Argo (2012)

Možná, že na těch myšlenkách "Affleck je lepší režisér než herec" něco je. Fakt je ovšem ten, že v tomto filmu i skvěle zahrál, a nejen on. Snímek má skvělou dobovou atmosféru a hlavně dokáže diváka držet v napětí snad v každém momentu. Nejspíš to není čistá pěti hvězdičková záležitost, ale to nevadí. Jen tak dál Bene.

Za borovicovým hájem (2012)

Skvělí herci, skvělý scénář,skvělý film. Gosling mě jen utvrzuje, že v dnešní době se mu může málokdo rovnat, proto je jen škoda, že jeho kalibr se "vypráská" už v prvním dějství (co takhle všechny tři dějství střihem mixovat?). I tak filmová paráda.

Kick-Ass 2 (2013)

Kouzlo jedničky je pryč. To si nemá cenu nalhávat. Je to škoda, protože první díl položil velmi dobré základy k dalším pokračováním, potenciál ovšem zůstal lehce nevyužit. I tak ovšem je to skvělá zábava, která chrlí jednu skvělou hlášku za druhou a přidává barevnou a celkově vyhranou akci. A celkově je to super kino zážitek :).

Bourneův odkaz (2012)

Slušné tři hvězdy, na tu čtvrtou nedosáhl tento snímek tak tak. Renner sice na Bourna nemá, ale je to kapitola sama pro sebe a daří se ji. Co, mě tu zklamalo byl vcelku příběh/děj. Škoda, když zde bylo takové herecké osazenstvo.

Donnie Darko (2001)

Director cut. Velký zmatek pro mě. Člověk si to musí nechat projít hlavou.

Patrola (2012)

Skvěle natočeno, skvělé herecké výkony. Srovnání s Training Day se možná nabízí, ale minimálně pro mě je tento snímek určitě dál. Výroky, které tvrdí, že je tento film bez řádného scénáře jsou tak trochu mimo, neb tím scénářem je život. Život policistů - nejen jejich služba, ale také radosti života, vtípky, dialogy. Konec s člověkem dokáže zamávat.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Film = jedna dlouhá, nudná, předimenzovaná honička, střílečka, šrotovačka. Žádný děj. Byl tam vůbec McLane? Jo, chvíli, občas. Prohodil pár vět se svým synem, který vypadal ze všech nejvíce jako Rus = hřebíček do rakve filmu, který už si víckrát nepustím.

Wolverine (2013)

První kino zklamání roku (snad i poslední). Co napsat? Jackman táhne tento film a za něj ty dvě, ale jinak...Krok vedle. Souhlas s komentářem uživatele Douglas.

Pěsti ze železa (2012)

Dobře, místy jsem se musel posmát (ta demence soubojů byla geniální), takže občas pobavilo, ale jinak slátanina nejhoršího stupně. Jediná otázka - Russelle, co v tom děláš?

Stoker (2013)

Nepopírám, že tento film nějakou artovou hodnotu má. Vizual je hodně zajímavý, ale jinak šel tento snímek naprosto mimo mě. Možná nebyla nálada, nechci to moc hanit, ale já se prostě u toho nudil. Nelíbilo se.