Lampasy (1981)

Pro mě hodně podivná komedie. Zvláštní námětem a především scénářem, něco takového se jen tak nevidí. Dvojka složená z Murrayho a Ramise je báječná a opravdu výbušně vtipná, bohužel se film vyčerpal během první půlky. Pak film vypadá jako by si tvůrci s rozjetým příběhem nevěděli rady a ztrácí šťávu, vtip a hlavně pro mě ztrácí absolutně smysl. První půlka našlapaná a originální (klidně bych hodnotila 85%), žel druhá už je jen stínem první části (dala bych tak 20%). S ohledem na mého oblíbeného Reitmana a ústřední dvojku si myslím, že tři hvězdičky jsou adekvátní.

Strašidelné Vánoce (1988)

První třetinu filmu jsem byla absolutně nadšená - Murray je opět nádherně sarkastický a bezcitný parchant. Zbytek filmu má bohužel dost sestupnou tendenci a nebýt již zmíněného protagonisty, býval by byl zcela nekoukatelný. Ale doporučuji všem, kteří si taky rádi ujíždějí na Murrayeových verbálních orgiích.

Mistři zastavárny (2009) (pořad)

Jak tak koukám, tak vidím, že spousta lidí nepochopila, o čem pořad je. Jedná se o zastavárnu, ne o sběratele nebo uměleckou aukční síň a podle toho také vypadá způsob obchodování. Myslím, že Harrisonovi nabízí slušné ceny a navíc se vždycky dozvím něco nového. Nepochybuji, že na tom musí pěkně vydělávat (a s nimi i kamarádi, kteří jim chodí dělat odhady cen), ale zase na druhou stranu, když lidi jsou líní najít si pořádného kupce a raději jdou do zastavárny, tak se nesmí divit, že prodají pod cenou - byznys je byznys.

Latter Days (2003)

Film je těžce nevyvážený, první a druhá půlka jsou každá jakoby od jiného režiséra. A pokud hledáte komedii, šáhněte někam jinam, tenhle film rozhodně komedií není. Kdyby to natočil někdo jiným, někdo, kdo umí točit, zasloužilo by si to celé tři hvězdičky, pro mě je film tak na 2,5 a to jen proto, že nebyl plochý, jen byl absolutně nezvládnutý. I tak celkem doporučuji všem, co chtějí něco alespoň trošičku náročnějšího, ale já stále věřím, že se najde někdo, kdo natočí opravdu dobrý film s gay tématikou (těch je opravdu jako šafránu, a přitom to téma bylo opravdu krásné).

Jurský park (1993)

Krásný, "klasický" dobrodružný film s poctivými triky. Vždyť to, co se ve filmu předvádí, je lepší než spousta novodobých triků. Ti dinosauři jsou jako živí a hezky doma postaru vyrobení :-). Navíc film je prošpikovaný úžasnými hláškami a kultovními scénami. Pro mě jasná topka!

Návrat do budoucnosti (1985)

Myslím si, že minimálně v žánru komedie má film nejlepší naraci. Ve filmu nejsou chyby (alespoň jsem po dobu celoživotního sledování žádné neodhalila), obsazení skvělé, příběh fenomenální. Trilogii doslova zbožňuji a vřele doporučuji všem, kteří mají rádi chytrý humor a dokonalou řemeslnou práci (pochopitelně filmařskou).

Statečné srdce (1995)

Dlouhý historický film, sympatická hlavní postava, nádherné exteriéry, skvělé bitvy, temný středověk - ano, právě pro tyto vlastnosti je Statečné srdce můj nejoblíbenější film s historickou tématikou. Vím, že je snímek místy kýčovitý, s filmařskými chybami, patetický a sentimentální, ale taky je místy syrový, brutální, výborně vyprávěný, vtipný a má skvělou hudbu, co více si přát?

Matrix (1999)

Další z kultů, otec moderního scifi a akčních filmů. Síla filmu nemizí, stále přetrvává a i po letech působí stejně působivě, kousavě a dokonale jako v minulém tisíciletí. Pro mě naprosto nejlepší akční film všech dob, který má navíc hodně dobrou myšlenku (poměrně vzácná kombinace)!

2001: Vesmírná odysea (1968)

Já tomu filmu nerozumím, to ale vůbec nepřekáží tomu, abych dala jasných pět hvězd. Dějový minimalismus je vyvažován vizuální maximalismem. Film mě dočista vyčerpal a emocionálně vysál, to Kubrick ostatně umí velmi dobře.

Megapiraňa (2010) (TV film) odpad!

Stále jsem překvapována, co všechno se může objevit na filmovém plátně. Vyskytne se nějaké hyperhovadina a já si říkám, že je to to nejhorší, co jsem kdy viděla. Pak ale přijde nový, lepší snímek. Tím je Megapiraňa - taková kombinace ubohé režie, kamery, střihu, hereckých výkonů, katastrofálního námětu a parodie na triky, to všechno z filmu dělá to nejhorší, co jsem doposud viděla. Opravdu se jedná o přelomový film, myslím, že ho tentokrát nic jen tak nepřekoná! A nejsmutnějším faktem je to, že mám opravdu dost ráda béčkové monsterhorory...