Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007) odpad!

Hodnotenie odpad používam len výnimočne, ale tento film si ho zaslúži. Celé je to o nahých ženských, čo by som ešte dokázala tolerovať, ak by film ponúkal aj niečo viac, čo sa bohužiaľ nestalo. Nechutná parazitácia na mene svojich slávnejších predchodcov.

Walk the Line (2005)

Údajne mnoho ľudí protestovalo, keď Joaquin Phoenix trval na tom, že všetky pesničky bude spievať on sám. Ako sa ukázalo zvládol to viac než na výbornú. Výborná bola tiež Reese, ako herecky tak spevácky. Práve postava Whiterspoonovej je vykreslená asi ako jediná pozitívna, Johny je skôr feťák a opilec a jeho žena xantypa, ktorá mu nedovolí užívať si slávu. Samozrejme, všetko trochu zveličené a prikrášlené, aby to vyvolalo viac emócií, i tak miestami mdlé a pomalé.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Niekoľko rokov sa čakalo na film o "našom najväčšom hrdinovi" a nakoniec prišlo toto. Nie, že by bol Jánošík úplne zlý, slabá bola pre mňa len jeho prvá polovica, kde sa len spieva a tancuje, čo pre mňa nič zaujímavé nie je. Neskôr už film plynie aspoň rýchlejšie a má v sebe nejaký náboj, ale pri vyše dvoch hodinách stopáže by ho mohlo byť aj viac. Celkovo ale aspoň priemer, ovšem už by bolo na čase, aby sa u nás objavilo aj niečo iné než historické veľkofilmy.

Wanted (1999)

Rakúski humoristi na čele s Niavaranim sa vybláznili a stvorili tento film o chirurgovi (Alfred Dorfer), ktorý pred realitou uteká do sveta westernu a predstavuje si sám seba ako kovboja na divokom západe. Tieto predstavy ho doženú až do blázinca, odkiaľ mu má pomôcť jeho bývalý spolužiak, teraz kňaz Niavarani, no všetko sa to nejak zamotá.. milý a pomerne vtipný film s naozaj originálnou zápletkou a ešte zaujímavejším rozuzlením.

Oko bere (2008)

Á, áno, na túto "reportáž z kasína" si pamätám. Film, v ktorom sa celý čas nič nejak úchvatné nedeje a zápletka na konci je viac-menej pro forma, napriek tomu to celé plynie ani neviete ako. Fajn nielen na pochmúrne zimné večery.

Tlouštík Rino (2008)

Musím uznať, že tento film sa mi páčil viac, keď som ho videla v pôvodnom znení s pôvodnými titulkami a polovicu som nerozumela. Po pustení s titulkami mne zrozumiteľnými som zistila, že ten film je ešte zvrátenejší a chorejší než sa na prvý pohľad zdalo. Nechápem, ako mohol prísť k tak veľkej medializácii, severania asi majú radi trochu drsnejší ehm humor. Aspoň, že koniec je pomerne netradičný, aj keď stále trochu nechutný.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Stále neverím, že som sa nechala ukecať a išla som na tento skvost do kina. Rovnako tak by ma zaujímalo, kto ukecal Davida Craiga a H.Forda, aby tu "zahrali". Zahrali je v úvodzovkách, keďže hrať drsných týpkov, ktorí strieľajú po mimozemšťanoch by zvládli snáď aj herci nižšieho kalibru. Človek by čakal, že sa tento film aspoň nebude brať príliš vážne a sem-tam zaznie aj nejaká vtipná hláška, ale bohužel.

Voda pro slony (2011)

Bez Christopha Waltza by tento snímok bol akurát lacná romanca so zlým zlým principálom, ktorý týra zvieratká a svoju ženu a dobrým Edwardom, teda Jacobom, ktorý celú situáciu zachraňuje, Waltz do filmu dodáva aspoň niečo zaujímavé, inak je naoriginálnejším prvkom vo filme ten slon, keďže slona som na plátne už dlho nevidela.

Manituova bota (2001)

Manituovi botu trápi to, čo celú Herbigovu Bullyparade - totálna nevyrovnanosť a miestami až primitívnosť vtipov (hahaha teplý indián). Dej ani nejdem komentovať, ten je, ako pri väčšine paródiách len druhoradý, ale musím uznať, že som sa párkrát aj zasmiala, čím sa tento flim dostáva aspon do priemeru.

Ztraceni (2004) (seriál)

Toto mohol byť jeden z najlepších mystreióznych seriálov, ktoré sa kedy natočili, nebyť tretej, štvrtej, piatej a šiestej série. Kým v prvých dvoch vládne konštatné napätie a pomalé zoznámenie sa s postavami, s ktorými sa teda tvorcovia vyhrali, zvyšné série sú viacmenej do počtu a zamotávajú sa až tak, že z toho ani samotní autori nenašli cestu von. Škoda.