Akta X - Film (1998)

Seriál Akta X jsem nikdy nesledovala. V době, kdy ho začali vysílat v televizi, ho dávali moc pozdě na to, aby mi rodiče dovolili na něj koukat. Jednou jsem jeden díl viděla (myslím že na švp:) a vzpomínám si, že jsem se dost bála, takže tím to pro mě skončilo. Vrátila jsem se k němu o pár let později. Jelikož je můj přítel velký fanda, usoudil, že spolu musíme nějaké díly skouknout. Viděli jsme asi prvních pět dílů první série a tím to pro mě zase skončilo (doteď mám zbytek série nedokoukaný na disku). Po nějaké době, opět, můj přítel rozhodl, že musím vidět jejich první celovečerák. Tolik tedy k historii a mému vztahu k tomuto seriálu. Každopádně, film byl pro mě stělesněním nudy a 120 minut se pěkně vyvářel ve vlastní šťávě plné splácanin. Svižnější tempo seriálových dílů dodává příběhům tajemnou atmosféru a díly pak vypadaj, že maj i nějakou myšlenku :)

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Miyazaki musel být při práci na Ponyo na LSD, jinak si nedokážu vysvětlit tu smršť barev a pozitivní nálady. Vím, že se hodně lidem, právě tohle bude líbit, ale doufám, že v jeho dalším filmu zase uvidím hrdiny řešící vážná témata, a tahle pohádka pro prcky byla jeho slabší chvilkou.

Nejistá sezóna (1987)

Tragikomedie z 80.tých let o problémech s jakými se muselo potýkat divadlo Starých forem, výslechy na úřadech i všední události ze života. Rozhodně jsem se nenudila, zábavné scény z divadla Járy Cimrmana můžu vidět klidně stokrát a vždy mě pobaví ale 130.místo? Proboha za co...

Mužné hry (1988)

Skvělá fotbalová satyra, která bohužel začne po chvíli nudit.

Jídlo (1992)

Správně obludné dílko. Rozhodně můj nejoblíbenější Švankmajer.

Zánik domu Usherů (1980)

Největší podíl na temné atmosféře zde samozřejmě má skvěle napsaná povídka E.A Poea, bez níž by Švankmajerovy hroudy hlíny, třepetající se závěsy, záběry na stropy a puklé stěny byly jen sledem obrazů postrádající smysl. V tomto případě to jako celek docela funguje, nicméně příště dám raději přednost knize a své fantazii...

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Stálice ČT1, ať ji zapnete v kteroukoliv hodinu, budou dávat AZ kvíz.. Pane Jiří, vyberete si kapesní atlas hub nebo raději Toulky po českých hradech a zámcích? Přesuneme se k bankomatu, ano, a vaše výhra je 300 korun. Gratuluji.

Kašlu na lásku (2003)

Spoiler: Přesně tuhle dvojitou kulišárnu (že ona ví, že není ten, za koho se vydává) jsem čekala. Navíc nechutně natahované (film měl skončit, když mu odhalila své pravé já), kratší stopáž by jen prospěla. Jinak docela vtipný vhled, řešící otázku pohlaví v americké společnosti v 60.letech.

Kundun (1997)

Dechberoucí soundtrack, úžasná vizuální stránka, nemůžu se ubránit přirovnání k "Barace". Mladý Kundun byl neskutečně roztomilý ďáblík, jako dospělý je zobrazen jako vnímavý, moderní a citlivý člověk...ještě 24 hodin po shlédnutí nemám slov.