Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Pro mně opravdu zábavné. V podobných filmech mám skutečně zalíbení a dokonce je i vyhledávám. Nezáleží mi na tom jestli je scénář tuctový nebo ne. Mně záleží na zpracování celého děje a poté záleží na schopnostech režiséra jestly se z toho stane propadách nebo nejen ucházející bečko, ale stylově královské béčko. No pokud je kladnou postavou Denzel dokonce jako vypasený dispečer, který proti sobě má filmové krále všech záporných hajzlů ( John Travolta ) nemohl jsem hodnotit jinak. Travolta nám předvedl neuvěřitelný výkon a většina těžké práce na výsledku spočívala na něm. Pokud nemáte 100%ho záporáka nemůžete vykozlit zázrak. Travolta je z jiného těsta a od začátku do stylově akčniho konce jsem se nechal unášet jeho hereckým talentem a sledoval jak si Denzel poradí při akčních scénách s novou pneumatikou. Na závěr: Byl jsem více než spokojen a na film budu dlouho vzpomínat v dobrém... 75 %...

Ti druzí (2001)

Zajímavé, musím říct že takový závěr jsem tedy nečekal. V hlavě se mi přehrávaly možnosti a varianty jak asi ten film ukončí. Jen tato jediná, která je ve filmu mně opravdu nenapadla. Zajímavá verze jak přemýšlet o duchách. Ale, jak už zde někde bylo zmíněno film si nejvýce užijete při druhém přehrání. a stím já musim souhlasit. I když je první premiérové sledování neopakovetelné to druhé si naplno vychutnáte a mnohé scény i momenty si tedy znovu předtavíte úplně jinak. Zkrátka film na dva způsoby. Neuvěřitelně skvostná atmosféra 40.let na opuštěné samotě. Věčně zatažené závěsi a perfekně panická matka Nicole. Skvělá duchařina, pořád přemýšlým jestli se mi více líbi toto nebo Sirotčinec, ale nakonec to skončí remízou, protože oba filmy nám mají co nabídnot a oba mají skvostné scénáře i zpracování. 85%

Norimberk (2000) (TV film)

Skvělý film, ani jeho dluhá stopáž mně vůbec nevadila, uteklo jako nic. Bylo to svižné a zábavné vidět jak nacistické svině potupně vyslýchají rozsudky. Strašně se mi líbila poslední scéna jak všichni ti hajzlové visí, škoda jen že tam nevysel Hermann, ale za to samozřejmně nemůže tento film, ale realita která ho stvořila. I přesto že víte jak film skončí nevadí to, o to tady vůbec nejde, jde o historický kousek díky němu můžeme alepoň pomyslně nahlédnout do minulosti a sledovat jak se vyvýjel nejzamější soudní válečný proces v historii. 85%

Svěrací kazajka (2005)

Zajímavá myšlenka, zpočýtku jsem se filmu trochu bál, že mně třeba bude nudit. Zdejší hodnocení mně donutilo to vyzkoušet a stálo to za to. Zajímavě zpracovaný sci-fi thriller o cestování časem do budocnosti. Teda nechtěl bych vidět vlastní smrt. Film byl docela napínavý, celou dobu jsem čekal jak to dopadne. Konec mně rozhodně nezklamal a to ani film jako celek. Nejsem scifista, ale občas si nějaké skvělé sci-fi dopřeju a tohle za to stálo. Skvělý Adrien, Kris i Keira. Zajímavý děj a herecké obsazení. 75%

Mr. Brooks (2007)

Stylové, Kevina jsem ještě v takové roli neviděl. Zajímavý scénář dvojího života a skvělé propojení s různýmy postavamy. Ovšem čekal jsem trochu větší maso, cenzurované vraždy ke konci mně trochu zklamaly, ale scéna s lopatou na závěr mně spravila chuť. Vynikající výkon Constnera a Moore, skvělý Earlův stín našeptávač William Hurt a velice dobře zahraný zvrácený úchyl toužící po zabíjení Dane Cook. Celkový verditk zní čtyry**** -- 75%..

Úkryt (2002)

Tomuhle filmu nemám co vytknout, dokonalost. Strašně se mi líbí scénář filmu jak zloději nevědí že dům je obsazen a jak vše je jako improvizace. Perfektní stísněná atmosféra úkrytu a skvělé a napínavé scény. Skvělá Jodie díky ní dostává film mnohel lepší nádech. Líbí se kamera a atmosfericky temná režie. Musim říst že zničit na konci kamery jak to napadlo Jodie mně stejně jako lupiče rovněž nenapadlo. Snaha dostat se do úkrytu byla naprosto sklvělá. Scéna s plyne a demetní Raul s perlíkem. A závěrečná scéna jak jodie udeří tím perlíkem je nezapomenutelná. Hrají tady moji oblíbení herci. Jodie Foster Mlčení jehňátek a Forest Whitaker z Čety. Tenhle film bych viděl klidně i na 90%, protože takhle skvělý thriller jsem už dlouho neviděl.

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Zdejší komentáře mi připadají jako kdybyc snad viděl úplně jiný film, právě naopak já filmy tohoto typu miluju. Mnoho postav, příběh se tedy může dostat kam koliv, mnoho skvělých herců a napětí kdo z hlavních postav přežie a kdo koho dostane. film mě připomýnal Training day. Rozhodně jsem si film užil. Scény i scénář vypadaly dost reálně. Policista bez peněz co je nucen překročit zákon, tajný agent mezi gangem a policista skoro na penzi co hovno dělá a teprve až v důchodu to pochopí a půjde dohnat to, co předtím odflákl. 80%

6. Batalion (2005)

To samé co Den vítězsví, válečná nuda říkáte, co byste mnozí dělali pří filmu Most přes řeku Kwai kde válečná scéna z dou a půl hodiny dělá deset minut. K válečnému filmu patří seznámení se s postavamy a scény o přípravu válečné operace. Film je pro mně skvělí, celý film sledujeme jednotku v japonském území neslyšně se plyžit, a jeto za končené strhující a promyšlenou akcí, Profesionálně dobytý tábor. Úleva kdy vojáci nemusí mít strach že budou prozrazeni a konečně vykonají to proč jsou tady, střelba, výbuchy, zničené mosty a tanky, kulomety, střelba v řece a spousta bunkrů vynikající válečné drama z konce druhé svétové války z japonské fronty. Já se nenudil a řadím ho své zbírky válečných filmů. 80%

Den vítězství (2006)

66% vidím dobře? Proč vždy dokonalé filmy skončí takhle. Nádherné válečné scény, Taxikář Naceri a architekt Jamel mi dokazují že nejen z komedie jsou živy,,a že dokaží zahrát vážnější role typu válečných. Francozská diskrimanace černých je snad ještě horší než v Americe. No co černé huby udělají špinavou práci a bílý jen slíznem smetanu, to už skoro se člověk stydí že je bílej. Pro černé nejsou rajčat, opušťáky a ani zastání, Genrál slibující věčnou slávu černým za statečnost, tak rychle jak to řekl tak i zapoměl a i po poslední bojové operaci zůstali černí jen odpad stejně jako předtím. Skvělé bitvy dobývání kopce,ale především závěrečnou scénou. Malá jednotka bráníci malebnou vesnici před nájezdy nacistů. 80% a i toje možná málo,, Tenhle film bych klidně viděl na 86% a zařazením do 300 nej. filmů a 20 top válečných filmů. Nominace na Oscara? To ani náhodou tenhle film ho mněl dostat z fleku a bez přemejšlení. To že film jiným podobný? Děláte si srandu, od dob vziku filmu bude každý film něčemu podobný a oto více válečný, jak byste to natočily vy co? nevíte že,, Ale je to podobne tomu a tomu je to odpad, co tu vlastně děláte. Pro mně jeden z nejlepších válečných filmů a poprvé z pohledu Alžírské lůzy a Francouzů zneužívající toho.

Orel Deváté legie (2011)

Na Histrorické filmy jsem začal koukat od té doby když jsem viděl Statečné srdce a Gladiátora. Žádný z nový filmů už nikdy nebude jako tihle dva snad jen Poslední samujaj. Tohle je taková jednohubka ovše dobrá. Od začátku do konce jsem byl spokojen. Pěkná dobrodružná výprava za simbolem legie. Voják a otrok. Skvělá úvodní bitva a ještě lepší ta závěrečná. Kdyby jsem byl oběktivní a kdyby to šlo tento film by dostal pět a ti předchozí sedm...... 75%