Anatomie pádu (2023)

Zajímavý počin. Zápletka sice není bůhvíjaká, ale ta civilní a velmi realistická režie mě dostala. Z herců jsem neznal vůbec nikoho, ale nevadilo to. Naopak. Bavila mě hlavně rekonstrukce pádu. Samozřejmě se vytahují různé sračky z osobního života. Zaznamenaná hádka je jak ze reálu. Připadalo mi to, jak kdyby syn vytrhnul matce trn z paty. Pochopil jsem ale, že to byl záměr. Chválím. Jo a parádně zahrál pes Snoop!

Signál (2024) (seriál) odpad!

Tohle jsem prostě nedal, skončil jsem po 2 epizodách. Němčina tomu nesvědčí vůbec, i když já dodržuji pravidlo vždy v původním znění, pokud možno. Je to nuda až na půdu. V poslední době jsem měl v životě magorů dost. Když už mám udělat mysteriózní psycho, tak to musí vzít do ruky Lynch. Provar & ztráta času.

Jumanji: Další level (2019)

Více akce, více digitálu, méně vkusné zábavy nebo aspoň náznaku solidního scénáře. Účelem zřejmě bylo se pokusit namastit po obstojném prvním dílu.

Loupež století (2020)

Tak perfektní loupež může zhatit jenom ženská. Škoda. Vymyšlené i provedené to bylo skvěle. Nikdo nepřišel k úhoně. Zase to proradné plémě. Dobrá hudba. Párkrát jsem se i zasmál. Rychle to uteklo. Je důvod sledovat Casa de papel, když tady je to v kostce za 90 minut?

Tetris (2023)

Wow! Tohle se hodně povedlo. Pro pařany asi povinnost. Skvělá je hlavně hudba a perfektní přechody mezi hraným filmem a 8bitovou grafikou. I to levelování je super:) Final countdown na moskevské illegal párty mě odrovnal. Pro dnešní generace absolutně nepředstavitelná věc - komunismus ve své hnusné podstatě. To dohadování o licence není moc zábavné. Ale tvoří páteř filmu. Egerton zahrál jak z partesu, role mu výborně sedla.

Dycky Sunderland - Série 3 (2024) (série)

Seriál sleduji od jeho počátku. Byl prvním z těch, který dalším otevřel dveře. Mám na mysli sérii All or nothing. Sunderland je zkrátka město, kde tím žije každý. Tvrdá dřina místních obyvatel se odráží i na lásce k místnímu fotbalovému klubu. Zajít na zápas je víc než náboženství. De facto nic jiného nemají. Je to až dojemné. Třetí sérii si údajně vymodlili sami fanoušci. Je to nejkratší a bohužel také nejslabší série. Všechno se snažili natřískat do 3 epizod. Žalostně málo. A nic na tom nemění ani fakt, že konečně postoupili aspoň do Premiership. Do Premier League je ale ještě daleko. Snad jim to vyjde co nejdříve.

Na špatné straně (2018)

Roky zpět jsem u toho předpokládám vytuhl:) Něco jsem si totiž pamatoval. Je to sice takový cajdák, ale kolikrát mnohem napínavější, když jsou dialogy na úrovni. Děj se nám pěkně proplete až do závěrečného finále. Ještě, že nedostala více prostoru "Dexterova sestra", jelikož něco tak asexuálního aby člověk pohledal. Mel a Vince v roli švestek obstáli skvěle. Líbila se mi celá ta jejich sledovačka. Chemie funguje. Všechno vypadá dost reálně. Suspendace, problémy s barevnými ve čtvrti. Záporáci jsou skvělí. Jo a - Liannet Borrego je neskutečná koc!!!

Hrubý střih (2022)

Když máte dobrý scénář a herce, tak Vám bohatě stačí jedna místnost. Fajn komorní gangsterka, která se tak dlouho netváří, ale nakonec je lepší než spousta akčních rádoby HC tvrďáren.

Yellowjackets - Season 1 (2021) (série)

Začátek dobře navnadí. Víc než přítomnost se mi líbí survival z minulosti. Semtam solidní šok. Nejlepší je bez debaty Christina Ricci - tu vyšinitou Misty nemusí ani hrát. Táhne celý seriál. Na Juliette Lewis se zub času podepsal náramně. Jak sjetá šlapka. Hrát ovšem nezapomněla. Teenageři nám tu hodně vyvádějí, jen co je pravda:) a když k tomu přimícháme nějaký ten halucinogen, tak je o zábavu postaráno:) Celkově to vypadá jak mix Přežít & Blair witch. Do toho nějaké to dospívání, sex, haluze nevyzrálých pubescentů. Lesby, gayové, na co si vzpomenete - všechno krásně poplatné dnešní době. 3 a 1/2. Snad to nebudou natahovat na x sérií. Soundtrack je super - od rapu po Prodigy a když není po ruce přístroj, na kterém něco pustit, tak si holky zazpívají.