Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

Ukázka z filmu 2

blackrain

Kreslené postavičky si mimo světla reflektorů žijí svým vlastním soukromým životem a chovají se stejně jako lidé. Mají i úplně stejné vlastnosti, které dobře vykreslují jejich charaktery. Líbilo se mi perfektní skloubení kresleného světa s tím hraným. Pro skutečné herce to musela být pěkná makačka. Robert Zemeckis odvedl skvělou práci. Myslela jsem si, že snímek je daleko mladší. Proto mě hodně překvapil rok výroby. Takže, můžu říct, že vlastně vůbec nestárne. ()

EdaS

"Is that a rabbit in your pocket or are you just happy to see me?" Králík Roger dodnes udivuje svou technickou precizností a vůbec myšlenka propojení reálného a animovaného filmu ve čtyřicátých letech v Hollywoodu je nápad za milion. Kombinace filmu noir a animáku je originální, ale něco mi k dokonalosti chybí. Ani po druhém zhlédnutí však nemůžu říct, co přesně. Snad trochu víc emocí? ()

ajuska

Originální a hlavně bezvadně fungující spojení lidí s kreslenými postavičkami je určitě největší devízou tohohle snímku. K tomu všemu si připočítejte perfektní animaci a solidní scénář. Akorát mi chvílemi vadila taková ta přehnaná králíkova ztřeštěnost, ale chápu, že to ke kresleným postavičkám patří. ()

Malarkey

Jak tak koukám na filmografii Roberta Zemeckise, tak on vždycky uměl diváka pobavit zajímavou a hlavně zábavnou formou. Nejzajímavější na tom všem je fakt, že každé jeho dílo je něčím unikátní a vyjímečné. V tomto filmu je to zrovna spojení animovaného a reálného světa, které se teda povedlo opravdu na výbornou. Jako malý jsem králíka Rogera a detektiva Boba Hoskinse žral. Sice je to přinejmenším zvláštní spojení, ale je vidět na zdejším hodnocení, že určitě funguje. Zajímavý nápad se dočkal dobrého zpracování se sice průměrným příběhem, ale co jiného do takovéhoto námětu vymýšlet, že to vlastně není ani na škodu. Úhlavní nepřítel se také opravdu povedl co po animované tak po hrané stránce. Christopher Lloyd umí hrát zvláštní postavy a tady se mu jeho um neskutečně vyplatil. Falešná hra s králíkem Rogerem je výborný nápad, který se povedl daleko líp než plno jejich napodobitelů v současnosti. Každý si v tom prostě najde to svoje. Skloubí se zde totiž humor dvou generací výbornou a hlavně zábavnou formou. ()

filmfanouch

Robert Zemeckis má možná z dnešního pohledu své nejlepší časy za sebou, přesto ovšem o svůj status legendy přijde těžko. Režisér trilogie Návrat do budoucnosti, Forresta Gumpa, Trosečníka či právě Falešné hry s králíkem Rogerem. Právě Falešná hra s králíkem Rogerem z dnešního pohledu patří mezi nejzásadnější filmy, které Robert Zemeckis natočil. Tahle pecka z roku 1988 totiž nejen po více než třech dekádách neztratila své kouzlo, ale především skutečně zůstává unikátem, který jen už tak nikdo nenapodobí.Jeden z nejzábavnějších filmů všech dob, především ovšem film skutečně zásadní. Především v rámci animované tvorby. Snímků, kteří se pokoušeli kombinovat klasickou animaci a živé herce a reálie vzniklo za ta léta dost (Space Jam), žádný z nich ovšem ne s takovou grácií a především žádný z nich nezašel tak daleko. Falešná hra s králíkem Rogerem se v roce 1988 vyprofilovala jako ideální podívaná pro celou rodinu. Děti dostanou příběh plný animovaných ikonických postaviček, dospělí poté bravurní noirovou detektivku, která má várku kreativních nápadů, satirický přesah a obsahuje spousty prvků, které se v klasické podívané nevidí. Přirozená krása slečny Jessicy je v tomto případě pouze špičkou ledovce.Perfekcionistická animace, výrazné ambice a přirozeně působící interakce herců z masa a kostí s animovanými postavičkami. Boba Hoskinse či Christophera Lloyda tehdy čekala těžká práce, kdy pouze museli mluvit do vzduchu. Pořád se totiž bavíme o roce 1988, kdy byli dnešní aplikované metody pro komunikaci živých herců s digitálními postavičkami ještě v plenkách. Hoskins v hlavní roli odvedl perfektní práci a s těžkým úkolem se popral parádně. Chvála pochopitelně musí jít i na účet Christophera Lloyda, který svým vystupováním a projevem po Dr. Brownovi z Návratu do budoucnosti vytvořil další ikonickou postavu. Jeho soudce Doom již od nástupu na scénu vyzařoval přirozenou ďábelstvím, Lloyd tyhle výrazné postavy uměl vždy skvěle.Ten film je neskutečně zábavný i díky tomu, jak využívá pozadí animovaných filmů a sází spousty povedených a vtipných odkazů. Postavičky jako Betty Boop, které s nástupem barevného filmu přišli o práci, konfrontace kačera Donalda a kačera Duffyho či vzájemné popichování Mickey Mouse a Bugse Bunnyho. Díky speciální dohodě o rovnoměrném času bylo možné setkání postaviček od Disneyho s postavičkami z brandu Looney Tunes a i z dnešního pohledu jde o speciální záležitost, která dnes bude možná jen těžko.Pro dětské diváky jde o ideální živelnou a barevnou záležitost, teprve dospělí diváci ovšem budou schopni genialitu Falešné hry s králíkem Rogerem docenit. Noirová detektivka odehrávající se v druhé polovině 40. let v sobě též obsahuje lehkou kritiku filmového průmyslu a další várku sofistikovaných prvků. Poctivá ruční animace, která kompletně vznikla v post-produkci je poté vyloženě perfekcionistická a především půvabná, kdy dokázala naplno prodat estetiku animovaných filmů, ze kterých Falešná hra s králíkem Rogerem těží. Je prostě radost sledovat tuhle podívanou, která má pořád v rukávu dost kreativních nápadů a jeho tvůrci měli při tvorbě filmu srdce na pravém místě. Disney navíc tehdy skutečně umožnil realizovat film, který se v mnoha ohledech vymyká už tehdejší většině Myšákovy tvorby.Z Falešné hry s králíkem Rogerem se ovšem skutečně především vyklubala přelomová záležitost, která krom perfektního vizuálu, kreativního a chytrého scénáře a skvělého Boba Hoskinse s fenomenálním Christophera Lloyda navždy přepsala historii v rámci interakcí živých herců s fiktivními postavičkami. V téhle oblasti dodnes Falešnou hru nikdo nepřekonal i přes pochopitelný vývoj technologie. Falešná hra s králíkem Rogerem nastavila směr, kterým se další mohli jen směle vydat a její výstavní pozici jí nikdo nesebere.Na pokračování bohužel nikdy nedošlo, smrt Boba Hoskinse v roce 2014 jakousi formu naděje definitivně zabila. Na druhou stranu by ovšem film jako je Falešná hra s králíkem Rogerem pravděpodobně skutečně neměl dnes šanci vzniknout a případné pokračování by muselo být výrazné umírněnější a výrazně se obejít bez toho, co Falešnou hru s králíkem Rogerem dělá tou peckou. Dost možná je tak v tomhle případě dobře, že vrátka, které na konci zavřeli Porky se Zvonilkou zůstala zavřená. Falešná hra s králíkem Rogerem je totiž i po letech geniální, nadále se v ní dá něco objevovat a jde o příklad filmu, který se jen tak neomrzí. Tandem Robert Zemeckis a produkující Steven Spielberg po Návratu do budoucnosti stvořili další legendu..... () (méně) (více)

• Výtvarníci namalovali celkem 82 000 animovanch okének, které posléze pomocí kamer přenesli na film. (Divočák)
  • Road Runnera vytvoril Chuck Jones v roku 1948. Film sa však odohráva o rok skôr. (Hystory)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011