Kód Navajo (2002)

Podle mně je John Woo génius. Dlouho jsem neviděl efektivnější válečný film s akčnímy aspekty na správné místě a dokonalýmy hereckýmy výkony. Nicolas Cage, Adam Beach, Christian Slater, Mark Ruffalo. Originalita slepit do kupy válečný žánr a o kořenit akčnímy scénamy. Nenudil jsem se ani minutu a myslým že to ani nejde neboť to nedovolí. Mě se žánr líbí a trochu upravuje film na samostaný žánr.Atmosféra, kamera, režie, hudba, efekty, zvuky, scénář a počet bojových scén a jejich kvality to vše mně vyzazilo dech Dost zajímavý.

Hranice smrti (2007)

Nejsem úchyl ani masochysta. Děj je ale zajímavý, když malý zlodějíčkové narazí v pustině na motel plný super hajzlů pod vedení nacistického magora. Film se opravdu s ničím "nesere" a záběrů opravdu drsných se neštítí a spíše nežli to naopak, užívá si jich. Temná atmosféra že jste sami v prdeli světa,kde vám nikdo nepomůže a proto je tu krutý a krvavý boj o život do poslední minuty filmu.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Co k tomuhle dodat. Válka v očích dvou nevinných dětí, kteří nevědí co se vlastně děje. Nádherná ukázka životů obou stran. Strhující drama zahalené v nevinnosti a syrovosti. Závěr: závěr byl jeden z nejdsnějších co jsem kdy viděl,, no zkráta film z velkým F, drama s velkým D. Klidně bych mu z fleku dal Oscara za nejlepší film.

Tři dny ke svobodě (2010)

Tohle bylo dokonalé drama. Thriller se vším všudy a až do konce napětí. Závěrečný záběr s rozzuzlením byl fakt vtipnej,, představte si být v její kůži. Kvůli takový kravině musela celá její rodina zahodit svůj život a stát se uprchlíky. Fantastický scénař a vynikající Russell.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Tak tohle je narostá dokonalost. Herectví a animace v jednom filmu dokonce obrazu. Vtipné, krásné, originální. Zápletka je trochu drsnější, ale právě to vylepšuje děj. Víc hlášek než dokážu spočítat, a herecké výkony naprosto úchvatné, Na to herci hrály s kreslouny. Dokonalé.

Američan (2010)

Tohle je zajímavý žánr. Málo střílení, málo efektů a hlavně se jede na děj. Od filmu jsem nic moc nečekal, možná i to je hlavním faktorem příjemného překvapení že film byl nejen zajímavý, ale hlavně skvělej a originální za čoš může hlavně geniální George. Příjemná podívaná.

Expozitura (2009) (seriál)

Expozitura: Tak si to zrhneme - Proč nemá alespoň 70%? To nevím, co je na něm špatného? Čr nebo snad Nova? Musim říct že zpočátku jsem mu moc nedějí nedával, ale řekl jsem si že hodnotit seriál po třech do konce po první epizodě jako většina blbečku zde je blbost. Já sám jsem čekal na dovršení 16.dílu, abych mohl učinit závěr. Tohle není kriminálka Miami kde co epizoda to případ. Je to prosím jeden velký celek, a tak k tomu musíme přistupovat ne. Navíc Nova má přece nejlepší projekty. Zkuzte to porovnat z konkurencí. Když samozřejmně nepočítam Ulice, Ordinace to jsou Sr., ale třeba příjemně zábavná hospoda, Zajímavě vtipný Comeback, Velice zajímavý okresní přebor - Má snad Nova konkurenci. Udělala seriál, který je vážný a na Čr dost zajímavý. Že je dlouhý, no a mají víc času na postavy, příběh a scénář. Svým příběhem leč upraveným nám ukázaly situaci naší policie. No řekněte kdyby se striktně držely skutečnosti kdo z nás by se na to díval co, To by musela bejt nuda. Každý by našel na seriálu určitou vadu kdo né, Herecké výkony občas kolísaly některé díry ve scénáři taky, ale výsledek není tak špatný. Robert Jáškow, Hana Vágnerová.. hrály přeci dost dobře. A pavel Zedníček, Zuzana Bydžovská, Jan Kanyza - To jsou herci ze staré školy. Jediný kdo občas trochu uhnul byl Jan Dolanský a kdo mi nesedl do své role byla především Miluše Bittnerová která to podle mně trochu kazila. V místech se objevily i zajímavé efekty, které v naší domovině asi dlouho neuvidíme. že vás sraly reklamy? Koho ne, ale jak jinak by na tento vydělaly? Ten seriál mi za vytrpění reklamních bloků určitě stál. Zkuzte najít zde v Čr konkureční seriál? Každý se na seriálu snaží najít zápory, i sebe menší prd. Zkuzme spíš hledat klady protože určitě jich je tu dost. Můj závěr je že po kouskách to není dokonalý, ale jako celek je to bomba. Jeden z nejlepších českých seriálů.

Sirotčinec (2007)

Tento film jsem viděl snad jen dvakrát. Především poprvé jsem ho viděl s původním znění s titulky a musím přiznat že při vzpomínce na to mi jde opět mráz po zádech. Důkaz že horor není drastický krvák i když občas se taky rád podívám, ale duchařina a to ve velice syrovém stavu a k tomu v originálním místě sirotčinci. Příběh měl na mně dopad takový, že jsem viděl asi nejlepší horor poslední doby. Vždy když jsou v tom děti je to mazec a k tomu Zoufalá matka pátrající po Simonovi. Závěr je dokonalý a musím říct že od Španělů jsem nečekal takový geniální snímek. Super...

Walk the Line (2005)

Jako milovníka staré hudby mně ten film prostě zajímal. Občas si to poslechnu. Johny Cash, proto je poměrně zajímavé podívat se na jeho životopis. Hlavně když jsou obsazené herecké esa jako Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon. Možná že by to chtělo trochu víc hudebních scén, ale i tak dost ucházející. Velké plus je také že oba herci písníčky zpívali sami, a to se vždycky musí ocenit když nepoužívají dubléry. Poměrně příjemný film.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Já myslým že lepší konec si Rambo za svou válečnou kariéru ani nemohl přát. Od trojky se na Ramba zapomělo. Ale Sly na něj nezapoměl a ani v šedesáti letech nedopřál Rambovi klid. Starý veterán už důchodce s bandou žoldáku opět v akci. Podobné jako má oblíbená dvojka a tudíž dokonalá. 4 je skvělá, ale dvojka pro mě bude dvojkou, tohle je spíš jen takové spestření na závěr. Většinu práce tady za něj odvedou žoldáci, ale ta hlavní je stále na něm. S lukem mu to líp než dřív, krásně sladil luk a miny, standartní vpád do nepřátelského tábora tentokrát ve velkém počtu. Novodobé efekty dokazují že i Rambo se dočkal digitální éry. Sice je tu rambo jen od střílení, ale na šedesát let je to výkon. Standartní scény vymizely kvůli věku, ale jsou nahrazeny vytrženým ohriskem, spojení nálože a letecké bomby, useknutím hlavy mačetou a kulometný závěr,, to je teprve síla. Perfektní likvidace hlavního záporáka závěrečná bitva je jedna z nejlepších filmových bitev v akčním žánru co jsem kdy vyděl.Zároveň se mi líbí vzpomínka na předchozí díly a na závěrečné drama kdy se Rambo po dlouhých letech vrací domů. Na Vietnam je zapomenuto, to ví jen on sám. Sly důstojně zakončil ságy super vojáka, který vládl v 80.letech. Krásný závěr.