Tajemství šifrovací věže (2007) (seriál)

Nejpve jsem se toho bál, 585 minut navíc Polský seriál no,, Kdýž jsem dostal odvahu a zkouknu všechny díly zjistil jsem že není čeho se bát. Jako seriál z Polska je dost dobře zaplacený a tak atmosféra konce války a celá mašinérie ať Německá, Ruská či Americká vypadá velkolepě. Tajné špionské mise sem tady hltal každou minutou. Nechybí ruské letecké nálety, odpalování elektráren, popravy a tajné pronikání na hrad obsazený Němci. Získání tajného přístroje chce i Ruská NKVD a tak začíná válka nejen spojenci a Německo ale i Rusko Americká v souboji kdo dřív získá. Seriál mně rozhodně nezklamal a při podávání denně v přimněřených dávkach se na to budete i těšit s myšlenkou,, jak to asi dopadne. Jsem se seriálem spojenej *****80%

Orel přistává (1976)

Německá speciální jednotka na území Anglie s cíle unést Churchilla, Zajímavý německý tah, Jen kdyby to nebylo tak narychlo a tolika chybami možná,, Skvelé byly boje o vesnici, první útok řízený přitroublým americkým kapitánem a druhý zcela z ničující americký úder. Závěrečná bytva je prostě suprová, ze začátku bych jim i fandil jen kdyby to nebyly nacisté a kdyby už od začátku nebylo jasné že vznikne nějaká bota, která celou operaci spláchne. Dost solidní válečný snímek, který si zaslouží čestné místo mezi těmy lepšímy válečnýmy snímky. 80%

Ponorka U-571 (2000)

Vynikající snímek,,. Operace na získání šifrovacího stroje z německé ponorky. Film má naprosto perfekní atmosféru. Jak Trojský kůň,, Spojenci voháklí jako skopčáci přepadli ponorku, slušné přestřelky v úzkých prostorách ponorky. Hustý scénář, že spojenecká ponorka jde ke dnu a přeživší spojenci musí zachraňovat svůj život a stroj v německé ponorce. Perfetní scéna jak zničí vysílačku a poté je německý torpédoborec pronásleduje a jediná možnost jak přežít je ho zničit. Velice perfekní závěr nejlepší válečný film o ponorkách je stále se na co dívat od začátku do konce. Boje s německými zajatci a boj o to opravit všechny škody tak aby se dalo střílet torpéda. Mnohé to stálo i vlastní život. Suprová kamera, střih, scénař ,hudba a herecké výkony. *****85%

Nico - víc než zákon (1988)

Tak tohle je pro mně akční klasika. Skvělí akční scénář, úvod ve vietnamu a především mladý, hubený a svižný Seagal přesně tak, jak ho mám rád. Vyvážený poměr akce s pistolemi a ručnímy boji ve správnou chvíly. Miluju jeho rychlé ruce. Solidní akční zážitek, bomba v kotele, Seagal na střeše jedoucího auta a poměrně slušně vytvořený závěr, kde není nic zbytečně překombinované že záporák musí dostat padesát ran aby zhebnul, ale čistě a jednoduše,, především reálně uvěřitelně s fouknutý závěr. Tak nízké hodnocení nechápu,, Na dnešní jeho filmy to chápu už to není ono (tlustý),, ale tady? Co vám tu chybí? Skvěle natočený akční film - 75%

Šerifové (1998)

Volné pokračování famózního snímku. Uprchlík převyprávěn jinak. Samotná podstat příběhu je stejná. Nevinný na útěku. Tommy si svou roli sřelil podruhé,, proč né vžyď je v tom neuvěřitelně skvělí. Wesley jeko uprchlík,, není to Ford, ale já v tom nedělám tak velký rozdíl. Pochopitelně že Ford je mnohlem lepší a jednička je bez konkureční, ale dvojka pobaví. Pár skuečně dobrých scén. V močálech, seskok po laně na projíždějící nadzemku, souboj v kopci písku a finále v nemocnici. Nevěřil jsem že by pokračování nebo-li opakování může mít nějakou šanci na úspěch. Byl jsem velmi překvapen že to dopadlo jak to dopadlo. Nezklamalo, neurazilo, pobavilo a zkrátka milovníka akčních thrillerů a fanoušků prvního dílu to bylo dost pobavilo. 75% Slušné.

Uprchlík (1993)

Tady snad není co dodat. Naprosto skvěle vymyšlený příběh a napsaný scénář. Dokonale natočené a ještě lépe zahrané. Harrison Ford a Tommy Lee Jones byly naprosto vynikající. Dokonalý zážitek. Ford jako velice inteligentní uprchlík, kterého jakožto nevinného zachrání náhodná nehoda a on toho využije nejen k útěku, ale i jako misi očištění že on svou ženu nezabil a cíle,, najít skutečného vraha. A Tommy jako profesionál mezi chytáním uprchlích věznů a inteligenční konkurence. Další z řady dokonalých filmů. Můj vele oblíbený Thriller. *****90% Famózní výkon.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Jsem jedinej kdo se bavil. Vím že film nic moc dokonalého není,, ovšem vidět Slyho v takovém filmu je po všech jeho akčních krvákách taková malá oddychovka. Líbila se mi máma ničící mu život. Ničení zbraních ve dřezu, věčným ukazování fotografií z jeho mládí, kupování zbraní a zkrátka celkové řízení jeho života. Ve filmu je spousta zábavných dialogů a situací. hlavně záběr vidět starou tetku z půlmetrovým revolverem byla zábavná. Já jsem se skvělě pobavil 60%.

Na pokraji smrti (2002)

Jako fanoušek 80. let a akčních filmů krále 90.let Seagala se na tento film podívám rád. Rozhodně to žádný zázrak není,, kde jsou ty časy kdy Seagal natočil snímky jako Nico, Nemilosrdná spravedlnost, Přepadení v pacifiku, těžko ho zabít.... Mně se líbíl příběh. Agent nasazený ve vězení. Film mně podle mně super atmosféru, kdy za velice bouřlivé noci přistává zločinecké komando ve věznici aby získaly prachy. Padající vrtulník stropem věznice, přečůraní detektoru lži. nechybí Segalovi rychlé ruce, které u jeho filmů strašně miluju. Chtělo by to trochu lepší kameru. Další odvar námětu smrtonosné pasti,, Vadil mi černošký rep, který nesnážím, nic méně mezi černoškými vězni tvořil černoškou atmosféru. Závěr byl sice trochu přehnaný, ale akční scény ve vězení můj dojem převyšují a tak ten závěr beru jen jako takovou závěrečnou tečku. Vězeňské scény dobré. Moje hodnocení by bylo 65%.......

Noční dravci (1981)

Film s nízkým hondocením. Já nesouhlasím,, já jsem si film užil. samozřejmně že má určité mouchy a mezery ve scénáři, ale mně bavil. Mladý Sly nezvykle vypadající a super záporák Rutger Hauer. Neobvyklá situace rukojmí v lanovce. Fakt mně nenapdl způsob jak v takové situace skutečně na zločince vyzrát. Klasický akční film mých oblíbených 80. let. Žádný počítač, super záporák, super hlavní hrdina. Dost slušné herecké výkony v obyčejném "B"čkovém scénáři. Jednoduché ale zábavné. Za čtyry.. Díky podprůmněrnému hodnocení zvedám na pět. Mně to jako nuda nepřišlo.

Rok Draka (1985)

Něco podobného jsem dlouho čekal. Mladý Rourke a v roli kladného hrdiny a v hlavních rolích. Jak já říkám zlaté 80., Filmy kde není nic namatláno počítačem a vše se muselo točit na ostro a proto to vypadá uvěřitelně. Rourke je tady sice namaskován jako střední věk, ale v jádru je furt mladíček. Čínská čtvrť je jeho bitevní pole a hned ze začátku ukazuje žlutej že se mají chystat na válku. Film má sice pomalé tempo, nic méně počítal jsem s tím. Vypadá to ale reálně. Už jen to že narozdíl od akčních filmů zde svojí ženu nezachrání. Ke konci má film poměrně slušný spád, a pomsta na vlakovém mostě se mi zalíbila. Přetřelka v restauraci je daší věc vylepšující děj. Moc dobrý Mickeyho film. PS: Nevíte kde bych sehnal film Střela s českým dabingem?..