Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

V první řadě se nejedná ani o remake, ani o reboot. Je to vcelku solidní sequel prvního dílu z roku 1992. A to solidní je co říct, protože po 29 letech už většinou všichni rebootují. Nový Candyman jede podle nového Halloweenu (2018), a to, že navazuje rovnou na originál a zbytek dílů ignoruje. Příjemné překvapení. Strach jsem měl z režisérky Nii DaCosta, přece jen je to žena a je to černoška. To není rasizmus, ale víme, jak to dnes funguje. Druhé překvapení je herec v hlavní roli. Na "pokleslý žánr" hraje více než dobře, ale Oscar mu z toho stejně nepřistane. Film pěkně rozvíjí mytologii okolo Candymana a jeho urban legends, což oceňuji, protože takový filmů o městských legendách je hoodně málo. Hlavní ženská postava, přítelkyně halvního hrdiny Brianna (Teyonah Parris) mi byla velmi nesympatická. Dále mě potěšily restrospektivy, ještě jsem neviděl vyprávění retrospektiv jako stínové divadlo, velmi dobré, pomrknutí po hercích z prvního dílu, Virginii Madsen (ano, je to sestra Michaela Madsena) a Tony Todd bylo super, Virginia propůjčila svůj hlas a Tony se objevil asi na 10 vteřin, a já ho po celou dobu v kině značně vyhlížel Úvodní titulky byly velmi atmosférické a poutavé (zrcadlové otočení), chybělo mi ale více vražd na kameru a atmosféra (chápej - špinavost, bezvýchodnost, depresivnost) prvního dílu, ale objevil se hudební motiv s jedničky, takže malé plus navíc. Podtrženo, sečteno, vcelku důstojné pokračování velmi dobrého prvního dílu (ten řadím mezi jeden z nejleoších hororů 90. let, už z důvodu jeho atypickosti a nehollywoodskosti). Mít to rating 18+ a méně černochů, jdu na velmi silné 4. Tak jen silné a stabilní 3. Docela překvápko v šedi toho, co se točí...

Rychle a zběsile 9 (2021)

Jedna hvězda za Helen Mirren a druhá za Charlize Theron a potitulkovou scénu .. A i to je moc. Rychle a zběsile nikdy nebyla série s omamnym dějem , ale tady neni vubec žádný . 20%

Nevina (2021) (seriál)

Naprosto výborné,, byť trochu hodně překombinované 🙈

Rozhněvaný muž (2021)

Nejlepší Statham, zatím. Jsem mile překvapen. Syrový thriller, nečekal bych takový soustředěný film od Guye Ritchieho. Takové filmy můžu, byť akce bylo méně. Čekal jsem čistý akční film, ale jsem rád, že to dopadlo takhle. A to jsem nic moc nečekal, protože jsem neviděl trailer ✌️ ⭐⭐⭐⭐ - 80%

#Žiju (2020)

Docela zklamání. Od korejskych tvůrců bych čekal více napětí, ale hlavně mnoho víc a šťavnatého gore.. Potenciál byl, ústřední dvojice příjemná, ale moc zdlouhavý začátek, samý kecy. Snad příště. 40% - 2*

Otec (2020)

Brilantní Anthony Hopkins. Totální rozklad člověka. Jeho gesta, jeho mimika, práce očí, nepopsatelne. A to co předvádí na konci mě dostalo. Krásný, frustrující, ale těžký film. Anthony Hopkins ve své životní roli, a nečekal bych, že ji předvede ve věku 83 let.. Nejlepší herec. Stoupá i před mé dvě ikony DeNiro-Pacino.. 100% - 5*

Tom a Jerry (2021)

Pohodová oddechovka. Nevím, co každý čeká. Ze kreslené postavy dostanou Oscara 😀😆 Já se pobavil, film mi sednul 4* - 70%

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

No, těšil jsem se, ale měl jsem čuchat, že to nebude nic extrovního. No, holt Renč no. Zlatej pan Strach.. Scénář z pera Hudského, ale jako kdyby mu docházely síly, a ještě mu to Renč przní režií. Obsazení fajn, ale težce nevyužité. Velká, velká škoda. Ale faktem je, že je spousta debilnějších seriálů, tak to po pilotu nebudu zatracovat a uvidíme, co se vyvrbí v dalších dílech. Jinak oceňuji ukončení případů v jednotlivých dílech,takže co díl, to nový případ. Ale stejně jsem rozmlsaný českou Strachovou mysteriozní tvorbou :-) Pilot - 50% - 3*

Můj andílek (2019)

Škoda toho konce. Byla by hvězda navíc za jine ukončení. Samozřejmě myslím více thrillerové. Jinak Noomi mám rád. Mě se to líbilo. 65% - 3*

Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

Prakticky némlich to samý, jak první díl. Ten se mi líbil dost a i překvapil. Tohle je ale snad ještě ujetější. Už z důvodu, že se vrací všichni z jedničky !! Nemám rád míchání hororu a komedie, ale tady u The Babysitter to docela nekazí můj celkový dojem, pořád je to dobře zábavné, kokotina to je, to ano, ale aspoň se oba díly neberou vážně a dokáží si ze sebe udělat legraci, což oceňuji. Judah Lewis dost vyrostl, ale hraje dobře i tak toho stále zděšeného, akorát tolik prostoru, co měla Samara Weaving v prvním díle, tak tady dost chybí. Její minimální účast mi fakt nestačí, ubral bych roli Kena Marino (Coleův táta) a přidal Samaře, ale vzhledem ke scénáři to chápu.. Ale na konci je to fakt dost přestřelené, ale beru to.. Gore %dostačující, tak tvůrcům odpustím... 70% - 4*