Zúčtování (2016)

Na podobné akčné béčka som sa díval ako malý na VHS kazetách. Díky!

Inherent Vice (2014)

Netuším, o čom to bolo, ale dialógy a herci nemali chybu.

Potvora (2017)

Citujme Plzáka: Láska kanibalská. Je odborně označována jako láska hysterická, protože hysterický jedinec nedokáže obyčejně milovat jinak než formou milostného a citového požírání....je zajímavé, že kanibalský milenec či milenka nesnesou, aby se jejich partner bavil jinak než jejich prostřednictvím. Kanibalskou lásku, nebo alespoň její náznaky poznáte velmi dobře podle následujícího příkladu: Muž si koupí vagónky k elektrickému vláčku, začne si s nimi hrát se svým synkem a dává při tom najevo, že ho to baví. Žena v moci kanibalské lásky takovou situaci nesnese. Ještě téhož dne zavrčí: „To jsem neviděla, hrát si jako idiot s mašinkou!“ Brzy si můžete povšimnout, že kanibalský milenec či milenka vůbec nesnesou, když je jejich partner dobře a radostně naladěn.

Sebevražedný oddíl (2016)

Čo si tak spomínam, tak v 1989 bol Joker vysmiaty psychopat, v 2008 nevypočítateľný psychopat a tu ... smutný a strápený životom. Ja by som mu dal 5 korún, ako sa hovorí. Ale nedal som. Po filme som sa obliekol a v obchode si kúpil Margotku, ako ostatní. S hrozienkami. Mali v akcii.

Trhlina (2019)

Ja som presvedčený, že sa jedná o rafinovaný aprílový žartík (umocnený tým, že ani len nie je apríl). Ten film tvorcovia nemysleli vážne, že nie?

Čápi s mákem (2010) (pořad)

"Já ty bílé omáčky nemůžu jíst." Dolly Buster

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Prvých 100 minút by som kľudne vyhodil, naopak bojové scény boli fajn, a scéna s červeným mečom bola fantasticky klaustrofobická.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Súboj dobra so zlom. Lenže kto predstavuje dobro a kto zlo? Absolútna disciplína alebo absolútna sloboda? S kým sa stotožniť, s manipulátorom, ktorý "vie, čo je dobré pre ostatných", alebo s násilníkom, ktorý "vie, čo je dobré pre neho samotného"? Tieto otázky som ešte sám pre seba uspokojivo nezodpovedal, ale vďaka režisérovi, že mi ich položil. Zaujímavý komentár: https://www.csfd.cz/film/2982-prelet-nad-kukaccim-hnizdem/komentare/?comment=8837075