Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Hodnotím celú sériu Star Wars. Čakal som niečo neuveriteľne epické. Odvšadiaľ sa človek dopočuje, dočíta o tom, že je to najväčší príbeh v dejinách kinematografie. Čože? Ako prvé musím povedať, že nikdy som vo filme nevidel plytší dej ako tu. Samozrejme, nejaké odpady a lacné shity nemôžeme brať do úvahy. Ja som mal stále pocit, že to je len nejaká paródia na sci-fi alebo čo. Nejaká taká srandovná, priteplená telenovela odohrávajúca sa vo vesmíre. Naozaj, ten svet, jeho postavy a dej boli tak neuveriteľne smiešne a absurdné, že som väčšinu času nevedel, či tie filmy mám brať vážne. Pre akú vekovú kategóriu je inak táto séria primárne určená? Ja by som to pustil asi len nejakému pomalšie vyvinutému 8-ročnému chlapcovi. Fakt. Kurňa, ale prečo sa to volá Star Wars?? Ja si hviezdne vojny predstavujem ako veľkolepé boje mohutných armád rôznych svetov, ktoré dobre že neodpália celý vesmír. Ale toto? Normálne dám smajlíka. :D :D :D Parta divných ľudí, opíc, cítiacich robotov a iných dementných tvorov (s výrazmi Teletubbies) stojí proti páriku teplošov? Myslím, že názov tejto ohromnej "vesmírnej ságy" je dosť zavádzajúci a myslím si, že by mu skôr prináležalo pomenovanie... hmmm.... Gay Fights? To znie fajn. Jednoducho, toto neboli vesmírne vojny, ale nejaký pošahaný svet, kde sa 80-te roky zrazili s filmom Cesta do praveku, ktorý bol stvorený ľuďmi, ktorí sa príliš veľa kukali na Teletubbies (Je mi jedno, že vtedy ešte neboli. Vyzerá to tak). No a čo ma dorazilo najviac, bol temný a obávaný Darth Vader, ktorý z toho celého mal pôsobiť asi najdrsnejšie a mal byť týpek, ktorý ovláda absolútne všetko a je najmocnejší zo všetkých. Ja som tomu fakt veril. A z neho sa vykľul len poskok nejakého senilného škaredca hodiaceho sa do reklamy na Coregu. Ach.

Maggie (2015) odpad!

Slzia mi oči, grcám a ďalší film si nepozriem asi mesiac. Najhorší film, aký som za posledné vyše tri roky videl. Pardon, ale toto nedokážem okomentovať inými slovami ako: "smradľavé hovno". Rovnako ako Maggie. EDIT: Nedá mi to, aby som svoju traumu bližšie nepopísal. Ja som to hovno nenávidel a chcel vypnúť každou sekundou. Napriek tomu som to však dopozeral. Len aby som sa utvrdil v tom, aké je to hovno. Taký hnusný, veľký, smradľavý odpadok.

Requiem za Detroit (2010) (TV film)

Ako to že zničené a skrachované je len samotné mesto plné čiernych? Ako je možné, že na bielych predmestiach sa dá slušne a bezpečne žiť? To akože bieli prácu nájdu, ale čierni nie? Nech mi nikto nevraví, že tí čierni nie sú len hnusný hnoj.

Muži, ženy a děti (2014)

Krásny smutný film. Ani presne neviem, o čom bol. Bol však plný absurdností, takže asi o živote. A aj vďaka zaujímavej forme, ktorou je podaný, o živote v dnešnej dobe. Vôbec mu nejde o príbeh, skôr je to taká pocitovka. U mňa ostal po poslednom obraze asi milión myšlienok a jeden pocit - zimomriavky. Čo je zaujímavé a čo sa mi ešte nikdy pri sledovaní filmu nestalo, tak som sa do tých postáv vžil, že som doslova chcel odpovedať za ne. A nutkanie zabiť tú potvoru čakanom do jej protivného ksichtu. 85%

Pravdivý příběh (2015)

Prvá polka filmu bola výborná a neváhal by som mu napáliť päťku, keby... zrazu totálne nezišiel z cesty a ja som sa v ňom nestratil. Po zhliadnutí u mňa prevláda pocit, že samotný film nevedel, aké zaujať stanovisko. Vykreslím Longoa ako zlého chlapíka alebo len ako trochu zlého chlapíka? A čo Finkel, ten bude dobrý alebo zlý chlapík? A potom hlavne posledná tretina stopáže filmu podľa mňa scenáristicky úplne zlyhala. Trikrát som si myslel, že to končí, no ešte to nekončilo. A keď to skončilo, vôbec som ten pocit nemal. Nuž ale treba vyzdvihnúť skvelú atmošku spojenú s parádnym soundtrackom a herecké výkony Francoa a Hilla. Obaja prekvapili, ako dokážu zahrať aj na takúto nôtu. Škoda, že viac priestoru nedostala postava Felicity Jones - takto tam bola úplne useless a celá jej existencia vo filme smerovala len k jednému momentu. Ktorý za veľa nestál. 60%

Scény u moře (1991)

Čo to malo byť ako? Teda, je mi jasné, že nie som cieľovou skupinou, ale ozaj neviem, čo by malo byť na tomto filme dobré? Veď sakra nemá žiadny dej, či myšlienku, nie sú v ňom vzťahy alebo akcia. A celý mi pripadal totálne o ničom. Niektoré zábery alebo aj scény boli podľa mňa úplne zbytočné a poslúžili len na toľko, aby natiahli stopáž. Inak by ten film asi nemal viac ako dvadsať minút (v mojej réžii). Navyše je to všetko točené v neatraktívnom a fádnom prostredí, čo ešte prehlbuje ten pocit stereotypu a človek ako ja sa tak môže unudiť k smrti. Mne sa to skoro podarilo, nedať si pred záverečnou polhodinkou (ktorá napokon aj tak trvala večne) sprchu. Ak to malo byť o láske, tak nebolo. Ak o surfovaní, tak tiež nie. Ale ak si Japončíci proste len robili piču, tak je to bezkonkurenčne za 5*(no to sa mi nezdá byť pravdepodobné). Takže ešte raz to zhrniem. Okrem tej ušatej hrůzy, ktorá ma určite ešte pár nocí bude strašiť, je ten film horúcim kandidátom na prvú priečku pomyselného rebríčku najnudnejších filmov, ktoré som kedy videl. Ale aj tento traumatizujúci zážitok beriem pozitívne - nech bude ďalší film, ktorý zhliadnem akokoľvek veľmi zlý, aj tak bude v mojich očiach neuveriteľne neskutočným majstrovským dielom. +Super to vystihla aj užívateľka matilda, s ktorej názorom sa dokonale stotožňujem. :)

Wish I Was Here (2014)

Výborný film, ktorý síce nežiari nejakou premakanou a nabúchanou dejovou linkou, no o to lepší je v lyrickej rovine. Tam sa veľmi veľmi rozumne venuje otázke života, rieši vzťahy, pominuteľnosť života a hlavne sa mierne dotýka aj náboženstva - tému, ktorú fakt nemám rád a nerád riešim. No vo Wish I Was Here mi vôbec neprekážala, ba dokonca musím pochváliť Zacha Braffa za jeho pohľad na vec, ktorý s ním čiastočne zdieľam. Naozaj sa mi zdá, že je to inteligentný borec nad vecou a s triezvym rozhľadom. Film je krásne natočený, veľmi dobre sa naň pozerá a hudba v ňom je tiež skvelá. Rovnako tak mu nechýba vtip a nápad. Priznávam sa, že som tento film neustále a veľmi dlho odkladal, nemal som totiž chuť pozerať sa na nejakých trápnych židákov. Veľká chyba, veľká chyba. Wish I Was Here je totižto ozaj dobrý film, ktorý stojí za (asi aj niekoľkonásobné) zhliadnutie a nikoho nemôže uraziť. Trvám na tom, že nech ste aký ste, určite si v ňom nájdete kúsok, ktorý sa vám bude páčiť. A aj keď som sa nakoniec nedozvedel, ako to dopadlo s Grace a Jessem, skutočne ma tento film potešil, a tak nemôžem ísť nižšie ako pod pekných 80%.

Korso (2014)

Tak tento film, Korso, bol na moje prekvapenie dosť sklamaním - a to vo všetkých ohľadoch. Hlavne príbeh mi pripadal nelogický a celkovo veľmi zlý a o ničom. Pre predstavu - hlavný hrdina Markus by si milerád zahral streetbal v Amerike, a tak sa pol stopáže nedeje absolútne nič. Keď tu, z ničoho nič, Markusovi (doslova!!) jebne v hlave a do Ameriky sa nevydá. A to všetko len preto, aby sa do Ameriky skutočne nakoniec vydal. Čože?! 35% :)

Vojačky (2014)

Nejak to nemalo nohu a pätu, počas sledovania som rozmýšľal, o čom to vlastne je. A nedá sa povedať, že by to bola komédia, moc som sa totiž nezasmial. Rovnako tak som čakal pútavejší vizuál, no celý film sa odohráva v jednej miestnosti. A ani Zohanka a jej kolegyne ma nepresvedčili, aby som ich postavám uveril. No bieda... 30%