Neporazitelný (2002)

Tuctový film, jehož konec celkový pohled na film ještě zhorší. A myslim si, že kamera a střih by mohly taky být mnohem lepší. Hlavně v závěrečné části filmu. Pro mě nezáživný a moc obyčejný.

Warrior (2011)

Dámy a pánové, mě se to líbilo a co víc, mě se to moc líbilo. Musim se přiznat, že jsem neuhodl jak to skončí i když to samozřejmě byla jedna z možností. Hudba naprosto parádní, zvlášť (Beethoven - Ode to joy) Možná bych uvítal i více seznámení s ostatními bojovníky turnaje, ale to je jen malá kapka "nedokonalosti" v moři pro mě překvapivě výborného filmu. Musim pochválit scénáristy a Toma Hardyho za postavu Tommyho. Perfektně napsaná a perfektně zahraná. Všem doporučuju.

Zrození Planety opic (2011)

Perfektní grafika, perfektní nápad a perfektní atmosféra. Od začátku do konce, mě to bavilo a bylo se na co dívat. Koncem se film, taky rozhodně nezkazil. Ale asi bych ho nepřirovnával k planetě opic z konce 60.let to by nebylo fér. Jako samostatný film bych ho doporučil snad všem.

Jack a Jill (2011)

Adam Sandler je jeden z mých oblíbených herců. Možná proto se mi na tenhle film ani nechtělo dívat. Naštěstí jsem od toho nic neočekával, tak to dopadlo líp než sem čekal. Párkrát jsem se i dobře zasmál a když se to nebere vážně, tak je to celkem v pohodě. Velký ALE tam sehrál Al Pacino, to jsem opravdu nepochopil co to mělo znamenat a hlavně díky němu musím dát jen 2* jinak by to bylo o jednu víc.

Senna (2010)

Nádherný a přesto tak smutný dokument o jednom z nejlepších jezdců formule 1 všech dob. Jedno obrovský plus u mě získal i Asif Kapadia, když se ve snímku nesnažil za každou cenu z diváka ždímat slzy. Čekal jsem že se dokument bude půl hodiny točit okolo smrti Ayrtona a pohledem na to, jak to vypadalo, když se to všichni dozvědeli, jenže se drtivou většinou točí kolem jeho života, závodění a vztahem z Alainem Prostem a po osudné bouračce vlastně už záhy vidíme jeho pohřeb. R.I.P Ayrtone nikdy na tebe nezapomenu.

Hranaři (2011)

Film začal tak jak skončil, někde uprostřed. Na začátku vás to hodí někam do vody a než se stačíte naučit plavat, tak vás z ní zase vytáhnou, ale možná, že je to dobře. Vůbec jsem se do toho filmu nedostal a neměl jsem tam ani komu fandit. Jedna velká nuda

Vzhůru do oblak (2009)

Další velmi povedený snímek od Pixaru, při kterém si hlavní hrdina Carl Fredericksen plní na stará kolena svůj dětský sen a zažívá dobrodružství s malým skautem Russelem, ptákem Kevinou a Psem Dugem. Také dobře vybraný český dabing psa Duga, kterého namluvil Pavel Liška.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

"4.díl" o Asterixovi mě osobně znovu do určité míry nezklamal. Líbila se mi třeba myslím si dobře zvolená hudba (třeba při představování normanů), nebo proč se vlastně v Británii začal pít čaj (i když se to dalo vydedukovat poměrně brzo), ale na druhou stranu mi např. vadila další změna herce, který hrál Asterixe, nebo v českém dabingu "británská" mluva s použitím dvojhlásky OU.

Chlupatá odplata (2010) odpad!

Miluju komedie (Božský Bruce), parodie (Žhavé výstřely), anglický humor (Červený trpaslík) i klidně všechno dohromady, ale tohle neni vtipný a ani roztomilý . Tohle jsem vážně celý nějak nepochopil. Jedna trapnější scénka za druhou, až jsem se za Brendona Frasera styděl i doma za televizí, nepomohli ani zvířátka. Nechtěl jsem sice dávat odpad! Ale bylo by mi za 1 hvězdu trapně.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Znovu dvojice Nick Frost a Simon Pegg spolu, tentokrát jako taková parodie na emzáky, ale kdo se rád baví, tak mu film dovolí se i párkrát zasmát. Mě se to kupříkladu stalo. A ještě jedno plus film měl, ani jednou jsem si neřekl, kdy už bude proboha konec. Možná konec filmu by se dal natočit líp, ale to už je věc názoru. Mimochodem, Paulovi ten občasný slovník dlaždiče docela seděl.