Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Vůbec jsem nečekala, že by mě tohle mohlo bavit.. Myslela jsem, že to bude úplná blbost.. No ona to vlastně blbost je :D Ale prostě mě to bavilo! Díky krásné Zoey Deschanel a úžasnému Samu Rockwellovi, na které jsem se docela těšila, se mi film vážně líbil. Ale to není to nejlepší.. Paranoidní android Marvin byl třešnička na dortu. Na scény s ním jsem se vždycky těšila a pokaždé, když z něj něco vypadlo, stálo to za to.. No a na konci samozřejmě skvělý Bill Nighy.. Plný počet ale nedám, protože děj byl docela snadno předvídatelný.. A také mě trošku naštvalo, že jsem se nedozvěděla základní otázku Života, Vesmíru a vůbec.. I když za to samozřejmě tvůrci nemůžou :) Mimo jiné ale obdivuju i spisovatele Douglase Adamse, protože vymyslet takové absurdnosti, jaké vymyslel on, mu muselo dát asi pořádně zabrat.. Super! :)

Piráti na vlnách (2009)

Přiznám se, že v půlce filmu jsem přemýšlela dokonce i nad "pouhými" 3*.. Ale v poslední půl hodině se to celé obrátilo a kdyby byl celý film tak nabitý, neváhala bych a dala bych plný počet! Filmu vévodí skvělá hudba samozřejmě a vedle toho super herecké výkony, z nichž bych vyzdvihla hlavně Billa Nighyho a Philipa S. Hoffmana, kteří mě fakt dostali. No a ten závěr.. Ten byl skvostný, nádherný, dokonalý, bezchybný.. Jak jinak ještě můžu vyjádřit to, že mě naprosto okouzlil a fascinoval? Takže o tu jednu hvězdičku Piráti přišli jen díky tomu, že jsem se ze začátku chvílemi nudila a některé postavy mi byly svým chováním opravdu nesympatické.. Jinak to ale byla prostě pecka!!! ROCK & ROLL!!!

Gia (1998) (TV film)

Tenhle příběh mě dostal především svojí reálností a samozřejmě i zajímavostí hlavní hrdinky.. Gia byla jiná než ostatní modelky, byla svá a chovala se tak, jak chtěla, i když to třeba bylo proti společenským pravidlům.. Takových lidí moc není, všichni se bojí být takoví, jací být chtějí, a právě proto ji obdivuji! Byla nespoutaná, sexy a "šílená"... Angelině Jolie tahle role neskutečně sedla, dala do toho všechno a vyplatilo se. Podle mě její nejlepší herecký výkon, co jsem zatím měla možnost vidět. Focení, sex, drogy.. Všechno je v tomto snímku vykresleno poměrně do detailů a to mě baví! A ta závěrečná scéna prostě neměla chybu!!! ...heaven on earth - back again - into - under - far in between - through it - in it - and above...

Zrůda (2003)

Jeden fascinující příběh dvou fascinujících žen.. Selby je milá a nesmělá slečna, která v Aileen viděla vůdčí osobnost.. Někoho, kdo se o ni postará.. Aileen je naproti tomu sprostá ženská plná nenávisti k mužům a celkově k celému světu.. Selby jí ukázala, že život není jen špatný, je to nejen příběh o masové vražedkyni, ale i příběh o krásné lásce ;) Svým způsobem se Leeino chování dá pochopit.. Možná bych na jejím místě reagovala podobně, kdo ví.. Ona s tím jen zašla příliš daleko a to se jí vymstilo.. Co se týče hereckého obsazení, nemám co vytknout. Charlize je prostě dokonalá.. Opravdu jsem ale nečekala, že tak jemná a krásná žena dokáže zahrát něco tak "strašného".. :) Je to prostě Paní herečka! :) Christina Ricci taktéž skvělá, milá, krásná.. :) Zrůda je film plný hodně silných scén, drsných, romantických, dramatických, ... Je tam prostě všechno!!! A když ještě přidám tu úžasnou hudbu.. U tohohle filmu je hodnocení prostě jasné, nejde to jinak :)

Mezi námi děvčaty (2003)

Tohle mě prostě baví! Lindsay Lohan i Jamie Lee Curtis jsou ve svých rolích skvělé a úžasně se k sobě jako matka s dcerou hodí :) Film je plný vtipných scén, nedorozumnění, hlášek, ... A samozřejmě zde ke konci najdeme i nějaké ty dojemné momenty..

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Pár šikmookých šílenců skáče přes překážky a nechává do sebe střílet míčem.. Nevidím na to nic moc vtipného (většinou) a už vůbec ne smysluplného.. Pitomost.. Ale na druhou stranu se aspoň naši vzdálení východní kamarádi baví, že? :D

Televizní noviny (1994) (pořad)

Každovečerní přehled špatných zpráv.. Nevím, o co tvůrcům TN jde.. Snaží se nás přesvědčit, že na tom světě není absolutně žádná spravedlnost a radost? Nechápu význam a hlavně nechápu, jak můžou mít takovou velkou sledovanost.. A tím, že na konec přidají nějakou dobrou zprávu o lvíčcích v zoo nebo pánovi, co sbírá známky, to už nespraví :)

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Mám ráda složité filmy, ale u tohoto jsem si až do poslední chvíle myslela, že nemám šanci to celé pochopit.. Ale pochopila a jsem za to ráda.. Je to skvělý film. Už při několika prvních minutách mě uchvátil, ten začátek byl opravdu hodně dobrý.. A pak celá ta zápletka, útěk do vlastních vzpomínek a závěrečné (pro mě rozhodně nečekané) rozuzlení.. Tenhle film nemá chybu.. :) Nevěřila jsem, že je Jim Carrey schopný zahrát i takhle složitou a nekomediální roli.. I když - nekomediální? Jak se to vezme. Protože ten návrat do dětství, kdy se schovával pod stolem, byl prostě super :D Nemám co vytknout :)

To byl náš hit (2011) (pořad)

Tenhle pořad jsem viděla sice jen párkrát a vážně mě oslovil.. V tomhle případě mi je absolutně jedno, že publikum, hosté i studio za moc nestáli, prostě mě baví české hity a u tohoto pořadu jsem se prostě lehla a poslouchala.. Většina skladeb samozřejmě na originál neměla ani zdaleka, ovšem kdo mě příjemně překvapil, byli Martin Harich a David Deyl (na Schelingera to sice nemělo, ale byla to nádhera!).. Co se týče moderátora, tak Petru Vondráčkovi není co vytknout, mám ho ráda.. Líbí se mi jeho humor.. Celkově jsem tento pořad ani nebrala jako soutěž.. Prostě jen pondělní přehlídka českých skladeb.. :)

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad)

První díl byl opravdu dobrý, co se týče pěveckých výkonů (například taková Dominika Stará nebo Miro Šmajda), ale jak už to bývá, postupně šla úroveň níž a níž.. A co se týče moderátorské dvojice: Adélu Banášovou mám ráda, líbí se mi její humor.. Ale Mareš? To je trapas na entou.. Ale aspoň ho Adéla dokázala často hezky usměrnit nějakou tou dobře mířenou narážkou, takže vlastně také lehce přispěl svojí troškou do mlýna.. :D