Millerova křižovatka (1990)

Další z řady skvělých filmů bratří Coenů. Vynikající příběh, skvělý scénář a hudba. Já mám jen jednu potíž, mě tyhle gangsterské filmy strašně iritují. Po deseti minutách nevím, jak se který gangster jmenuje, kdo je v které rodině, kdo je přítel a kdo nepřítel. V tomto mi ale Millerova křižovatka trochu vyšla vstříc, protože !pozor možný spoiler! hlavní "hrdina" Tomy hraje výhradně sám za sebe. Když už jsem u Tomyho, takové hovado-člověk se jen tak nevidí. Úžasně nemilosrdný, bezcitný hajzl a na druhou stranu báječný sympaťák, kterému jsem celou dobu fandila. Rozhodla jsem se dát 4*, ale je to spíše tak 4,5*.

Duch (1990)

Film je strašně dlouhý, plný chyb a nesmyslů, je to romantický cajdák, až to bolí. Přitom ale má opravdu své kouzlo, které asi tak z 90% tvoří Patrick Swayze, zbytek Whoopi Goldberg. Upřímně je to slabší trojka, ale co? Soundtrack to má opravdu příjemný a je to prostě romantická klasika.

Invention of Love (2010)

Moc pěkný příběh, originální animace, krásná hudba. Žádná oslnivá bomba, ale moc příjemný snímeček.

All Nothing (1980)

Snímeček mě moc nezaujal. Prvních sedm minut mě nebavilo, ale od pak od momentu, kdy člověk zabil boha, to začalo být opravdu dobré. Škoda, myšlenka byla skvělá, ale nepřesvědčilo mě provedení.

Frankenstein (1910)

Jak předznamenal úvodní titulek, jedná se o velmi volnou adaptaci. Vůbec mi to nevadilo, moc se mi líbila scéna zrození monstra (zrození bylo opravdu děsivé, před sto lety bych měla možná i noční můry) a také oceňuji velmi originální závěr.

Le Monstre (1903)

Osobně myslím, že to má pěkný námět a opravdu originální momenty.

Výstavní párkař a lepič plakátů (1898)

Moc jsem toho na snímečku neviděla, koukla jsem na to třikrát a děj jsem stejně zjistila až z popisku pod filmem. Ale milé to rozhodně bylo.

Pokropený kropič (1895)

Tento snímeček již ohodnotím, byl vtipný a moc se mi líbil!

Roundhay Garden Scene (1888)

No koment. Skvělé! Na dvě sekundy nakouknout do roku 1888, dýchly na mě dějiny, ovanul mě kinematografický sentiment.