Cesta (2009)

Silný film... extrémní doba, bezvýchodnost a poslední špetka lidství. Jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem kdy viděla. Dala jsem pět hvězd, lehce upravuji na 4,75, ve výsledku je to jedno, ale přece jenom si určitou rezervu nechám.

Wanted (2008)

Film je jedním slovem zajímavý. Vynikající po vizuální stránce, přímo exploduje chytrými nápady (moje oblíbená scéna s klávesnicí), ale po té myšlenkové už nic moc. Navzdory převratným trikům a akčním scénám mu chybí "filozofie". To je to, co ho odlišuje od kultovních přelomových filmů (jeden za všechny Matrix). Je nám sice řečeno, co bratrstvo je a čemu se věnuje, ale je to tak na malém prostoru, že se s jejich filozofií nedokážu smířit, protože mi nepřijde zrovna dobrá. Spousta věcí je naznačená, ale nedotažená. Ale herecky je zvládnutá dobře - McAvoy je skvělý, Freeman jako vždy perfektní a Angelina Jolie je sexy. Nejvíce mě překvapilo, že mě film dovedl překvapit :-). Rozhodně nedoporučuji dívat se na film s českým dabingem (tuto chybu jsem udělala já a bylo to hrozné). Mínusové body dávám i hudebnímu doprovodu, protože až na pár scén byl fádní a nezajímavý.

Sharpovi střelci (1993) (TV film)

Jak tak čtu ostatní komentáře, tak většina lidí nebyla zrovna spokojená s filmovou výpravou. Mně naopak takové pojetí fakt vyhovuje, asi to bude tím, že mám trochu úchylku na televizní filmy, ve kterých hrají moji oblíbení herci :-). Musím vyzdvihnout Seana Beana, jeho pojetí Sharpea se mi opravdu líbí a moc se těším na to, jak se bude dále vyvíjet. Nebála bych se dát 3,5 hvězdičky.

Titanic (1997)

Kdyby se nejednalo o tak velkolepé téma jako potopení Titanicu, tak by to byl romantický kýč, ze kterého by bolelo nejen srdce, ale i zuby. Ale protože Titanic je tak strašně silné téma a Cameron tak výborný režisér, tak film je podle mě jedním z lepších počinů kinematografie vůbec. Obsazení je vynikající, výprava dokonalá, režie naprosto puntíčkářská. Nemyslím, že by se někomu jinému mohlo podařit vměstnat snad všechny aspekty Titaniku do jednoho filmu. Cameron to dokázal. Krátce jen k 3D, pro mě to byla opravdu jen záminka vidět znovu tento film na filmovém plátně. Upřímně jsem 3D brýle vnímala vlastně jen tak, že mě příšerně tlačily a po více jak třech hodinách nasazených na vlastních dioptrických jsem si říkala, že si 3D mohli vlastně klidně odpustit a vypustit Titanic do kin jen tak ke stému výročí.

Expendables: Postradatelní (2010)

Filmu jde vytknout jen hodně pomalý rozjezd, pak ale začne chrlit jednu lepší scénu za druhou, všechno podtržené výborným soundtrackem. Asi nikdy jsem neviděla takovou přehlídku originálních akčních scén. Užívala jsem si to maximálně!

Odejít jako vrah (1996)

Poměrně milá komedie o morálce a spravedlnosti s výborným Aykroydem v hlavní roli. Bizarnost morálky a relativní spravedlnosti je silné téma, které ale bohužel pro mě film nedokáže zcela utáhnout, nevím přesně co, ale něco mi ve filmu chybělo, možná více nadsázky. Abych to shrnula, dala bych filmu spíše 2,5 hvězdy, není to totiž úplně blbé, ale taky to není žádný zázrak. Neurazí ani nenadchne, prostě film na jedno promítnutí.

Zlomené srdce (1998) (TV film)

Ano docela pěkný rodinný příběh, který jsem nechala puštěný v televizi jen jakýmsi omylem, ale když se zhruba ve třetině filmu děj rozjel, tak už jsem ho začala řádně sledovat. Samozřejmě je to televizní film, nedají se od něho čekat zázraky a proto se mi líbilo, že se tvůrci ujali poměrně citlivě tématu coming outu otce od rodiny. Strašně jsem fandila jak otci, tak matce, která si myslela, že má spořádané manželství, hm. Prostě příjemný rodinný film na nedělní odpoledne, co víc si přát?

Zodiac (2007)

Pokud bych zjistila, co toto mělo být, tak by se mi hodnotilo mnohem snadněji. Jedno vím ale celkem jistě - Zodiac není o Zodiacovi, je snad o každém člověku, který se kdy v případě vyskytl, jen ne o podezřelém. Chápu, že když není dopaden viník, je to těžké, ale muselo se to zvrhnout v dvou a půl hodinovou, zcela nezáživnou okecávačku? Má to být pocta všem policistům a civilistům, kteří se na případu podíleli? Jestli ano, tak všem "fanouškům" doporučuji kouknout na policejní rekonstrukci případu, která je zdařilejší po všech stránkách. Největším plusem celého filmu je poručík Columbo a netvrďte mi, že to opravdu není on!

Pahorek (1965)

Film mě absolutně dostal! Nečekala jsem, že by se z něho mohlo vyklubat tak napínavé a strhující drama s perfektním obsazením. Téma vojenského drilu a samoúčelného sisyfoského týrání v období druhé světové války mě pohltilo na celé dvě hodiny filmu. Sean Connery byl naprosto fenomenální a celkově obsazení bylo výborné. Navíc syrovost scén byla podtržena černobílostí snímku. Opravdu doporučuji nejen fanouškům Conneryho, druhé světové války, ale hlavně těm, kteří jako já nevidí bezúčelnost a zbabělost (neboli hrdinství v týlu). Dávám 4,5 hvězdičky!

Wimbledon (2004)

Jak nemusím (čti nesnáším) romantické komedie, tak tahle byla opravdu vydařená. Vím, že takových 80% pro mě udělal fakt, že se většinu filmu hraje tenis, což je můj milovaný sport a o zbylých 20% se dělí Paul Bettany a Nikolaj Coster-Waldau. Bettany perfektně zahrál stárnoucího tenistu, který má nejlepší léta za sebou, a tak sledovat jeho myšlenkové pochody je opravdu zábavné. Waldau jako jeho tréningový partner a kamarád v jednom je nadmíru sympatická postava, která mohla mít klidně více prostoru. Jen musím upozornit ty, kteří film viděli jako já s dabingem, že přichází o dost významných vtípků, které se nějakým záhadným způsobem ztratily v překladu.