Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Vezmite Améliu z Montmartru, okoreňte Timom Burtonom, pridajte hláškujúceho černocha, bizarnosti v štýle "auto na púpavy" a veľa, veľa, veľa romantiky! Na tento seriál som čakal a ani som o tom nevedel. Všetko od očí Anny Friel až po nádherne gýčové zábery z prírody je ú-ž-a-s-n-é. Nemôžem sa dočkať ďalších epizód :)

Black Books (2000) (seriál)

Ďalšia perla spod pokličky nikdy nevysychajúceho britského humoru. V hlavnej úlohe geniálny Dylan Moran ako ožranský majiteľ kníhkupectva, ktorý sa podobne ako Basil z Fawlty Towers správa presne tak, ako by sa nemal. Všetci ostatní zdatne sekundujú. Niektoré diely poriadne zapáchajú trápnosťou, no niektoré to zase viac než vyvažujú, a najväčším prekvapením pre mňa bolo, že najlepšia je posledná, tretia séria. Bravo.

Casino Royale (2006)

Bond novej generácie. Surovejší, temnejší, uveriteľnejší. Taký, akého som si predstavoval.

Hlava-22 (1970)

Päť hviezd môže tento film získať iba ako doplnok ku knihe - a naozaj perfektný doplnok.

Cesta na Měsíc (1902)

Príjemný výlet do prehistórie kinematografie. Za to mesačné žmurknutie by si zaslúžil aj hviezdičku navyše ;)

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Nechcem pôsobiť sentimentálne, ale je to... nádherný film. Depp s DiCapriom hrajú úžasne a s ľahkosťou, všetko funguje tak, ako má. Ani jedno oko neostalo suché. Teším sa na repete.

Jake 2.0 (2003) (seriál)

Tak toto som nepochopil... O čo sa tvorcovia snažili? Pokiaľ malo ísť o vykrádanie (okrem iných seriálov a filmov) aj medzi tenagermi úspešného Smallvillu, tak musím zatlieskať. Ako bonusy kŕčovité herecké výkony, horibilná kamera a nuda. Tento seriál som si vychutnal počas horúčok, keď som bol chorý - a musím konštatovať, že mi bolo ešte horšie.

MacGyver (1985) (seriál)

Rozum mi káže ohodnotiť MacGyvera dvomi hviezdami, no srdce káže minimálne päť ;) Možno sa ani nedajú spočítať tie hodiny, ktoré som presedel pred telkou, poprípade som ich strávil hraním sa na chlapíka, ktorý bol pre mňa intelektuálnym a mravným vzorom... Absolútna klasika, aj keď s odstupom času sa už nemôžem prinútiť neusmievať sa pri jej sledovaní.

Ztraceni (2004) (seriál)

Rozťahaná prvá sezóna bola vlastne len dlhým úvodom do tých ostatných. Druhá priniesla perfektnú atmosféru a super postavy (Desmond, Ben) a tretia so štvrtou dynamickejší dej, viac akcie a viac záhad.. Uvidíme, aký kurz naberú posledné dve sezóny (hádam nie preč z ostrova).

Jericho (2006) (seriál)

Prvý post-apokalyptický seriál, ktorý som zaregistroval. Bohužiaľ, je pre mňa veľkým sklamaním - jednoducho sa nedokážem preniesť cez prílišnú prkennosť hlavných hrdinov, cez prehnanú americkú nadržanosť a všetky možné klišé, aké si viete predstaviť (outsiderský chalan zbalí princeznú atď). Seriál mal rozhodne väčší potenciál a takto ostal zbytočne nevyužitý, všetko dvakrát podčiarkol otrasný záver v podobe druhej minisezóny. Snáď sa raz dočkáme seriálového nářezu v podobe Mad Maxa či Falloutu. V tomto prípade nepomohli ani tony orieškov.