Perníková chaloupka (1983) (TV film)

Viděl jsem asi jen dvě třetiny a musím říct, že je to jak z jinýho světa. Těžko věřit, že to nerežíroval nějaký Japonec. Fantazie plná stříkajících a stékajících barev a různých jiných tekutin. Fakt hezký. Běží to v Praze na výstavě "Tim Burton a jeho svět".

Kameňák 4 (2013)

Uteklo to celkem rychle. Asi proto, že jsem si pořád říkal "dobrý, a dál?"

Insidious 2 (2013)

Byl jsem v tom ději a časových rovinách (byly-li tam nějaké...) nějak ztracený. Možná to bylo tím, že je to už nějakou dobu, co jsem viděl jedničku. Je to celé až moc zamotané, A lekací scény s náhlým mohutným zvukovým doprovodem jsou pěkná srabárna.

Pompeje (2014)

Erupce skvělá a výborná. Všechno okolo je jak z hloupého televizního filmu o gladiátorech. Jako by někdo prostříhal film o gladiátorech filmem o Vesuvu, přičemž se tyhle dva příběhy vzájemně vůbec neovlivňují. Úplně bez nápadu. Ale Vesuv super.

V1: The Hunters of Carnivorous Bitches (2013) (amatérský film)

"... za všechny naše kámoše, za tu špínu, za to sra*í do křoví, za sex s chlapama..." Ano, za všechny ty vybroušený dialogy a humor, který je křehčí než hrůza, dávám těmhle rybím k**dám plnej počet, přestože nemám rád amatérský filmy. Protože tenhle scénář prostě šlape.

Přetoč to! (2013)

Inspirativní dokument plný hodně zajímavých informací. Ze stylistického hlediska by to ale mohlo být trochu filmovější. Moc se tam mluví. Prostříhání výpovědí, které se vlastně opakují, by rozhodně neuškodilo. A místo nich třeba vsadit nějaké mikropříběhy, kde vypráví hlavně obraz, a ne ústa respondentů. Přesto to byl skvělý poznávací zážitek.

Borgman (2013)

Není to tak divné, jak se všude zdůrazňuje... Prostor pro vlastní interpretaci tu je, ale není to zrovna fotbalové hřiště. Spíš taková tajemná komnata. Celé to může fungovat jako zajímavá metafora o záporných silách, které rozvracejí jedno manželství, ale také jako obyčejné drama o mimomanželské lásce, kde vrahem je zahradník. Borgman je ďábel a ta jeho parta je úžasná. Zahradníci v kvádrech demolující zahradu a falešná lékařka, která chodí za pacienty se svou dcerou, jsou prostě nezapomenutelní! Síly chaosu vstaly z hlíny, zbořily, co se dalo, a vrací se zpět.

Poslední vzdech (1995)

Když jsem si přečetl komentáře od trona a Martina741 o dobře odvedené práci na filmu o kanibalismu, tak jsem se musel ujistit, že jsem opravdu viděl stejný film. Poslední vzdech je lehce nenapínavý thriller, který by mohl být mysteriózní, kdyby se tam skrývalo nějaké tajemství. Jenomže se tam nic neskrývá, všechno je prozrazováno hned v průběhu filmu, žádné překvapení se nekoná. Začátek filmu se rozjíždí slibně, ale pak se to celý pokazí nudou a schématičností. Robert Patrick vlastně pořád hraje terminátora a jeho proměny na indiána působí trochu směšně. To je ale myslím spíš chyba režiséra. Ten film je prostě divnej, nevěřil bych, že nebyl natočený v 80. letech. A kanibalismu je tam sotva co by se mezi zuby vešlo. Horor opravdu nečekejte...

U Konce světa (2013)

Méně je někdy více. A tady bylo všeho moc. Kdyby to bylo celé skromnější, méně akční, možná i kratší, mohlo zůstat víc prostoru na rozvinutí toho alegorického potenciálu chlastání/ničení a kocoviny/postapokalyptické krajiny. Takhle to bylo plné všeho a konec připomínal zábavní park, kde přes hudbu a ohňostroje uniká to podstatné. Nápadů tam bylo hodně, ale nemuseli tak tlačit na pilu a mohli zpomalit.