Horší než smrt (2010)

Komedie není vůbec vtipná, vtipy i námět ohrané. Na pár momentů (které určitě poznáte sami) se děj jen neuvěřitelně pomalu vleče kupředu. Druhou hvězdičku dostává Peter Dinklage, který tento nepovedený film vytahuje na snesitelnou podívanou. Navíc jsem zjistila, že jsem si popletla verze, tak se těším, až se kouknu na zamýšlenou britskou verzi z roku 2007, kde taky hraje Peter Dinklage, který mě do této šlamastyky dostal :-)

Beowulf (2007)

I před lety mi ten film nepřišel vůbec povedený, vizuální stránka měla být přelomová a místo toho má grafiku průměrné počítačové hry. Bohužel děj je absolutně slabý. Nevím, kolik lidí se může pyšnit tím, že přečetli Beowulfa (já ano), ale děj ságy je rozhodně složitější a není složený jen z pitek, sexu a pak pykání za sex. Beowulf je úžasně nesympatická postava, nádherně sebestředný namyšlený hrdina a právě pro to ho berete. Ale celé pojetí je příšerné! Nevím, kam dal poslední dobou Zemeckis hlavu, ale to co točí je hrůza.

Ward 13 (2003)

akce, souboje, honičky po nekonečných nemocničních chodbách! spousta humoru a krátký formát natřískaný do poslední sekundy.

Krasavec Beauty (1994)

Krásný příběh, který si pamatuji z dětství. Obdivuji krásu koní a jejich inteligenci a pouto, které si dokáží vytvořit k člověku. Film je o přátelství, zradě a naději. Je velmi něžně natočený s příjemnou, nenásilnou hudbou a dobrým obsazením.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Nejšílenější hororová komedie všech dob! Absolutní šílenství s dokonale propracovanými detailními a krajně nechutnými triky. Jedním slovem - báječné!

Černá smrt (2010)

Jeden z lepších historických akčních filmů. Zajímavé téma hereze v nejtemnější a nejhrůznější době středověku - období morové epidemie. Opět přichází na přetřes síla víry a urputná touha přežít. Velmi temná atmosféra, brutální scény a zajímavé vyústění filmu. To vše ode mě získává lepší čtverku!

Caravaggio (1986)

Zajímavý film. Na mě možná příliš přesymbolizovaný, ale dobře natočený. Sám film vypadal jako přehled obrazů. Krom toho, že jsem příběh moc nepochopila a byla jsem dost zmatená rekvizitami ze současnosti (když se asi v půlce filmu objevila kalkulačka, tak jsem film musela stopnout a vrátit, abych se ujistila, že mě nešálí zrak), tak se mi film líbil. Navíc jsem si řádně užívala mladičkého Seana Beana, který byl ve filmu opravdu přesladký :-).

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jedinečné a řemeslně dokonale zvládnuté zpracování prvního dílu fenomenální ságy G. R. R. Martina. Je až neuvěřitelné, že se tvůrcům podařilo vměstnat nepřeberné množství postav a dějů do deseti dílů seriálu. Až na pár subjektivních výtek ohledně obsazení, herci podávají luxusní výkony. Moc oceňuji přechody mezi epizodami, protože filmaři se museli vyrovnat s formou vyprávění, kdy v knize vždy kapitole odpovídá jiná postava (ideálně v jiném čase a zcela na jiném místě než v kapitole předchozí). Senzační a mocná hudba s výborných scénářem, perfektními triky a strhujícím dějem vynáší seriál až do televizních nebes.

Králové ro(c)ku (2006)

Totálně ulítlá komedie, ve které Jack Black vytasil všechny své nejlepší trumfy. Film navzdory (nebo díky) primitivní zápletce s ohraným námětem, přináší spoustu nových, neotřelých momentů, které spolu s výbornými hudebními čísly táhnou film až k zcela jedinečnému vyvrcholení. Film bych doporučila každému, kdo chce na hodinu a půl úplně vypnout mozek a zároveň se u toho královsky pobavit.

Autopsy (2008) odpad!

Jedna z prvních otázek, která mě při sledování tohoto filmu napadla, byla: "jak je možné, že v takové slátanině hraje herec jako Robert Patrick?" Ne, že by se jednalo o oscarového herce, ale roli psychopatického doktora ve filmu, který působí jako průměrná počítačová hra s milionkrát použitým námětem, nelogičnostmi a absencí alespoň minimálního vkusu, si rozhodně nezaslouží. Film zdánlivě dodržuje všechny normy průměrného hororu, ale ve výsledku je to ostuda filmařského řemesla.