Daredevil (2003)

Tak tohle je nejslabší zfilmovaný komiks, který jsem kdy viděl. Daredevila jsem viděl poprvé asi tak sedm let zpátky a ani tehdy se mi nelibíl (něco na tom bude...) a přitom byla ta první polovina fakt docela slibná, ale nakonec se to propadlo ještě jakž takž do průměru. Ten film měl dobrou atmosféru a strašné obsazení. Jennifer Garner a Farell byli nejlepší, ovšem ani Affleck mi jako "ďábel strážný" nevadil. Nejvíc mě zklamal M.C.Duncan - Kingpin jako černoch? Co to sakra je? Zápletka byla slabá i když z ní šlo dostat hodně a scenář byl trapný. Pozitivum filmu je délka, slabá hodina a půl mě udržela při smyslech. Přes všechny zápory a negativy a přes fakt, že tohle se Marvelu fakt moc nepovedlo (Daredevil si zaslouží lepší film) je to průměrná podívaná na jedno zkouknutí. Za mě 50%. A už se nepodívám.

Krysař (1985)

Krutá atmosféra, skvělá stylizace, působivé, mrazivé. Super zpracování klasického příběhu. Opravdu výborné, doporučuji. Dost horor... 80%.

Fotři jsou lotři (2010)

Ano, je to nejslabší díl série ale já přesto nebyl vůbec zklamán. Staré známé postavy potěšily, bylo tu spoustu vtipných a skvěle zahraných situací, povedené hlášky a nenudící zápletka. Více prostoru mohli dostat Dustin a Barbra, nejlepší je Robert DeNiro a Jinx a potěšila mě (opravdu velice) Jésa Alba. Hlášky slušné, vtipy dobré, herci si udržují standard. Na třetí díl americké komedie vskutku velice ucházející. Překvapení bylo veliké. Za mě rozhodně 80%, já se po celou dobu bavil slušně a ani chvíli se nenudil...

Sedm (1995)

Absolutní dokonalost. Naprosto úžasně napsaná zápletka, originální příběh, kupa napětí ale občas i vtipu, geniální režie fantastického Davida Finchera a úžasné herecké obsazení, Brad, Morgan i Gwyneth Palthrow jsou excelentní a Kevin Spacey je ještě o stupeň lepší. Atmosféra je krutá a všechno ostatní taky. Sedm je naprosto úchvatná detektivka plná brutálních výkonů hereckých, režijních i těch ostatních. Odsejpalo to ukrutně a fakt jsem neodtrhnul oči. David Fincher mě opět potěšil. A to dokonale. Jedna z nejlepších žánrových věcí. Nejlepším Fincherovým filmem je ale přece jen pořád Zodiac (pro mě). 100%.

Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích (2010)

DC Comic opět zaexceloval. Tahle Liga spravedlivých ve mě opravdu zanechala hluboký dojem a s předchozím filmem (Nová hranice) se vůbec nedá srovnávat. Zápletka je velice, velice originální a epická. Animace je naprosto superexcelentní a vyzerá opravdu skvěle, geniálně zpracované jsou i úvodní a závěrečné titulky. Celý animák je od začátku do konce nabušený akcí, která v podstatě vůbec nepřestává, staří známí hrdinové jsou jako tradičně výborní ale jejich zrcadlové protějšky jsou také velicí borci. Ve filmu se povedl i český dabing. Já se nádherně bavil a velice rychle mi to uteklo. Už od úvodní scény je to bomba a jeden z nejlepších komiksových filmů, co jsem kdy viděl. Tohle musí vidět prostě každý fanda komiksu a to nejen těch od DC. Za mě jasný plný počet. Animace úchvatná, akce úchvatná, zápletka úchvatná, postavy skvělé, dabing skvělý, scénář povedený a zábava na jedničku. Co víc si přát? Snad jen delší stopáž...

Spiderman (1994) (seriál)

Mega zábavná klasika, rozhodně nejlepší Spidey seriál. Má skvělou animaci, každý díl má slušné tempo a povedený český dabing a navíc tady jsou ti nejlepší Spideyho protivnci (Sinister Six, Hobgoblin, Venom) a samozřejmě i ti nejslavnější. Navíc tu někdy hostují i hrdinové z jiných řad. Tenhle Spiderman je opravdu velmi vyysoce kvalitní, postavy jsou výborné. Po komiksech nejlepší Pavoukova podoba. Je to vážně super dílo které pobaví každého fandu bez rozdílu věku. Za mě je to rozhodně plný počet a obrovské doporučení.

Medvěd (1988)

Paráda. Nádherný, dojemný příběh. Krásný film z divoké přírody o životě medvědů. Nádherné záběry, skvělá režie a Bart v hlavní roli. Jeden z nejsmutnějších konců, který jsem kdy viděl, kdysi jsem u něj ronil slzy. Ten film jsem potom nevypustil z paměti ještě hodně dlouho. Budete žasnout a smutnit, protože je to opravdu nádherné a strašně dojemné. 100% si tohle dílo opravdu zaslouží.

Kolja (1996)

Nádhera. Naprosto úžasné herecké obsazení, mistrovská režie, nádherný scénář, krásný příběh. Dokonalý mix dramatu a komedie. Jeden z nejlepších českých filmů všech dob. 100%.

Scooby-Doo a kletba Kleopatry (2005)

O stupeň lepší než příběh s piráty. Vše je při starém, Scoobyho parta válela, nechybí vtip ani správná dávka napětí. Jeden z nejlepších Scoobyho filmů, tenhle je opravdu obzvlášť povedený. 85%.

Scooby-Doo a piráti (2006)

Scoobyho parta opět naprosto neskutečně válí a tentokrát proti pirátům! Super příběh ze života jednoho z nejlepších psů na světě. 80%.