Saw 3 (2006)

Po Saw II konečne obstojné pokračovanie, brutálne ale aj ako-tak zvratové (škoda, že ďalšie pokračovania budú viac menej už len o brutalite a pointa sa posunie mimo, až na posledný diel Saw 3D). Z celej série si budem pamätať rezanie nohy zo Saw I a škripec zo Saw III.

Saw 2 (2005)

Slabé pokračovanie jednotky. Všetko padá na Jigsawovej reality show v zamknutom dome. U mňa dosť slabé. Aspoň koniec bol však originálny a zvratový.

Ostrov (2005)

Myšlienka ostrova ako jediného nekontaminovaného miesta na Zemi sa mi pozdávala. Ale ono sa to počas filmu celé zvrtne (ako som ja vtedy nadával), ale zvrtne sa to originálnym smerom. A v neposlednom rade príťažlivá S. Johansson.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Chápem, že niekomu tento film nemusí sedieť. Ale ja som ho videl ako malý chalan a svojim spôsobom sa mi páčil (má svoje čaro). A vôbec nie je taký zlý (hoci efekty nie sú bohviečo), skôr ide o starú drsnú sci-fi v štýle 80-rokov (oproti nim však zaostáva). Pre mňa slušné dielo.

Zbojník Jurošík (1991) (seriál)

Slniečko, vtáčiky, Jurošík, nešťastný zemepán, Pišta a pár ďalších postavičiek. Animácia skvelá, príbeh ktorý nenudí, hudba na úrovni a..., a ono to je vlastne len rozprávkou z večerníčka (kam sa hrabe väčšina amerických filmov).

Metro (2004)

Totálny brak, a ešte väčší pri pomyslení, že námet mohol byť omnoho lepšie využitý a film majstrovskejšie natočený. No, škoda. Takto ide len o hysterické behanie po stanici metra a kanáloch, ktoré je plné nelogickostí (mutant mohol byť už niekoľkokrát počas filmu usmrtený). 1* za nemocničné brutality.

Pach krve (2003)

Svojho času najbrutálnejší horor, aký som dovtedy videl. S odstupom času je však jasné, že to nie je až také 100%-né. Spolu s "Hory majú oči" najobľúbenejší mutantný horor (Metro sa vôbec nechytá - škoda).

Hory mají oči 2 (2007)

Tak toto už bolo pritiahnuté za vlasy (že by si americkí vojaci nedokázali poradiť s mutantmi?). O dosť slabšie ako predchádzajúci diel a mizerné oproti Pachu krvi. Film vyniká len brutalitou a excelentnými maskami mutantov, 2*.

Hory mají oči (2006)

Mňamka (síce o čosi slabšie ako "Pach krvi", ale stále atmosfericky dynamické a hororovo nechutné). Námet vynikajúci, prostredie pusté a paranoidné, a mutanti brutálne hnusní. To je to, čo patrí do tohto typu hororu.

Predátoři (2010)

Čakal som od tohto viac, omnoho viac!!! Predator 3 - fajn. Dej na cudzej planéte - fajn. Lovenie ľudí - fajn. Ale, nie je to ono. Dala sa z toho spraviť naozaj masakrálna a vizuálna extáza (stačilo zmeniť napr. prostredie, osobne som čakal planétu Predátorov na spôsob pyramíd v AVP s kombináciou džungle - toto mi tu chýbalo najviac). Herecké zloženie je oproti jednotke mínusové. 2* za 1. slušný záber na oblohu, cudzie planéty a mesiace, 2. vizuálne stvárnenie Predátorov.