Rosemary má děťátko (1968)

Rosemary´s Baby rozhodně není hororem v pravém slova smyslu. Nejsou tu lekačky, ani rozšklebené obličeje, nebo krev. Ovšem o to víc je celý příběh působivější a všude je cítit rozrůstající se spiknutí...nebo paranoia? 90%

Jesus Camp (2006)

Po technické stránce spíše (pod)průměr, ale v Jesus camp jde především o obsah. Ocitáme se na americkém zá(a)padě(akově) v prostředí evangelíků (bohužel ne takových, jaké známe čtyři století z Evropy), kterou vede Becky Fisherová, náboženská fanatička nebo možná vypočítavá manipulátorka, která si potřebovala vyřešit svý myndráky z nenaplněnýho americkýho snu. Becky vede letní tábor pro rodiny s dětmi, kde je na denním programu vymývání dětských mozků, nové generace, která lidstvo vyvede ze lži a hříchu. Děti jsou strašidelné s jejich naučenými texty a jejich odříkáváním. Rodiče je učí doma, o tom, jak globální problémy na zemi neexistují a Bush je prezident z boží milosti. Jsou to asociálové, které se nemají možnost dostat do kontaktu s "normální" společností, vyrůstají na farmách daleko od měst. Jak asi budou vychovávat své děti, když jediné co kdy poznaly je prostředí jejich sekty?Je to začarovaný kruh. Špatný a nesmyslný výklad Bible, potažmo vykládání jejích textů k záměrné manipulaci je jedna věcí které nesnášim. Víra je intimní věc a modltba meditativní rozjímání, ne řvaní popsongu o Kristovi v hale s tisícovkou ostatních fanatiků.

Urideului haenbokhan sigan (2006)

Hellboyi, není se za co stydět. Ostatní jsou prostě divný když se vyžívaj v natahovaných příbězích.

Austrálie (2008)

Zbytečně zdlouhavé, tolik materiálu by vydalo na tři další filmy. Když jsem čekala konec (po přihnání krav do města), nebyl film ani v půlce. Díky tomu, že jsem byla v kině, jsem alespoň měla dokonalý vizuální zážitek (výprava je opravdu skvělá), je vidět, že se na penězích nešetřilo. Nicole Kidman sice moc nemusím, ale jako lady mi nevadila, Hugh, odzbrojující jako vždy. Pravý velkofilm s happyendem, kterému ublížila ta neskutečná délka. 70%

Gran Torino (2008)

K tomu komentář nikdy nenapíšu a ty to víš. Co vzala voda nelze odestát.

Lovec draků (2007)

O Lovci draků jsem před shlédnutím filmu nikdy neslyšela, náhodou jsem si ho skopírovala z přítelova disku v domnění, že se večer podívám na rozmáchlou fantasy. Tak díky bohu, Eragon to nakonec nebyl, dostalo se mi jednoho z nejlepších filmových zážitků za poslední dobu vůbec. Neskutečně citlivý a smutný příběh, který musí dojmout snad každého mrzouta. Navíc dost poučná část historie o ruském napadení Afgánistánu. 90%

Motocyklové deníky (2004)

Z toho jak se Motocyklové deníky stále dokola promítají na filmových festivalech a jednu - dlouhou - dobu byly v Aeru na každotýdenním repertoáru (možná je ještě dávají), jsem nabyla velkých očekávání, že jde o vyjímečný film. Motocyklové deníky chtěly zobrazit, jak studentík medicíny Ernesto, na cestě po Jižní Americe dospěl a zoufalá ekonomická situace v jaké se jeho země potácela, z něj udělala jednoho z nejslavnějších revolucionářů 20.století. Bohužel, sem ve filmu nenašla jedinou velkou a silnou událost, proč zrovna tohle, měl být impuls pro jeho budoucí "kariéru". Film mi tak akorát ukázal cestu dvou mladíků panenskou přírodou a městy v Jižní Americe. Tak trochu promarněná šance, natočit víc než průměrný film, myšlenka by byla, škoda. Ale navnadilo mě to se jet do Jižní Ameriky podívat.

Duna (1984)

Pro toho, kdo nečetl předlohu, musí být film trochu chaotický, v plynoucích letech se člověk těžko orientuje (příběh odehrává v poměrně dlouhém časovém rozmezí) a tomu kdo knihu četl, bude líto, že je kostra příběhu moc osekaná a zjednodušená. Připadá mi, že film nepochytil atmosféru, kterou má knížka (i přestože je to dávno, co jsem ji četla, mám z ní dodnes skvělý pocit). Souhlasím s Gouryellou, Lynchovi scifi vůbec nesedí.

Kung Fu Panda (2008)

Neurazí, ale ani neohromí. Děti se v kině skvěle pobaví a rodiče těch 90min. v klidu snesou. Poměrně velký počet protagonistů zajistí, že děj nezačne po chvíli nudit a že vám ten ňouma panda nezačne lízt na nervy. Jinak guru Ugvej byl hroznej Yoda a mistr Sifu zase uplný Obi van. Tak co Hellboyi, uz muzes - po dvou mesicich - s klidem dopsat svuj komentar :P