Another Gay Movie (2006)

Přesně ten typ filmů, který pomáhá vytvářet homofobní předsudky. Nejen, že je to příšerná napodobenina prciček, která se ani nesnaží přijít s něčím novým, ale navíc je to i řemeslně velmi špatný film. Kdyby to alespoň bylo místy vtipné, ale je to žalostný počin od začátku až do konce. Hvězdičku si zaslouží jen proto, že v celé filmu byly dvě postavy, které nebyly bolestně trapné, přehrávané a mohly klidně potáhnout celý film (Jonathan Chace - Jared a Mitch Morris - Griff), oběma tleskám za to, že ve filmu byly momenty, na které se dalo dívat!

Žena v černém (2012)

Dost jsem se těšila na nepotterovskou roli Daniela Radcliffa, bohužel film pro mě byl docela zklamáním. Protagonistův výkon byl znamenitý, roli mladého otce-vdovce zvládl opravdu s přehledem. Film měl překrásnou atmosféru, výborné exteriéry. Zde ale přichází problém, po dobrém rozjezdu přišla poměrně rozvleklá scéna, ze které se pro mě film už nedokázal vyhrabat. Hororová atmosféra byla celkem zabíjená lacinými lekačkami, tvůrci možná měli z pochmurné atmosféry vyždímat poslední kapku a ne se spolehnout na uječené lekačky. Znovu ale musím vyzdvihnout výkon Radcliffa, protože dokázal utáhnout celý film, kde krom něj ostatní postavy tvoří pouze komparz. Doporučuji všem, kteří mají rádi duchařinu a strašidelné domy. Z mnoha hororů na podobné téma tento vychází se vztyčenou hlavou a docela se těším, až si ho pustím doma, protože pro mě tento typ hororů funguje, když je člověk sám doma, pozdě večer a je otevřen pro spiritisté zážitky. Navyšuji na 3,3 hvězdičky.

Bent (1997)

Válečné drama využívající postapokalyptických exteriérů uzavřené industriální zóny, u které nevadí, že se ani nesnaží tvářit jako nacistický internační tábor, vyjadřuje marnost, ba co víc zbytečnost. Film je pro mě v prvé řadě manifestem zbytečnosti, se kterou se pokouší osudem zmítaný člověk vyrovnat, bohužel se zbytečností se bojovat nedá. Vše ostatní by bylo klišé, proto doporučuji každému, ať se na film podívá a pak přehodnotí svoje starosti. P.S. pro všechny fanoušky kapely Rolling stones milý bonus :-)

Saw 3 (2006)

Trojka je pro mě zatím nejlepším dílem, dala bych mu rovných 3.5. Zatím celá serie Saw je pro mě nudnou záležitostí, jasně samotný námět je výživný, ale realizace je slabá. Hodinu a půl koukat na režii stylu videoklip s tisícem opakovaček a ještě k tomu v každém dílu odznovu, je krajně úmorné. Tleskám odporně realistickému (až naturalistickému) ztvárnění efektů, psychologii postav, ale bohužel jako celek jsou filmy nepovedené.

Tma (2005)

Film měl aspiraci na průměrný, dobrý horor. Námět ani obsazení nebylo vůbec špatné, bohužel dalším zoufalým pokusem o pseudozajímavý a originální konec klesl o celou jednu hvězdu. Kdyby ten konec tvůrci nepřekombinovali, tak by se nic nestalo, film by zůstal standardním hororem se standardním námětem a bylo by na něj příjemné pokoukání.

Bohové a monstra (1998)

Po čtvrtém shlédnutí jsem se konečně odhodlala zkusit napsat komentář. Film je překrásná studie lidství. Obsahuje můj oblíbený námět osudového střetnutí. Sejdou se dvě postavy ze dvou zcela odlišných světů a vytvoří se mezi nimi nádherný vztah. To co si navzájem předají, je nevyčíslitelné. Film je plný momentů, které do sebe dokonale zapadají, při každém dalším kouknutí mi do skládačky zapadají stále nové a nové. Herecké výkony jsou skvostné, nejvíce samozřejmě vyzdvihnu Iana McKellena, jehož odcházení je nejen uvěřitelné, ale taky neskonale smutné. Jeho vyrovnaným partnerem je Brendan Frazer, kterého jsem poprvé viděla ve vážné roli, kterou výborně zvládl. Miluji tento film, protože to není film na jedno zkouknutí a vím, že ho do konce života uvidím ještě mnohokrát.

Lady Chatterleyová (1993) (TV film)

V prvé řadě je důležité říci, že tento filmový počin nezasluhuje celé tři hvězdičky, spíše tak 2.5. Na druhou stranu u mě vyvolal celou řadu plodných emocí a dojmů, které jsem náležitě promýšlela. Problém společenského postavení a kast je všudypřítomný. Nejvýraznější postavou je pro mě lord Chatterley, se kterým se můžu paradoxně nejvíce ztotožnit (jeho snobské názory jsou tak sladké a přitom uvažuje velmi racionálně). Největším mínusem pro mě je postava lady Chatterley, ta i když si hraje na paní humanistku, je ve skutečnosti největší snobkou ze všech. Celou jednu hvězdičku pro mě vystavěl Sean Bean, protože co si budeme povídat, na toho chlapa je velmi sympatické podívání.

Ospalá díra (1999)

Miluju Burtonovské tmavé filmy. Nádherná ponurost, depresivnost, hra s barvami. Obzvlášť se mi líbí kombinace černobílé použitá v kostýmech. Johnny Depp je kouzelný, jeho útlocitný vyšetřovatel vražd nemá chybu. Mysteriózní námět zasazený do temného období přelomu 18. a 19. století je mi velmi blízký. Ve filmu Burton uplatňuje i senzační parodické detaily, které všichni tak milujeme.

Iron Man 2 (2010)

Na jedničce jsem byla v kině, pak jsem na ni koukla znova a hned jsem dostala chuť na druhý díl. Bohužel to, co funguje perfektně v jedničce, ve dvojce působí násilně a škrobeně. Tony Stark je úžasným prototypem superhrdiny. Je to pěkný zmetek, nechutně bohatý, arogantní zmetek. A je k sežrání! Ve dvojce je vyčpělý, nevěřím mu to. Ve dvojce z něj zbyl je nechutně bohatý klaďas. Spolu s M. Rourkem, který díky "vylepšení" vizáže pohybuje jedním mimickým svalem, netvoří vůbec vyrovnané protipóly. Možná jsem už unavená z tématu ruského soupeře (navíc teda Rourkovi toho superfyzika teda taky nežeru). Ve výsledku je film trapným odvarem jedničky, kde se jen ukazuje, že Stark má opravdu spoustu peněz a že se z něho stal zachránce lidstva.

Tajemná řeka (2003)

Eastwood natočil velmi silný příběh se silným obsazením. Téma těžkého traumatu, které se přihodí v dětství a jeho dopady na budoucí život, je tématem, které se nedá nikdy vyčerpat. Příběh je temný a rozhodně neradostný. Film lze rozdělit na tři části. První třetina je seznámení s hlavními hrdiny a představení zápletky. Je dobře natočená, nic není zbytečné, pěkně plynule postupuje kupředu. Pak ale přijde prostřední část, která je překombinovaná, těžkopádná (věřím, že tato část měla spoustu prostoru v knižní předloze). Zde se dostáváme v podstatě jen ke kriminalistické práci a vyšetřování zločinu. Začíná se měnit vztah hlavních postav. No a závěrečná pasáž dohání to, co bylo přerušeno v prostřední. Je spádná a opět mistrně zvládnutá. Nebýt nevydařené prostřední části (věřím, že film by mohl fungovat i s o 20 minut kratší metráží), tak bych filmu dala 5 hvězdiček.