Hanebný pancharti (2009)

Potvrzení toho, že Tarantino je můj nejoblíbenější filmový režisér. Vůbec mi nevadilo, že historie dostala doslova na frak a odlišila se snad ve všem od skutečnosti. Skupina židovských vojáků v čele s vynikajícím Bradem Pittem (Aldo Raine) která masakruje německé důstojníky a vlastně všechny německé vojáky, mě bavila jako snad ještě nikdo. Klidně bych se na ně vydržel dívat další 2 hodiny.

Kniha přežití (2010)

Každý má právo na nějaký ten svůj úlet a u mě je to právě tento postapokalyptický film. Vzhledem k tomu, že mojí nejoblíbenější počítačovou hrou je série Fallout, tak jsem byl zvědav, jak se bude film od hry lišit. A někdy jsem si vážně připadal, jako bych Eliho řídil já doma u počítače. Pouť hlavního hrdiny skrz zbytky světa, který nese pravděpodobně poslední výtisk Bible někam na západní pobřeží USA a přitom potkává kladné a záporné hrdiny, bojuje a zase putuje mi bohatě stačila. Nemůžu jinak než 5 hvězd.

Ratatouille (2007)

Můj nejoblíbenější animovaný film, který se vměstnal do mé top 20, čemuž jsem sám nechtěl věřit, protože jsem se v dřívějších dobách animovaným filmům vyhýbal. Doháněl jsem to až nedávno. Ale k věci, příběh krysáka Remyho ve mě zanechal i pár dní po shlédnutí příjemný pocit. SPOILER: Po celou dobu mě film bavil a v závěru při vaření a následném podávání jídla Ratatouille kritikovi, mě doslova donutil dát plný počet. Snad každý musel Remymu držet palce aby se mu jeho sen, stát se nejvyhlášenějším kuchařem, splnil. Povedlo se.

Simpsonovi (1989) (seriál)

The Simpsons forever. Bez této žluté rodinky si už nedovedu svůj život představit. Každý ze starších dílů jsem viděl snad 8krát a stejně pokaždé když mám čas a někde je dávají, tak přepnu televizi právě na ně. Neúnavná blbost Homera, nadprůměrná chytrost Lízy, skopičiny Barta, "malá" Maggie a svým vtipům se smějící Marge, kdo by je neměl rád.

127 hodin (2010)

Film de facto o jednom herci, ale přesto dramatický až do konce. Scéna kde Aron dělá rozhovor sám se sebou byl povedený parádně a vzhledem k situaci překvapivě vtipně. Hezky provedené flashbacky, které vlastně prozrazovaly více o hlavním hrdinovi. A konečně i záchrana při které mi teda nebylo vůbec dobře. Dohromady tedy zasloužené 4*.

Černá labuť (2010)

Koho by napadlo, že se mi takhle zalíbí film o baletu, i když samozřejmě to není jen o něm. Film celou dobu gradoval a na konci už člověk nevěděl co je vlastně skutečnost a co ne. Dále bych vyzdvihl vynikající herecký výkon Natalie Portman a Mily Kunis. Jediné mínus bude, že mě film asi stejně nepřesvědčili k tomu abych na balet někdy zašel, ale to už je moje chyba.