• Pornografický

Guru lásky (2008)

Guru Pitka (opravdu výstižné) je pitomec, ale je s ním sranda. Jessica Alba šéfuje Toronto Maple Leafs a fanoušci ji nenávidí (scéna na stadionu vtipná seen-unseen). Verne Troyer jako malý velký kouč je geniální a vtipný a navíc scény společné s Myersem patří k nejvtipnějším. Zasadit příběh na prostředí play-of Stanley Cupu byl nápad, který mě potěšil (i slavný obránce Rob Blake si zde zahrál). Myers v hlavní roli zajišťuje i nějaké ty šílenosti (souložící slony při rozhodujícím trestném střílení) a nechutnosti (boj pomočeným mopem). No celkově jsem se bavil velmi, ale zamrzelo, že Jessica Alba nedostala prostor pro svůj komediální talent (Klikař Charlie).

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Opět výborný film Miloše Formana s velmi dobrým a sympatickým obsazením (od záložáků až po vynikající Hanu Brejchovou). Místy vtipný a místy vážný. Navíc film ani moc nestárne, protože podobné charaktery postav, které nám Forman vylíčil, potkáváme i dnes. Hana Brejchová mě zde příjemně překvapila a ve své roli byla výborná a to ji moc nemusím.

Polda (1998)

Ano je to rozhodně jedno velké klišé, ale já mám prostě rád, když je můj oblíbený herec na konci za hrdinu a když mrchu hraje asiatka, ikdyž je film trochu slabší a možná i odbytý, já to rád přejdu a jen si to užívám.

Top Gun (1986)

Kdyby tam nebyl Cruise s tou svou romantikou a ta část filmu, které říkáme ,,slaďák" a trochu víc akce, možná by mě to zaujalo víc.

Drahé tety a já (1974)

Jiří Hrzán to sice semtam přeháněl, ale byl i vtipný a dodal filmu právě tu komediální stránku. Tety byly místy otravné, ale tak to mělo být. Jen ta Iva Janžurová mi tam moc odseděla, teď je mi i postavy Hrzána líto, že si ji měl vzít. A za zmínku stojí i tři vteřiny vlasatého Jana Krause (!!!). Ale musím uznat, že tento film mám rád, takže jsem hvězdičku přidal.

Pár správných chlapů (1992)

Reálně vypadající film se skvělým obsazením ve vedlejších rolích (Nicholson, Pollack, Bacon) a i v epizodních (Wyle, Gooding Jr.). Jen když jsem viděl, že v hlavních rolích bude Cruise (kterého moc nemusím) a Demi Moore (no...), čekal jsem že do toho režisér zapojí mezi oběma hlavními herci spoustu romantiky a opět uvidíme slaďárnu typu Top Gun, ale nestalo se! Zacož panu Reinerovi moc děkuju.

Andula vyhrála (1938)

Českou tvorbu moc nemusím, ale musím uznat, že to byla slušná komedie, která nám ukazuje velmi vtipného Hugo Haase, že současný český film se nevyrovná ani šíšce (jak nám Haas demonstroval) a že holky v 30-40 letech byly dost nadržené. Jo a musím vyzdvihnout i Tondu s kajakem (ikdyž jak tak přemýšlím, on ho ani chudák nedostal!)

Son of Bambi Meets Godzilla (1999)

"Dvojka" je sice barevná (oproti černobílé jedničce, je mi blbé psát barevnější :) ), vtipnější a s zajímavým nápadem. Oproti jedničce chybí chytrá pointa a Godzilla po těch 30-ti letech zřejmě ztratila zrak, takže za dalších 20 (psáno 6.1.2009)let bude určitě v brýlích.

Bambi Meets Godzilla (1969)

Ikdyž titulky jsou delší, než film celkově, ale "přiběh" stojí za to. Já jsem po konci filmu nevěřícně koukal na monitor a potom se zasmál tomu jak mě autor vypekl! Vynikající.