Komici (2009)

Pejsek a kočička točili film.

Pouta (2009)

Tak nevím, já v tom celou dobu viděla "Životy těch druhých po česku". Ok, aspoň jsem se na projekci nemusela hanbou propadat do sedačky, jako za většinu české filmové produkce, ale kvůli jednomu dobrému (=průměrnému) českému filmu se nemusí dělat takové haló. Oproti výše zmíněnému filmu to bylo zbytečně ukecané a rozvleklé.

Sherlock Holmes (2009)

Magie, okultismus, zednářské spolky (chyběl pouze sloní muž)...bez takové omáčky by to nebyla pořádně akční story z 19.století (i když některá místa připomínala komiks Z pekla). Holmes nenosí kostkovanou čepici a Watson nehraje druhé housle, ale to vůbec nevadí, oba dva vedou téměř rovnocenný dialog a já se dobře bavila. Hudba Hanse Zimmera je takovou příjemnou třešinkou.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Vím, že to je nejztřeštěnější seriál pod sluncem, ale já si prostě nemůžu pomoct. Kdykoliv ho zahlídnu v televizi, zůstávám paralyzovaně zírat dokud neskončí. Asi nějaká osudová přitažlivost.

Cesta (2009)

Někdo tomu říká konec světa, ale já tuhle pošmournou krajiny vídám kolem sebe od října do března, takže celé prostředí mi bylo vcelku příjemně povědomé. Víc než na příběhu, je celý film postavený na skličující atmosféře, alespoň tak to na mě působilo, protože je asi od začátku jasné jak to skončí, že. Ten klučina taky nemusel být takový posera, když už se v tom narodil. Jo a asi jsem jediná, ale knížku jsem nečetla a ani jí neznám.

Zakletý v čase (2009)

Hloupější film už jsem dlouho neviděla. Nevím, co mě popouzelo víc, jestli blboučká Rachel McAdams, nelogičnost scénáře (cestování časem je vždycky problém, ale tohle?), to jak se ty dva toporně snažili zahrát něco, aby to jakože vypadalo že jim na sobě záleží, nebo ta krečovitá snaha dohonit stokrát lepší filmy s podobnou tématikou (Fontána, Věčný svit neposkvrněné mysli).

Miseuteo robin ggosigi (2006)

Euroameričanům by na takovou zápletku stačilo devadesát minut, Korejci si tu romantiku musí prostě správně vychutnat. Slabší kousek svého žánru, ale rozhodně neurazí.

Klimt (2006)

Chudák Gustav. Zasloužil by si lepší vykreslení než jako blázen se syfilis dychtící po múze (ať už to znamená cokoliv). To zpracování s pachutí televizní inscenace a ateliérového městečka bylo smutné. Tak alespoň dvě hvězdičky za skvělého Egona Schieleho.

Statečné srdce (1995)

Rozvleklý vlastenecký kýč s přeslazenou romantickou zápletkou. Lidi kam jste dali rozum? 90. místo? wtf?!