Okno do dvora (1954)

Extra TOP to není, ale musím uznat Hitchův smysl pro skvělou atmosféru, režijní vedení, další plus i herecké výkony. 75% - 4*

Vrásky z lásky (2012)

Velmi překvapivé. Moc příjemné pokoukání, a navíc taková herecká plejáda se už dlouho neviděla, byť jen v třeba v cameo rolích. Pan Brzobohatý byl velká herecká legenda. Příběh o stárnutí, kdy člověk chytí druhou mízu, dá se říct. I přes mou nevůli vím, že je Bohdalka skvělá herečka. Jako lidskou osobnost ji nemám rád, ale tady naprosto excelentní. Perfetní dialogy a přirozené herectví. Jen mi bylo trochu líto paní Jiráskové, kterou jsem měl radši jak Bohdalku, protože tady z ní udělali starou senilní bábu a při jejím vzezření mi to bylo líto ještě více. Ale bohužel čas se nezastaví. V rámci možností to beru jako její poslední roli, kde zahrála s grácií. Takže velká spokojenost a upřímná vtipnost několika scén. 80% - 4*

Daddy's Girl (2018)

Ach jo. Mnou víc jak rok očekávaný snímek je konečně tady i s titulkama a je to teda pokoukání. Já mám prostě smůlu. Čím víc se na nějakej film těším, tak tím víc potom stojí za hovno. Ne jinak je tomu i u Daddy´s Girl. Pošahanej vrahoun, co má doma pošahanou nevlastní dceru, kterou občas "vobtáhne", nikde nikdo, samota, občas návštěva do baru, kde se vyhlíží nové oběti k mučení.. Toť vše. Bohužel. Ono totiž hlavní deviza filmu, scény mučení, tam totiž nejsou. Kromě elektrošoků a jedné uřízlé haksny prakticky vůbec nic nenabídne, a to je velká škoda. Scénář a dialogy nejsou také nic převratného. Plusem filmu jsou kupodivu solidní herecké výkony a krátká stopáž. Konec je samozřejmě takový, jaký poslední leta ve filmu být musí. Costas Mandylor ovšem nezklamal. On se k těm zmrdům prostě narodil.. Navíc žádná psychologie ani horor. Bohužel spíš bych to zařadil ke krimithrilleru.. Docela zklamání 45% - 3*, ale slabý hvězdy.

VHSRip: Lesk, bída, pirátův syn a jeho video (2013)

Nostalgie jako prase.. Příjemný malý dokument o tom, jak jsme chrochtali blahem při filmech s otřesnou kvalitou a při filmech z videopůjčoven. Jej, kolik já nechal ve videopůjčovnách peněz... Velmi příjemný dokument a pan Josef Šedý, jakbysmet.. 100% - 5*

Jaga. Košmar ťomnogo lesa (2020)

Předlouhé čekání na slušný horor, minimálně se slušným potenciálem kolem mytologie Baby Yagy, se moc nevyplatilo. Stále platí, že Podgajevskij je dobrý ruský hororový filmař, ale zatím je opravdu nejslabší jeho předloňská Rusalka: Ozero mjortvych a nejlepší Nevěsta. Myslel jsem, že Yaga překoná Nevěstu, ale nepodařilo se, zatím. Tohle bylo technicky ze všech jeho filmů nejlepší, kupodivu skvělé efekty, ale BOHUŽEL, byla to taková dětská temná pohádka (fantasy, chcete-li) a já čekal horor jak víno. No, dobře víme, že Svjatoslav spíše staví na atmosféře, než na potocích krve, ale ani tady nebyla atmosféra, že budete mít nutkání se bát. Škoda, zrovna Yaga mohla být perfektním strašidelným i třeba krvavým hororem, vzhledem k mytologii oné postavy. Tak se mi dostalo pouze technicky dobře zvládnuté temné povídky... Rozhodně nelituji, že jsem film viděl, na takové sychravé nebo deštivé dny, proč ne. 60% - 3*

Skryté zlo (2018)

To bylo jako dobré. Slušný zaporak 👌 8/10

Ježek Sonic (2020)

Fajn oddechova zábava s pěknými efekty. 60% - 3*

Nenávist (2020)

Velké zklamání. A to všichni hejtuji USA remake Ju-Onu z roku 2004. Ten byl aspoň fajne, minimálně v té době. 😉 NUDA, nuda a navíc scény vesměs nedavali smysl, byť jasně nebyly chronologicke, tak drhnul střih. 20% ani nevím za co. Za to, že jsem vydržel první třetinu.

Citadel (2012)

Vynikající, znepokojive.. Spokojenost a velká 4* - 80% Aneurin Barnard v hlavní roli je skvělý.

Le Cochon danseur (1907)

Za ten na tu dobu skvělý kostým si to 4* - 70% zaslouží.