyrazil dech. Na Toma Cruise tam je sice málo akce, avšak všechno to vyvážil perfektně zpracovaný scénář, který způsobí to, že si během filmu ani nedojdete na záchod.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Krásná podívaná a pěkný výlet do Středozemě, ovšem Lotr je prostě Lotr. Možná tomu chybí propracovanější děj, než jen sledování výpravy, a také by neuškodili sympatičtější postavy. Přesto hodnotím víceméně kladně.

Kronika (2012)

Jelikož nám zde film zmodral a hodnocení kleslo, byl jsem nucen se na film podívat znovu a přehodnotit svůj dosavadní verdikt. Nic však nezměním. Film je podle mě dokonalý ve všech směrech. Hluboká myšlenka zpracovaná skvělým byť jednodušším příběhem, celkem kvalitní scénář a hlavně mix hororu, sci-fi, komedie a hlavně výborné drama. Kamerový styl také skvělý a dodá filmu více na napětí. Největším plusem je také celkové vyvrcholení, přestože víte, že film nemá kdejaký rozpočet, efektů je tu dost a dost.