Yamato - Loď smrti (2005)

Podprůměrný válečný film, který obsahuje spoustu tu větších, tu menších nepřesností. Vizuální efekty jsou slabé a český dabing rozhodně nepomohl. Třetí hvězdu přidám za snahu natočit film z druhé strany, protože na japonské straně taky bojovali obyčejní lidé, zatímco americké filmy zobrazují válku z úhlu "čestní a bezúhonní Američané vs. proradní japonští psi". Pokud ale film minete, o nic zásadního jste nepřišli. 50%

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Pokud byste měli vidět jen jeden britský sitcom, toto je jasná volba. Je zde plno vtípků, které jsou převoditelné i do dnešní doby a naší země. A to je asi i jediný kaz. Je jen na vás, zda se přidáte na stranu "nejlepší na tomhle seriálu je, že se to může dít i ve skutečnosti" či "seriál je perfektní, ale pak si uvědomíš, že to stejně funguje i v reálu". Svůj postoj objevíte až ve chvíli, kdy ve večerních zprávách poprvé uslyšíte větu: "Vláda pro prozkoumání dané otázky vytvořila speciální komisi." A jste na cestě bez návratu. 95%

Souboj vojevůdců (2002) (seriál)

Vcelku zajímavý seriál, který se věnuje nejen samotné bitvě, ale i velitelům na obou stranách. Oproti Souboji generálů má řádově vyšší kvalitu. Mám je dvě výtky. Za prvé jsou veškeré informace velmi stručné. Za druhé se zde projevuje typický problém většiny válečných dokumentů, že jsou vybírány jen bitvy, kde zvítězili "ti hodní". A zatímco nacistická vítězství byla často proti přesile a bylo potřeba použít dobrou taktiku, spojenecká vítězství byly hlavně o převaze a ne o velitelích. 80%

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Tento film beru jak o příklad jak nedělat filmové trailery. Z traileru jsem se na film velmi těšil, avšak veškeré vtipné části byly obsaženy ve 2 minutové ukázce a zbytek je bohužel jen nudná výplň. Knižní předlohu bohužel neznám, ale film je pro mě velkým zklamáním.

Assassin's Creed: Embers (2011)

Zajímavé rozloučení s postavou ze známé herní trilogie. Po vizuální stránce hodnotím velmi pozitivně, především statické obrázky vypadají nádherně, jen animace jsou poněkud slabší. Použitý grafický styl rozhodně bude stárnout pomalu. S přihlédnutím ke stopáži je jasné, že film samostatně neobstojí, ale jako emotivní rozlučka funguje dokonale. Requiescat in pace, Ezio. 90%

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Tento seriál patří mezi zde podhodnocená díla. Problém seriálu spočívá ve dvou věcech. Za prvé ideově navazuje na výborné filmy, za druhé má seriál velmi rozpačitý začátek, který přečkají jen nezarytější diváci, zatímco zbytek lidí pošle seriál do propadliště dějin. Z hereckého obsazení musím vyzdvihnout především Summer Glau, která ztvárnila terminátora velmi kvalitně, a Lenu Headey, byť má občas sklony svou roli přehrávat. Mužské role jsou zde pojaty vcelku nevýrazně. Děj seriálu není schopen neustále naplňovat potenciál, silnější díly jsou střídány slabými a nelogickým utnutým koncem (cca posledních 5 dílů). Vizuální stránka působí značně seriálově, tzn. že nenadchne, ale ani neurazí. Shrnutí: Jedná se o lehce nadprůměrný seriál, jehož největším nepřítelem je vlastní původ a skutečnost, že existují i mnohem lepší alternativy. 60%

Thor: Temný svět (2013)

O druhém Thorovi by jen stačilo říct, že se jedná o podařenou marvelovku, což v podstatě říká vše důležité. Oproti prvnímu dílu se atmosféra filmu změnila a je na půli cesty mezi Iron Manem a Kapitánem. Akční scény již nejsou tolik směšné jako v prvním Thorovi. Humorná část také funguje, byť je její četnost na horní hranici tolerance. Slabou stránku vidím v Natálii Portman, které role Jane Foster opravdu nesedí, a v klišovitém záporákovi bez charisma, který „se vrací ze zapomnění, aby zničil celou galaxii.“ Opravdu nelze přijít s něčím originálnějším? A poslední osobní výtka k filmu. Po celý závěrečný souboj z nějakého důvodu očekávám, kdy konečně přilítne Tony Stark… Jako celek však film působí dobře a nemá příliš hluchých míst. Doufám, že pokračování Kapitána Ameriky dokáže alespoň udržet zde nastavenou laťku. 85%

Mistři zastavárny (2009) (pořad)

Podle mě nejkvalitnější jednohubka z produkce History Channel. Každý díl dokáže zabavit a ukáže nějakou zajímavou věc, o které doplní zajímavé informace. Osobně bych si tipnul, že většina prodejů je jen hraná, protože se příliš často objevuje šablona „v naší rodině se daná sbírka kompletovala několik generací a teď jsem jí zdědil já, tak ji chci okamžitě střelit v zastavárně“, ale na celkový dojem z pořadu to příliš neovlivňuje. Příjemným bonusem je humorná vložka v osobě Chumleeho. 90%

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Aneb i po smrti na vás čeká mnoho práce. Pilotní díl seriálu dokázal vzbudit očekávání, že zde bude plno černého humoru a sarkastických hlášek. Bohužel brzy zřejmě došli autorům nápady a začali vykrádat sami sebe a nebáli se vykrádání povznést na novou úroveň. S přibývajícími epizodami se stále častěji objevují již odvysílané scény z předchozích dílů a nová stopáž klesá. Dokonce některé díly jsou jen souborem dříve použitých záběrů spojených novým komentářem. Postavy rovněž nejsou příliš sympatické, snad až na Ruba, a jen potvrzují skutečnost, že seriálu brzy dochází dech. 60%

Rengó kantai širei čókan: Jamamoto Isoroku (2011)

Film sleduje životní příběh patrně nejschopnějšího japonského admirála Isoroku Jamamota, který se stavěl proti japonské snaze zahájit válku s USA, což se mu mimochodem téměř stalo osudným. Z filmu však nechápu, jak měl být pojatý. Na válečný film obsahuje jen velmi málo bojových scén, navíc nízké kvality, a moc mluvení. Na životopisný film zase sleduje jen krátké životní období a obsahuje nepřesnosti. Pozitivem je, že sleduje relativně přehlíženou oblast 2. světové války a navíc ze „špatné“ strany. Navíc japonští herci tentokrát upustili od klasického přehrávání a nemáte z filmu pocit, že sledujete grotesku. Solidní film. 65%