Tenkrát v Mexiku (2003)

Tak tohle Rodriguez zvoral. Nepopírám, že akční scény mají šťávu. Něco takového jsem naposledy viděl v Mizerech od Baye. Bylo by určitě zajímavé, kdyby Rodriguez natočil Mizery 3, ovšem pokud by sám nenapsal scénář. Což by mimo jiné prospělo i tomuto filmu. Je v něm moc postav, většina z nich je nudná a nedůležitá. Ze začátku to ještě jde, ovšem později se z filmu stává téměř nepřehledný guláš, při kterém se díváte na hodinky a doufáte, že už bude konec.

Miliónový brouk (1980)

Jeden z nejlepších filmů Buda Spencera. Možná nejpodařenější "díl" série o komisaři Rizzovi. Výborný je i Enzo Cannavale jako strážmistr Caputo.

Podivné dědictví (1972)

V tomhle filmu snad neexistuje scéna, ve které by nezazněla nějaká kultovní hláška. V podstatě dokonalá westernová komedie a patrně i nejlepší film Terence Hilla. Je třeba složit poklonu všem lidem, kteří se podíleli na naprosto výborném českém dabingu.

Sudá a lichá (1978)

Tuhle komedii jsem viděl už (bez přehánění) asi 40x. A pokaždé se u ní velice dobře bavím. Zřejmě nejlepší film Terence Hilla a Buda Spencera.

Divoké pivo (1995) odpad!

Líbí se mi Markéta Hrubešová. Ještě víc se mi líbí nahá Markéta Hrubešová. A i když jsem si obojího při sledování tohoto pokusu o film užil celkem dost, nic to nemění na tom, že tohle je podle mého názoru patrně nejhorší český snímek, který byl kdy natočen.

Amélie z Montmartru (2001)

Nadpozemsky krásný film, který přetéká optimismem. Audrey Tautouová Amélii nehraje, ona jí JE. Víc chvály pět nebudu, tenhle film to nepotřebuje.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Milník v dějinách kinematografie a zároveň můj nejoblíbenější film. Při jehož sledování přestane existovat okolní svět, jste jen vy a film.

Operace Corned Beef (1991)

Ztřeštěná špionážní komedie stavící na hereckých výkonech Jeana Rena a Christiana Claviera, hudbě Erica Leviho a režii Jeana Marie Poiré. Ano, je to blbost, ale musím se přiznat, že když jsem to viděl ve třinácti letech v kině, tak jsem mnohokrát spadl smíchy na zem. Od té doby jsem to nesčetněkrát viděl na videu a vždy se u toho skvěle bavím. Škoda, že soundtrack je prakticky nesehnatelný.