Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Nevěřím, že by se to mohlo líbit emo fanynkám a čtenářkám Dívky. Zatímco první díl byl alespoň napínavý, druhý není ani to. Nulový děj, podprůměrné herecké výkony, výprava hrozná...vlastně se divím, že jsem to dokoukala až do konce.

Souboj Titánů (2010)

Kdo v tom rozpozná alespoň deset jiných filmů vyhrává Buba. Perseus se vydává na dalekou pouť s věrnými přáteli ze Středozemě. Na strastiplné cestě na olyfantech se spřátelí s pouštním mužem z Hvězdných válek alias Mumií, který nosil Sarumanovu hůl a během tří dnů vytvořili opravdové přátelství, jaké můžeme najít pouze..no právě ve Středozemi. Poté nachází světelný meč a všichni přátelé se dostávají do Faunova labyrintu, kde na ně čeká lidožravá stvůra s očima na dlaních. Raději se tedy svezou s Cháronem, dosluhující atrapou ze strašidelného zámku na Matějské. Když skoro všichni umřou, přiletí Eragon a Perseus famfrpálovými kličkami obelstí Godzillu alias Vetřelce a vše končí krásným hepáčem a následným zmrtvýchvstáním.

S Italem v kuchyni (2009) (pořad)

První pořad na českých TV, který by mohl konkurovat zahraničním gastro pořadům. Emanuel se vyzná, radost pohledět a ještě mluví líp jak Babica. Konečně si nemusím dávat mušle jenom u moře. A teď nakrájíme naše krásná zelenina ;).

Architekt odpadu (2007)

Žádné art záběry architektury ani umělcovy duchaplné aforismy, ale celoživotní boj s byrokracií a americkou zkostnatělostí. Každodenní tvrdá práce, tým spolehlivých kumpánů, velké ústupky a malé krůčky jsou to, co Michaela Reynoldse posouvají dopředu, na trnité cestě k ekologickému bydlení a čistému žití. Ne vážně, bydlet v takovém soběstačném domku by asi nebylo nic pro mě. Zlaté viktoriánské vily, ale jinak k práci v postižených oblastech respekt.

Svítání (2009)

Nuda spíchnutá horkou jehlou. Takhle zpackat a totálně pohřbít více než slibný námět by nedokázal ani Ed Wood.

Čachtická paní (2009)

The Countess rozhodně nedosahuje filmového dna jako Jakubiskova Bathory, ale na příběhu o Čachtické paní je asi vážně něco zakletého, když se stále nedaří natočit o jejím osudu kvalitní zpracování.

Chelsea Girls (1966)

K filmovým experimentům je nejlepší přistupovat bez jakýkoliv očekávání, mohou pak leda mile překvapit. Viděla jsem cca 30 minut na výstavě Chelsea Hotel: Přízraky bohémy v Doxu, ale v budoucnu bych si ráda sehnala pokračování ;).

Early Abstractions (1987)

Těžko hodnotit, přesně jak píše Dwi, je to naprosto subjektivní záležitost. Záleží na tom, v jakém je člověk rozpoložení. Viděno na výstavě Chelsea Hotel: Přízraky bohémy v centru současného umění Dox.

Antikrist (2009)

Kdo je tedy oním Antikristem? Je to příroda? Jsou to lidi uvnitř svého nitra? Nebo je to jen metafora? A co na to Jan Tleskač? Hlavně že Freud ještě nezemřel!