Deset minut života (2005) odpad!

Už dávno som nevidel film tak preplnený trápnosťami a nelogickosťami. Na tak chabú zápletku je tá stopáž až pridlhá.. nanešťastie som to dopozeral až do konca, keďže to vcelku vtieravo hralo v autobuse, kde sa toho v noci moc veľa robiť nedalo.

Temný rytíř (2008)

Po dlhej dobe som si vyšiel sám do kina, poriadne nadržaný a s veľkými očakávaniami. Kino síce nebolo plné, ale po prvýkrát v živote som zažil situáciu, že hneď po zjavení sa záverečných titulkov sa NIKTO hneď nepostavil a všetci ešte chvíľu zarazení hľadeli na plátno. Nemusím hádam písať, aký geniálny je Nolanov koktejl, a že aj napriek dĺžke filmu som sedel hlboko v sedadle a čumel čo všetko si tam preboha dovoľuje... Jednoznačne u mňa vedie Joker, ale Two-Face mu poriadne šliapal na päty, a čo sa týka Maggie... No, do nej som platonicky zamilovaný už od dôb Donnieho Darka. Ak niekde po svete chodia Gaimanovi bohovia, verím tomu, že Nolan stelesňuje film. Bravo.

Tahle země není pro starý (2007)

To, že sa jedná o takmer otrocký prepis knihy, by mi až tak nevadilo, keby okrem dynamických prvých troch štvrtín neprepísali aj tú štvrtú, mimoriadne nudnú a vlečúcu sa... Za štyri je to hlavne vďaka kamere a Antonovi Chigurhovi, aj keď napr. ani tá coin toss scéna nefungovala až tak dobre ako v knihe.

Denní hlídka (2006)

Dvojka pokračuje v tradícii jednotky, film má podobu akčného metalového videoklipu bez deja, plného zmätočných záberov a chaotických scén. Na to, že sa snaží byť dynamickým a sviežim je prekvapujúco nudný a nezachráni ho ani auto zdolávajúce stenu mrakodrapu. Efektné to ale je.

Liga výjimečných (2003)

Totálne sklamanie... absolútne sprznenie komiksovej predlohy, ktoré si nezaslúži, aby som mu venoval pozornosť po tom, čo dopíšem túto vetu.

Svět zítřka (2004)

Odveký sen jedného režiséra pretavený do silno atmosférickej chuťovky, z ktorej na vás dýchajú staré dobré sci-fi v štýle Wellsa, vzducholode, parné stroje, drsné charaktery a diabolskí záporáci. Kašľať na naivný príbeh, toto je pastva pre oči a pohladenie po sentimentálnej časti nášho ja.

Final Cut (2004)

Z takéhoto zaujímavého námetu sa dalo vytrieskať oveľa viac! Namiesto toho som sa musel snímkom prenudiť a nepomohol mu ani klasicky výborne hrajúci Williams. Škoda toho nezvládnutého scenáru.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Do najmenších detailov premyslený film, ktorý si človek najlepšie vychutná na druhý, tretí, štvrtý krát... Občas dokáže vcelku nudiť, ale natočený je veľmi zaujímavo.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Tak toto je už naozaj Filmová Záležitosť. Geniálne prostredie postapokapylptickej Austrálie plné reálií, ktoré si neskôr vypožičal Fallout, nadupané káry ošetrené ochrannými zariadeniami, aby ani kvapka paliva nevyšla nazmar, parádne akčné scény, piesok, asfalt, do špiku kostí rozložená prvotnopospolná spoločnosť a primitívne klany bojujúce o všetko, čo človek k životu potrebuje a ten šialený Mel Gibson! Absolútny kult. Vykašlite sa v Hollywoode na katastrofické blokbastery o tornádach a zemetraseniach a natočte nám poriadny, krvavý a silno rádioaktívny sequel!