Král Šumavy (1959)

Soudružka Švorcová, esenbák Lukavský s Jirkou Hradcem v téhle hnusné, ideologií zapáchající a propagandou prodchnuté kriminálce o tom, jak neohrožená skupinka československých pohraničníků pronásledovala ty imperialistické rozvraceče naší vyspělé socialistické společnosti a....takhle ne. Ten film je totiž naprosto skvělý a myslím, že aspiruje na plný počet. Skvěle gradované napětí, hutná atmosféra strachu, rozbité pohraničí, černobílá kamera efektně dokreslující hru světla a tmy, výborně zládnuté přestřelky..prostě skvělé. Herci výborní bez vyjímky a ta ideologie? Ne, opravdu se nehodlám zařadit do místního stáda, hodnotícího vše co zavání slovem komunismus odpadem. Tohle je úžasná filmařina a nic jí neubere ani deset převratů.

Opičí král (1986) (seriál)

Nádherná čínská pocta své mytologii a zároveň navždy kult jedné generace. Ve své době ten seriál přinesl totiž něco, na co jsme nebyli zvyklí - naprosto regulérní a skvělou fantasy plnou magie, nahlédnutí do světa východních náboženství a filosofie, vše v krásné výpravě a plné tehdy luxusních osmibitových triků a zvuků. Ten seriál tu běžel jen dvakrát, v letech 1992 a 1993, vždy o letních prázdninách..a miloval jsem to. Ty masky, kouzla, souboje...Viděl jsem to celé před rokem, nostalgie jako hrom. Mnoho dílů již na hranici únosnosti, ale naopak jsem žasl nad propracovaností a komplexností toho díla...A když se k tomu přičte úvodní znělka, která je prostě dokonalá...nelze jinak než za pět.

Hodná holka (2002)

Velmi příjemné filmové překvapení a zároveň zjištění, že Jen opravdu hrát umí, když má co.

Vítr v kapse (1982)

Přesně ten druh filmu, kterej se dá "sledovat" při vaření, žehlení, jako zvuková kulisa - a to nejen pro fanoušky Michala Davida. Viděl každej, každej zná, málokdo si to pustí jen tak, ale když už to v tý bedně dávaj, tak proč ne..Výhoda filmu je jeho rozdělení v podstatě na jednotlivé zážitky a situace, dá se to pustit v skoro v kterékoliv části filmu a divák se zabaví. Pro mě asi nejlepší Tofi s Vaculíkem, zde ještě navíc s krásnou Ivanou Andrlovou. Docela přjemně obyčejný film o dospívání a postupných životních desiluzích..A za tu Tofiho Jawinu se mi chce dát skoro čtvrtou hvězdu, pro tu jsem měl slabost vždy. :)

Mrazík (1964)

Nejlepší, kultovní, klasika všech klasik !!

Zlatovláska (1973) (TV film)

Trochu neprávem opomíjená pohádka. Je pravda, že některé scény jsou přeci jen mírně úsměvné (navíc už jako malému mi vrtalo hlavou,asi jako leckomu, proč Jiřík místo hledání Zlatovlásky prostě neodešel z království, čili neemigroval :-)), ale to nic nemění na faktu, že se jedná o jednu z nejzdařilejších českých pohádek. Škoda toho, že se jednalo o televizní film, ta výprava mohla být, ač krásná, přeci jen větší. Ale hezky se na to dívá, herci jsou moc fajn a ty písničky? Angelo Michajlov byl génius.

Vlk z Wall Street (2013)

Mravokárci ustupte, vy ostatní se pohodlně usaďte. Začíná tříhodinová akční jízda, ve které se vesměs jenom nadává, souloží, šňupe kvalitní matroš a samozřejmě vydělávají peníze. Možná ne úplně poctivě, ale za to ve velkém. Je to zkrátka skvěle natočná freska kapitalismu plná luxusu, se spoustou komediálních momentů, sledující vzestup a pád jednoho takového Gordona Gecka přelomu osmdesátých a devadesátých let. Vyčítat filmu amorálnost či nevýchovnost je samozřejmě nesmysl, režisér nikomu a ničemu nestraní a inteligentní divák si udělá názor sám..pár vážných scén tu je. O kolik jsou lepší, než něco ve smyslu..drogy jsou špatné.Aaaano? Zahýbat někomu je špatné.AAno? atd..

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Po loňské studené sprše je tu pokračování, které mě sice bavilo víc, místy se vyskytovalo i cosi vzádeleně připomínající děj a nebyla to taková fraška, ale...k dobrému filmu to má pořád daleko jak z Kraje k Osamělé hoře. Brečet nad odlišností od předlohy asi vážně nemá smysl, je to úplně mimo..prostě se jen usaďte, kupte si velké menu Coly a slaného popcornu, a dívejte se. Podívaná je to vážně slušná a film jako celek pobaví. Něco na závěr? Po třech hodinách v kině odcházíte s pocitem, že se tu opět nic nestalo a vše bude ve třetí části. Hanba ti, Pítře Jacksone..

Thor: Temný svět (2013)

O něco málo slabší než jednička, ne v zápletce či nedostatku dobrých scén. Spíš v pojetí a celkové nevyváženosti, nudnou první polovinu naštěstí zachraňuje povedená druhá. Stejně tak to působí, jako kdyby pan režisér nevěděl, co vlastně točí, a každých deset minut měnil názor. natočíme parodii...ne, komedii. ne, akční film. Atd. To ale nemění nic na tom, že několik scén je prostě skvělých (SPOILER - samozřejmě, především ta, ve které je Thor svlečenej do půl těla :) - KONEC SPOILERU) a ty nedostatky filmu člověk rád odpustí. Přesto ale, začíná se mi zdát čím dál víc, že marvelovek a komixu obecně už tu v kinech bylo dost, nějak už mi to asi všechno připadá stejný. Nevím, možná jen můj názor..

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Po velmi dlouhé době opět na předpremiéře...a trefa do černého. Film jednoznačně vyždímal z knižní předlohy maximum, až na pár slabších a zbytečných scén to asi líp ani nešlo. Film je dospělejší, drsnější, s některými scénami na hranici přístupnosti, a je to jedině dobře. Herci v čele s Jennifer Lawrencovou (ta holka prostě umí) hrají skvěle, Stanley Tucci a Woody Harrelson si své výstřední podivíny dokonale užívají a na výsledku je to znát. Výrazně se navíc zvýšil rozpočet, jednička vedle toho působila jako televizní inscenace. Celkový dojem není rozhodně dokonalý, některé akční scény byly zbytečně přehnané a nezvládnuté. Navíc byl poněkud pochybný přerod Katniss z lovkyně na akční hrdinku. Za mě lepší 4, ale jedná se o mou slabost, tedy plný počet..:)