Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

McMurphy si příliš pozdě uvědomil, že blázinec není hotel. Miloš Forman zkrátka ví, jak udělat správné syrové drama. Film působí tak vzláštně uzavřeně, celou dobu je zdravej člověk zavřenej mezi mentálně narušenýma lidma, navíc přísný režim. V pracovním táboře by to asi doklepal lépe. Když už je z nervama v koncích, je tu myšlenka na útěk.... Dokonalý traumatizující film.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Tak na tohle jsem čekal půl roku, a konečně. Simon Pegg byl v akci dost dobrej. Američané si opět zahrávájí s katastrofickými scénáři a nukleární hrozbou. Výbuch Kremlu? proč ne Scéna v Dubaji je další fascinující částí, automobilová honička v písečné bouři. indie, všechny exotické země. Závěr je rovněž slušnej ala boj o kufr, Cruise se zlomenou nohou. sešup s autem a na poslední chvíly zajíštěná střela, která udělá rýhu na špici mrakodrapu a zahučí do moře. Další super akční šou skončila,, škoda zrovna když mně to začlo neuvěřitelně bavit. super moderní vybavení bylo jak z jiného svéta. Jediné co mi tu dost chybělo byl Luther. Bez něj to nebylo úplně ono. chyběly mi jeho hlášky. Dvě minuty na konci mi fakt nestačí. jinak film super. Doufám že to není poslední díl a přeju si aby Cruise do toho šel znovu a na to že zachvíly bude v důchodu podívejme na Ramba důchodce, ani na stárá kolena to Sly nevdal tak doufám že Cruise tevrp ne. 80%

Mission: Impossible III (2006)

Třetí: Rozhodně nejlepší díl série. Tím předchozí díly nezavrhuji. Jak začne akce, tak do začátku závěrečných titulků neskončí. Smršť scén je tu na nejvyšší rychlosti a já sám sem si přál aby ten film byl delší a jentak neskončil. To co jsem viděl v tomto díle je fakt maso. Mnoho lidí porovnává M.I.I. s Bournem, to se pletete, tohle je spíš podobné bondovkám ovšem v americkém stylu. Prostě americká bondovka. Teprve po skončí filmu mi došlo co jsem vlatně viděl. Tolik akce, jsem snad neviděl. německo, Vatikán, Shangaj, skok po provaze z jednoho domu na druhej mně dostalo. Ttřílení na stráže tenisové míčky "No jo začínají blbnout, přidej jim" super. Závěr nebyl tak propracovej jako ve dvojce douhá bitva. Zase mi přišlo realnější,. na co dělat dlouhý závěr hlavní záporák přece není nad člověk a tak muže umřít jako tuctovej voják. Třeba pod spodní konstrukcí rozjetého nakláďáku, Navíc v poslední době je to ten nejodpornější "V dobrém" záporák,, byl dokonale slyzkej.Takové famózní záporaky dnes moc nevídáme a Philip byl prostě dokonalej jen jsem se těšil na ten závěr až zaklepe bačkorama,,, úžasné...... Za mně,,, klidně i 90%.protože je to jeden z nejlepší akčních filmů a proč by akční film nemohl mít 90? Sere mně že jsou akční filmy brány jako béčka, ubohost i akční film si zaslouží uznání zvlášt když má co nabídnout a pobaví ve velkém stylu.

Mission: Impossible II (2000)

Druhý díl: Výrazně slabší, z celkového děje se vytratily takové ty špionské tajné mise a postavy. Jediné co tu je dobývání budovy Biosaitu, nebo dostihy. Výrazně přibylo akce holt John Woo,, ale vidět Cruise v plné akci typu 80.let mně rozhodně bavilo. Poměrně slizký protivník. Cíl mise virus, závěrečná akční scéna s motokami, auty, vrtulníky a především bitky seanem na pláži byla unikátní. John Woo je zkrátka mistrem akce. Musel bych dát 4, ale dávám pět protože si myslým že film je pod svým hodnocením a 57% se mi zdá až moc málo na takovou slušnou akční šou. Jednička pro mně byla 85%, tady bych dal nejvýce 70%. Je to zkrátka něco jiného, musíme na to pohlížet jako na akční film né špionážní a Tom Cruise mně jako agent příde věrohodnej, Cruise i přes množství dobrých filmů je pro mně Eathan Hunt. Důležité je si akční film umět užít, zbytečné přemýšlení zavařuje mozek. Jednoduché, akční, svižné tempo pokud to film obsahuje není co řešit. Rohodně těch pět ***** není jako pro jedničku nebo donce trojku, dávám pět, ale úplně jiných a za něco jiného.

Mission: Impossible (1996)

Unikátní špionážní thriller. mnoho lidí píše že příběh je složitý,, ale není když ve druhém díle je zase více akce remcaj všichni taky, jestly jste to nepochopily tak si nepouštějte filmy když víte že je na vás složitý. Mně například bavil víc než bondovka a to je co říct. Nádherný úvod v Praze, kde příběh nádherně nabere na síle při velké zradě. Cruise jako vyvrhel musí pracovat pro teroristy jen aby dostal do rukou člověka co zradil jeho a zabil mu tým. Perfektní převleky, masky, nástrahy. Je z něho štvaná zvěř. Scéna na Karlově mostě, v centrále CIA langley, a unikátně akční závěr na vlakové soupravě. Herci hrají velice přesvědčivě Ving Rhames pro mně je navždy Luther "Správce sítě" a Reno jako záporák? proč ne ve výsledku je z toho velice vydařený kousek, který si rád připomínám. 85% Mission impossible a Bourne jsou pro mně dva filmy o špionech co sedí na pomyslněm trůně akčních, špionážních filmů, a dvě tváře těch nejlepších Cruise a Damon oba jsou pro mně dokonalý, ale každý jinak.

Nájemní zabijáci (2011)

Dost slušný film. Parádní atmosféra východu,, navíc se mi strašně líbil začátek s tím převlekem za číšníka. Průměné akční béčko, které mnoho lidím připadá trapné tak u mně se neztratí. Miluju akční filmy předevší 80,90. léta a tak tohle s stárnoucím Van Dammem je pro mně filmovou událostí. Jednoduchý děj, který se trochu komplikuje a akční scény jsou dost vydařené. Samozřejmně nechyběla ani korupce a zrada a tentokrát ani usekané hlavy mečem, dokonce tu byl pokus o drama,, zapálíš svíčku až tady nebudu,, Ve chvíli kdy tu pěknou holku zabily ta věta začala mít dramatické a kouzlo a já si říkal, chce to fajnové finále a s novým parťákem je rozmetat. Scott bojoval za svou ženu a Van damme jí mohl jedině pomstít jejich smrtí. Film mě příjemně překvapil,, a že už ten děj tu byl mnohokrát,, No a co zkuzte si sami udělat akční film, který tu nikdy nebyl............Skvělý návrat Van Damma kde nejde o to jak vysoko kopne nohou, ale má to trochu více blíž k herectví.

Srbský film (2010)

Fakt super parádní zvrácená zábava. Na Pc si zahrajte Manhunta, pak si puste Hostel, Hranice smrti a zakončete to tímhle,, to není co dodat, asi nej zvrácenější a nej odvážnější film co jsem kdy viděl. Super záporák a fajnová filmová smrt záporáka-- takovou nikde jinde nenajdeme že ne......... PS: Srbové jsou prasata.

Hráči (2003)

Dřív mě ten film moc nebral, když jsem pochopil poker pustil jsem si ho znovu a výrazně jsem změnil názor. Navíc Sly jako pokerový král,, proč né sedi mu to.

Dům voskových figurín (2005)

Mně se to líbolo. Miluju horory snad v jakémkoli stavu, vyvražďovačky, duchařina, zombie... Zkrátka tady mi šel mráz po zádech. Představa že by mně někdo zaživa zalil voskem a postavil do svého modelového městečka je děsivá. Nejvýc z celého filmu si pamatuju na to jak zalitej voskem pohnul těma očima a strhávala se kůže..ble,,,, nezapomenu ani na to jak poprvé vkročily do kostela, já fakt nepoznal že nejsou živý,, Perfektní dávám 5 * , když ovšem přehlídnu to závěrečné kliše z roztékajícím se domě.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

No co k tomu dodat. Film je svou kvalitou na nejvyšším schodě,, Těžko soudit který film je ten nejlepší. Tady je všechno, Scénář, režie, kamera, herecké obsazení a především výkony. Andy je něco jako u nás Kajínek. Na rozdíl od něj si našel cestu ven a dokonce si zajitil poměrně velké odškodné,, alepoň něco málo za zničený život. Tohle je naprosto dokonalý film.......