M*A*S*H (1970)

Ač jsem tento film viděl až dlouho poté, co jsem z velkým nadšením sledoval stejnojmený seriál, tak ho považuji jako perfektní úvod do celé ságy. Samozřejmě to tak vůbec nebylo myšleno, ale mě tam prostě tento film neuvěřitelně zapadá. Stejné postavy, podobné skeče, podobné vztahy a stejný radar :-). Určitě se dá tento film nazvat klasikou a to nejen pro svojí příjemnou nenucenou formu humoru, ale i díky mimořádně dobrým hereckým výkonům a dobře odvedenou filmařkou prací. A navíc, nebýt tohoto filmu, pravděpodobně by nikdy nevznikl skvělý seriál, který patří k tomu nejlepšímu, co jsem mohl v seriálovém žánru vidět.

Sedm (1995)

Bravurní Fincherovo psycho thriller, který dokáže neuvěřitelně sugestivně vnutit strach a nejistotu do divákovi mysli. Skvěle dávkovaná nechutnost některých scén, je tak dobře zobrazená, že vůbec neuráží a nepůsobí samoúčelně. Ve filmu se divák dočká i několika nepříjemných překvapeních a nečekaných zvratů, který film posunou za obzor divákova očekávání. Snaha šokovat tu je evidentní a perfektně to zabírá. K hereckému obsazení také není co vytknout a myslím si, že měl režisér dobrou ruku při výběru. Brat Pitt, jako by se pro roli mladého a impulzivního policisty přímo "narodil". to samé se týká i zkušeného policejního veterána Freemana. Délka filmu je taktéž vyhovující, scénář není hluchý, kamera, zkrátka celé zpracování je na jedničku. A proto, že jedna a jedna jsou dvě, dávám plné hodnocení.

Spirit - divoký hřebec (2002)

Sympatický animovaný film s krásným prostředím divokého západu a dojímavým příběhem. Animace a grafika snímku je skutečně povedená a je to jedna z hlavních předností. Příběh je sice dojemný a citlivý, ale nadruhou stranu se jedná o průměrné a ničím nepřekvapující téma. Film je spíše určen mladšímu divákovi, který ho bude určitě hodnotit pozitivněji, než já. Ale mě se taky docela líbil, takže dávám slušné 3 hvězdy.

Báječní muži s klikou (1978)

Toto, pro mě doposud neznáme Menzelovo dílo, není jednoduché ohodnotit. Jistě se jedná o kvalitní film, našeho kvalitního režiséra , který se může chlubit obsazením výbornými Českými herci. Spojení dvou hereckých titánů našeho filmu, je určitě pro nejednoho "fandu" (všetně mě) tohoto období, velmi interestní záležistostí. Takže z filmařského hlediska nemám co vytknout. Příběh filmu je už trošičku více zaměřen na určitý vkus. Ne že by se mě to netýkalo, ale jaksi z toho nemám až takové potěšení, jaký bych si představoval. Idea je to sice hezká, leč pro mě trošičku uloudaná. Na můj vkus, je zde moc vsunutých záběrů, ze starých filmů. Vím že se režisér snažil co nejvíce přiblížit tehdejší atmosféru, což se mu zajisté podařilo, ale chybí tomu něco navíc, co by tento film posouvalo dál. Jak jsem říkal, není lehké ho ohodnotit, ale nakonec, po menším zvážení, dávám 3,5*. Chyběl kousek, a možná bych udělil 4, ale zkrtáka natolik mě Báječní muži s klikou nepřesvědčili.

Lišáci, Myšáci a Šibeničák (1970)

Takový klasický nenáročný filmek, pro široké publikum, s krásným prostředím, zajímavým příběhem a drsnýmn Krausem v popředí :-).

Ukradená vzducholoď (1966)

Režisér Zeman, byl velká kapacita, nejen ČR filmu. Jeho díla, mají nezaměnitelnou pododbu a jen málo co se tomu může rovnat. Podmanivá a nezaměnitelná atmosféra, dokonalý příběh a perfektní triky, dělají z toho filmu klenot, kterého si musíme vážit, uchovávat a pokud to jde, tak i prohlížet. Protože pohled na něj, nikdy nemůže omrzet.

Kvílení vlkodlaků II (1985)

Nehororový horor, který je tak špatně natočený a zahraný, až to bolí. Nemá cenu tu vypisovat negativa tohoto snímku, protože by to byl docela slušný sloh, ale co je potřeba zmínit, je jediné pozitivum tohoto braku. Tím je obsazení českými herci a fakt, že se film natáčel u nás. Jinak bych to hodnotil, bez milosti jako odpad. Takto mu uděluji vydřenou jednu hvězdu.

RoboCop (1987)

Robocop je perfektní a ponuré sci-fi z blízké budoucnosti, kde je brutální zločin, běžnou součástí lidských osudů. Atmosféra předapokaliptické společnosti je geniální a lépe snad ani nešla zobrazit. Film nemá žádnou zbytečnou přetvářku a servíruje všechno surově a natvrdo. Surové násilí je zde na místě ,protože přesně vystihuje atmosféru snímku. Za zmínku určitě i stojí skvělé efekty, které na svou dobu patřili k těm lepším a věrohodnějším. A příběh? No skvělé !! Nic složitého ani dechberoucího, ale pro tento typ snímku naprosto šité na míru. Zkrátka mám Robocopa rád a proto mu dávám plné a zasloužené 4 hvězdy.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Ten seriál není určitě špatný a má "průměrnému" divákovi co nabídnout. Já měl možná smůlu, že jsem viděl jednu z horších epizod, která na mě dojem zkrátka neudělala. Když se na teto kriminální seriál, podívam očima nezaujatého diváka, tak musím pozitivně zhodnotit, "moderní" pojetí seriálu. Kamera je asi první fragment, který zaujme a potěší, jelikož na české poměry, je poměrně neobvyklá a akční se zajímavým zabarvením záběrů. V porovnání se zahraniční konkurencí, např. Kriminálkou New York,ale seriál dost pokulhává. Příběhy jsou nudnější a příliš mnoho děje je utápěno ve zbytečných řečích. Herci mě také moc nepřesvědčili. Škoda. Určitě cením snahu tvůrců, vytvořit seriál o současném zločinu a současných kriminálních případech. Dost bylo nekonečných repríz různých "pitavalů", z období a s metodami, které jsou dávno pryč. Ale je potřeba ještě trošku přitlačit na pilu. Potenciál tu vidím, tak doufám, že ještě budu překvapený. Zatím dávám lepší **

Téměř dokonalý zločin (2000)

Dějově průměrný, nijak nevybočující thriller, který má ovšem značnou míru napětí a mrazivosti. Od začátku mi bylo jasné, resp. jsem tušil, kdo je vrahem, a k mému zklamání se opravdu překvapení nekonalo. Škoda té předvídatelnosti, která je z filmu patrná. Přesto je potřeba říct, že film jako celek je poměrně povedený a to jak po herecké, tak i po režijní stránce. Raimi vsadil na osvědčená herecká esa, která určitě nemohla zklamat a na výsledku je to znát. Dávám lepší 3 stars.