Klikař Charlie (2007)

Tak už konečně vim, odkaď jsou všechny ty gify s Jessicou Albou :)

Perfektní skóre (2004)

Těžko říct, co mě donutilo se podívat na Perfektní skóre, asi mi zabíralo místo na disku, mozná fakt, že v něm hraje Scarlett (a ta přece hraje jen v dobrých filmech:), kazdopádně se z toho vyklubal spíše (pod)průměrný filmík pro teenage holky, co hází jednu klišoidní hlášku za druhou, o tom jak těžké je dospívat, vzepřít se škole a nejít s davem, jít si za svým snem... Zkrátka, kdo tohle neuvidí, získá dvě hodiny života k dobru.

Turbodiesel (2008) (studentský film)

Doufám, že někdo tady nevěří tomu, že opravdu 7 let nevylezl z auta. Skuste být třeba jen týden zavřený doma a budete z toho šílet. Ale jako studentský fiktivní dokument povedené a originální.

Modrý samet (1986)

Nepochopim proč se film v druhé polovině začal ubírat uplně jiným stylem. Podivná atmosféra se surrealistickými prvky sedí Lynchovi mnohem líp než rádoby detektivka.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Tolik emocí a patosu prostě nejsem schopná unést.

Hank a Mike (2008)

Pro celkový cool a hustý vzhled se z filmu tak trochu vytratilo jakékoliv poselství a film trochu postrádá pointu. Dva zoufalí a nesympatičtí králíci jsou jako nápad super, ale "jenom" dobrý nápad celovečerák neutáhne. Super námět na krátkometrážní film (který o pár let dříve byl skutečně natočen), 2/3 filmu (hlavně v polovině) mě docela nudily.

Černá sanitka (2008) (seriál)

Fenomén urban legends mám moc ráda, je to šťavnaté téma na zpracování, ale svůj klasický seriálový standart s lacině působícími exteriéry i interiéry ČT1 zkrátka nezapře. Rádoby domumentaristické prostřihy na konci působí, alespoň na mě, dost rozpačitě. Jakoby nevěděli, jak příběh "důstojně ukončit", trochu ho natáhnout (respektive o celou půlku:) a pozvaní hosté vypadají jako roboti, kteří mechanicky a bez emocí odvyprávějí to svoje. 40%

Život je krásný (1997)

Docela dobře rozumím, že mnoho lidí dalo filmu tak vysoké hodnocení, ale okem historika nemůžu jinak :). Dobře natočeno, zahráno (Benigni má zvláštní kouzlo pro které si ho nelze nezamilovat), vtipné romantické náhodičky byly velmi milé, ale druhá část filmu je prostě špatná. Co tomu asi říkají lidi, co zažili pracovní lágr na vlastní kůži? Do nebe volající zlehčení celé situace a naprosté odproštěný od historie a faktů je pro mě neodpustitelné.

Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

Výborný seriál, který i přes otřesnou kvalitu na mém monitoru, neztrácí nic ze své kouzelnosti. Jennifer Ehle je nápadně podobná Keire, která si v Pride and Prejudice zahrála o deset let později.

Kde se sakra skrývá Usáma Bin Ládin? (2008)

Vůbec jsem zjevně nepochopila smysl celého filmu. O co teda vlastně šlo? O Usámu rozhodně ne. Na světě je tisíce "banálnějších" věcí, se kterými děti denně přicházejí do styku, a ač třeba neumírají, jsou pro ně více nebezpečné než konflikty na Blízkém východě. Nafouknutá megagigantická bublina kterou z Talibanu a Ládina dělají média, vynáší jeho osobu do výšin a dělá z něj kult a mýtickou postavu oblopenou aurou tajemna (a díky tomu se mu daří získávat nové stoupence). Celý film je pro mě jedna hnusná lež, protože místní, cizinci (a ještě na kameru!!!) nic podstatného neřeknou a pravděpodobně se dozvíte buď nic (návštěva chlapecké muslimské školy byla opravdu roztomilá) nebo opak toho co si skutečně myslí. Jestli se musí natočit dokument jen kvůli tomu, aby se Amíkům ukázalo a aby prozřeli, že muslimové jsou taky jenom lidi se svými potřebami a touhami, tak to je mi jich opravdu líto. Možná hodnotím moc přísně, ale nemůžu si prostě pomoct.