Odložené případy (2003) (seriál)

Dakší z řad amerických kriminálek, které jsou všećhny úplně stejné. Odložené případy jsou další sérií, na kteou jsem dřív poměrně často koukal. A vůbec to nebylo špatné, to opravdu ne. Jenomže dílů je moc a pak se to prostě začíná opakovat, kvalita klesá a seriál začíná nudit a upadne do průměru... A to je i případ Cold Case. Už na to nekoukám a už se na to nepodívám. Jsou tu dobré herecké výkony. Za 60%.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Takže... Tenhle Parfém mě fakt dostal. Opravdu machrovitý film. Atmosféra staré Paříže a jejích trhů je zachycena dokonale a příběh je napínavý, zajímavý, originální. Film je báječně obsazen. Ben Whishaw je poměrně sympaťák, ale přistihl jsem se, že v průběhu filmu jsem na něj byl dost naštvaný... abych ho pak litoval. Strašně moc se mi líbila role Dustina Hoffmana, který tady byl zatraceně málo. Alan Rickman odvádí svůj mistrný standart a mě se zase líbil nejvíc. Rachel Hurd - Wood je nádherná a škoda, že dopadla tak, jak dopadla. Celou dobu jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky, ten film mě naprosto a dokonale připoutal k sobě. Jen ten konec byl trochu moc... Škoda, že ještě nejsou pachové věci, které přehrávají filmy.... V konečném výsledku je to fakt nářez, deh tomu mírně dochází až na konci. Atmosféra byla fakt senzační, podoba chudinské Paříže asi nebyla daleko od pravdy, obsazení bylo na jedničku, kostýmy byly skvělé.... No, opravdu mě to dostalo, hlavně ten zákldní příběh, který je mimochodem senzační, mě nalákal... A nelituju. A měl jsem to vidět o pár let dřív,,, Za mě? 100%!

Osvícení (1980)

Kniha Osvécení patří k tomu nejlepšímu, co Stephen King napsal. Tohle zpracování bylo vyhlášené a o jeho kvalitě mluvilo obsazení i jméno režiséra, přesto mi k filmu pomohla až Nova cinema. A litoval jsem akorát toho, že jsem mistrovského dílo Stanleyho Kubricka neviděl už dřív. Film je poměrně věrnou adaptací knihy, vše podstatné ve filmu je, akorát konec je malinko pozměněný, ale to nevadí.... Nádherná atmosféra byla opravdu luxusní a nádherně hutná, tajemství pokoje 237 tady bylo nádherně zpracováno... Režie Stanelyho Kubricka byla samozřejmě jako vždy profesionální a mistrná a herecké obsazení bylo také na jedničku - ano, mluvím tady hlavně o Nicholsonovi. Jen śi nemůžu pomoct, ale trochu mi tady vadila Shelley Duvall... Takže Osvícení jsou jinak mistrovské dílo. Atmosféra filmu i samotného hotelu je nářezová, obsazení a režie luxusní, scénář povedený.... Jsem nadšen. Stephen King se zase jednou povedl zfilmovat mírou nejgeniálnější. Za mě pochopitelně 100%.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Koukám jen příležitostně, ale je to fakt krutá reality show, při které si adrenalinu užijete dostatek. Celkem příjemná zábava, ale některé úkoly jsou opravdu moc. Za mě 80%.

Království surikat (2005) (seriál)

Škoda, že to už TV Nova nedává, protože tohle byl opravdu kulervoucí dokument. Zábavný, napínavý, chytrý, plný nádherných záběrů a rodinných příběhů... Surikaty jsou geniální zvířata a tenhle seriál byl před pár lety můj snad nejoblíbenější a sledoval jsem každý díl... Opravdu úžasné. Fakt nádherné. Za mě 100%.

Tajuplná příroda (2002) (seriál)

Další navýsost povedený britský dokument a svým způsobem i dost originální... Opět skvělé záběry, povedený komentář a spoustu zajímavostí. Prostě opět na jedničku.

Rychlý Stripes (2005)

V dětství můj oblíbený film. Pelikán Husa v excelentním dabingu Patrika Hezuckého byl opravdu machr... Jinak je to příjemná rodinná zábava! A se zebrou! Dnes za ****, před pár lety by to bylo za 100%.

Surikaty (2008)

Naprosto úchvatný dokument. Úžasná délka celého filmu, skvělé záběry i příběh, povedený český komentář... Opravdu dokument té nejvyšší úrovně. A vlastně byl i celkem smutný.... Rozhodně za plný počet. Je to opravdu excelentní film.

Batman vítězí (2004) (seriál)

Tak tohle je sakra zábavnej Batman, mě se líbí. Super animace, ti nejlepší padouši a slušné příběhy. Za 80%. A vůbec nevadí, že je to laděné více pro děti, super je to i tak. A často se vrací Joker....

Scooby-Doo a invaze vetřelců (2000)

Tohle je asi nejslabší SD animák který jsem měl možnost vidět. Možná se může zdát přeplácaný ale já prostě nemůžu jinak než za ****. Pořád je to zábavné a jsou tady ufoni, Scooby a Shagy se navíc zamilují, vyrovná se to seriálu, tak co chtít víc?