Děti noci (2008)

Česká filmová scéna si může zatleskat, konečně zajímavé téma navíc nadprůměrně zahrané. V Karlíně jsem nikdy nebyla jindy než v noci a jinak než potemnělou a nebezpečnou díru ho neznám, takže ve mě vzbudil přesně požadovanou atmosféru. Myslím, že s Ofkou se může více či méně ztotožnit každý mladý člověk, Mádl byl překvapivě sympaťák, škoda toho nemastného neslaného konce. 70%

Někdo to rád horké (1959)

Trochu bezelstný příběh dostatečně vynahrazuje roztomile neohrabané duo Daphne (Jack Lemmon) a Josephine (Tony Curtis) a úžasně naivní Sugar (Marylin Monroe). Jedna z nejlepších komedií co jsem viděla. 90%

Strážci - Watchmen (2009)

Velkou výhodou komiksů je (a i důvodem proč je mám tak ráda), že si žijí vlastním životem a poskytují mnohem větší prostor fantazii (jednotlivá políčka nás vedou příběhem, ale co se děje mezi nimi si můžeme jen domýšlet). Mínus filmové adaptace je, že příběh bude mnohem více spoután a nám zbývá akorát sledovat ubíhající dějovou linku. Takže (pro mě) filmové zpracování na motivy komiksu, jen těžko může být lepší než originál. Ačkoliv Strážci nepřinesly nic nového, rozhodně mají úžasnou vizuální stránku (barvy, detaily, zpomalování) a trefně vybrané písničky. A asi největší plus je měnící se Rorschachova maska (věc která byla v komiksu dost těžko představitelná). Jinak těm, co neznají předlohu bude děj připadat trochu nepřehledný a asi nepochopí filosofický podtext díla, což je možná plus, aby se film nestal tak nepříjemně populárním jako Temný rytíř.

Beowulf (2007)

Klasický příběh zkažený podivnou vizuální stránkou, která mi místy připomněla The Sims...

Ženy (2008)

Nepříjemně uštěbetaný a k závěru uječený film s děsnými hereckými výkony. Naprosto o ničem. Jediný dobrý nápad je absence mužů. Tomuhle filmu, ať se pánové vyhnou velkým obloukem, nebo si o nás-ženách udělají zkreslený obrázek.

V moci ďábla (2005)

Silná a temná atmosféra (zčásti i díky hudbě), provází celý příběh podle pravdivých událostí. Těžko říct, nakolik je podle pravdy a nakolik se tvůrci nechali unést a zapojili vlastní představivost, nicméně film mě udržel v nepřetržitém napětí. Navíc mi přišlo mixování soudního přelíčení a vzpomínek na případ Emily Rose jako zajímavý nápad...nebo spíš dobře zpracovaný.

John Adams (2008) (seriál)

Po Tudorovcích další historický seriál (v tomto případě spíš minisérie), který byl v poslední době natočen. Zajímavý o to víc, pokud z amerických prezidentů dokážete vyjmenovat tak akorát Roosevelta, Washingtona, Nixona a Bushe :). Scény, kulisy a kostýmy působí prostě, místo nich zaujmou herecké výkony. Paul Giamatti je jednička!

Ragtime (1981)

Oproti knize je film místy hodně osekaný a zjednodušený (ale aby neměl 300min.stopáž, tak to ani jinak nešlo), a je možné, že kdo knihu nečetl, bude se trochu ztrácet a k postavám si nevytvoří vztah. Jinak výborná výprava, pro milovníky počátku 20.stol. přesně to pravé. Další skvělý kometář - kromě toho mého: Hellboy :P

Sleep (1963)

Stejně jako všechny Warholovy experimentální filmy, se i Spánek těžko hodnotí. V podstatě nekoukatelný záběr (viděla jsem cca 10 minut) u kterého vím, že se na celý stejně nikdy nepodívám. Nicméně hodnotím nápad, který mi připadá skvělý. Trochu mě mrzí, jak nízko to tu všichni hodnotí, jak chcete pochopit současné umění, když nejste schopni přijmout 40.let starý film? Viděno na výstavě Andy Warhol-Motion pictures v galerii Rudolfinum. Btw taky mám záznam svého spánku a je mnohem zajímavější.

Yes Man (2008)

Zápletka filmu je neskutečně klišoidní, přesto jsem se nenudila. Spíš až na konci filmu jsem si uvědomila, jak slabé a strojově napsané to bylo. Jim Carrey má rozhodně na víc, než se ukazovat jako stárnoucí čtyřicátník v průměrných komediích. A samozřejmě, taky nechápu proč jeho šéfa nehrál Mike Meyers.