Predátor 2 (1990)

Oproti jednotke šla kvalita dole, ale napriek tomu sa tu dajú nájsť svetlé momenty: 1. vizuál Predátora je prepracovanejší, 2. fajná scéna v mraziarni, 3. operácia Predátora a 4. nakoniec (asi najlepší moment) - zbierka lebiek vo vesmírnej lodi. Ale oproti Predators stále držiace latku vysoko.

Predátor (1987)

Rozdiel medzi Predátorom 1 a Predatorom 3 (Predators) je v tom, že prvý diel má náboj a atmosféru. Tento film patrí už medzi klasiku sci-fi a každopádne právom. Prostredie bolo zvolené exoticky dobre, herci sú viac menej sympatickí, dej odsýpa a postupne sa zoznamujeme s hlavnou postavou - Predátorom. Čo mi ešte od detstva utkvelo v pamäti je scéna ako Arnie pravekým spôsobom likviduje toto monštrum (impozantné).

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Dalo by sa čakať, že štvrtý diel už nebude ono. Ale..., napriek niektorým scénam a zbytočnostiam to celkom ušlo. Pestovanie alienov v klietkach, Sigourney s DNA votrelca, k tomu scény pod vodou a záver. Nech si hovorí kto chce, čo chce, ale ten biely votrelec s poloľudskou lebkou bol excelentný (príjemné oživenie a slušná mutácia, škoda len, že ho Sigourney nechala zabiť).

Vetřelec ³ (1992)

Podobne ako pri T3 aj táto trojka už začína strácať šťavu (škoda). Dej vo väznici a postupné vyvražďovanie väzňov nevyznieva stokrát originálne, aspoň mne sa to zdalo už ohrané. Napriek tomu stále slušné sci-fi, drsné, surové, vizuálne solídne. Weaverová a Alien - to bude vždy dobrá kombinácia.

Vetřelci (1986)

Stále geniálne pokračovanie jednotky (hoci mariňákov a podobné veci vo filmoch naozaj nemusím). Kultová záležitosť, ktorú som videl ešte na zrniacej VHS-ke s jednohlasným dabingom. Napriek tomu surové, dynamické a excelentné (podobne ako T2).

Jáma a kyvadlo (1961)

Nejako mi nesedí tento film s poviedkou od Poea. A akosi v ňom necítim to, čo by malo v tomto filme byť (ponurosť, paranoja, strašidelnosť). V. Price zachraňuje čo sa dá, interiér pôsobí impozantne, ale nič viac. Oproti House of Usher je to slabé.

Zánik domu Usherů (1960)

Spolu s filmom "Predčasný pohreb" patrí "Zánik domu Usherovcov" k mojim najobľúbenejším filmom, čo sa Poea, Cormana a Pricea týka. Atmosféra je poeovská, kulisy podnecujúce nádych starobylosti a úžasne krásna Myrna Fahey. Novonatočené remaky sú slabý odvar.

Čarodějův učeň (2010) odpad!

Neviem, ale čakal som dačo viac (kvalita je mínusová). Nemalo to myšlienku, nemalo to ducha, nemalo to iskru. Tento grc sa nemôže ani rovnať Čarodejovmu učňovi z r. 1977. Hanba kinematografie, samý blábol, lacné klišé atď., atď. (a to som bol na tom v kine s ex - naozaj škoda peňazí).

Dracula (1931)

Myslel som, že film bude oproti Nosferatu o niečo lepší (veď tu hrá legendárny B. Lugosi), ale sklamalo ma to. Dokonca to nesiaha Nosferatu ani po päty. Hororová atmosféra minimálna, napätie nulové, Lugosi nezaujímavý. Neviem, ale mňa to nebralo. Ale za čierno-biele prevedenie, celkom príjemné kulisy a za postavu Renfielda dávam 3*.

Upír Nosferatu (1922)

Najlepší a najstrašidelnejší horor aký som doteraz videl, a to pochádza Nosferatu z úplných plienok kinematografie. Max Schreck :-DDD je naozaj upírsko-démonický netvor (B. Lugosi už nebol taký temný a strašidelný). Film má dobré kulisy, zábery sú osviežujúce a atmosféra doplnená orchestrálnou hudbou by sa dala krájať. Nemám čo by som vytkol, u mňa vynkajúci film.