Honba za diamantem (1984)

Příjemný dobrodružný film s Michaelem Douglasem a Kathleen Turner. Film, kterým se Robert Zemeckis zapsal do širšího povědomí.

Dobrý Will Hunting (1997)

Skvělý scénář, který napsali dva začínající talentovaní herci Matt Damon a Ben Affleck a zároveň se ujali hlavních rolí ve filmu. Hlavně Matt Damon to svedl výborně a role talentovaného matematika mu sedla na výbornou, Ben Affleck také nezahrál vůbec špatně a Robin Williams, za svůj výkon obdržel zaslouženého Oscara za vedlejší roli. Jeden z nejlepších filmů o genialitě člověka.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Průměrný akční thriller, který občas zaujme. Co mě doopravdy dostává je, že za 100 miliónů dolarů dokáže někdo natočit něco tak průměrného. Obsazení není špatné, ale nejhorší je jednoznačně scénář!!!

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Slušná drama ze vzduchu, od kterého jsem dostal víc než jsem čekal. Kurt Russell i Halle Berry zahráli poměrně slušně, ale nejvíc mě dostal Seagal, který umřel hned na začátku a přitom ho cpou na první místa v obsazení.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Ještě více hereckých hvězd než v prvním díle, ale výsledek je poněkud rozpačitý. Není to špatné, ale prostředí casina filmu sedělo víc a navíc příběh je hodně komplikovaný, ale i tak se mi to líbilo.

Dannyho parťáci (2001)

Jedna z nejlepších krimi-komedií posledních let se spoustou vynikajících herců a skvělou režií Stevena Soderbergha. Příběh je navíc zasazen do mého oblíbeného prostředí - casina.

Zakázané ovoce (1998)

Slušný George Clooney a mizerná Jennifer Lopez. Scénář je natolik ohraný, že už nemůže ani pořádně zaujmout (vězeň, který uteče a zamiluje se do policistky). Průměr, ale znovu už bych to vidět nemusel.

Kokain (2001)

Vynikajícím způsobem zpracovaný příběh o drogovém dealerovi, který se přes noc vyšvihl ve zbohatlíka se všemi jejich manýry. Je zde zachyceno období od prvních styků až po dovoz drog z Latinské Ameriky. Dealera skěle ztvárnil Johnny Depp a jeho manželku krásná Penelope Cruz. Jeden z nejlepších filmů o drogách, jaký jsem měl možnost doposud shlédnout.....

Amadeus (1984)

Jeden z nejlepších životopisných snímků. Výborně vykreslený život jednoho z největšich géniů opery Wolfganga Amadeuse Mozarta. Skvěle zahraný Tomem Hulcem, ale nejlepší výkon v tomto filmu podává někdo jiný a to F. M. Abraham coby závistiví Antonio Salieri. Všech 8 Oscarů obdržených naprosto po právu. Škoda, že ještě neobdržel Oscara Miroslav Ondříček, protože ten s kamerou doslova kouzlí. Další velké díky patří Theodoru Pištěkovi za jeho geniálně vybrané kostýmy. I když jsem operu nikdy moc nemusel tak věřte, že po tomhle filmu si jí zamilujete.

Bourneovo ultimátum (2007)

Paul Greengrass s Mattem Damonem dokázali zakončit triologii o agentu Jasnu Bournovi ve velkém stylu. Skvělý výkon Damona a geniální režie Greengrasse dělají z tohoto filmu jeden z nejlepších akčních nejen roku 2007. Opravdu velmi povedé a každému vřele doporučuji. Doufám, že pánové z Akademie nenechají tento díl bez povšimnutí.......