Equilibrium (2002)

Matrixoidni parafraze na Bradburryho knihu a Truffautuv film 451° Fahrenheita. Ktery je sice skoro o ctyricet let starsi a o dost komornejsi, ale lepsi.

T.J. Hooker (1982) (seriál)

Videt pupkateho Shatnera jak naskakuje na jedouci auta bylo srandovni.

Still Smokin (1983)

Nasilne slepene spis mene vtipne scenky s nic moc dejovou linii a koncem. Chybi tomu lehkost jejich prvniho filmu.

Robot Chicken (2005) (seriál)

Herec Seth Green, ktereho u nas divaci znaji asi hlavne ze serialu Buffy a ruznych komedii, vyprodukoval spolecne s Matthewem Senreichem parodicky skecovy serial, ktery humorem pripomina Futuramu nebo South Park a anarchii Monty Pythony. Autori pouzivaji jako zakladni stavebni kameny postavy zname z historie, soucasne politiky, filmu, hudby, filmu, pocitacovych her, filmu, reklam, nabozenstvi ... Pricemz plati znama rovnice: cim vic toho znate, tim vic se smejete. Pokud ale netusite do koho se tvurci prave navazeji a proc, jde koeficient zabavnosti vetsinou dolu. Delka epizod je tak akorat na ziskani navyku a chuti pustit si hned dalsi.

Poslední pokušení Krista (1988)

- You're sure it's God? You're sure it's not the devil? - I'm not sure. I'm not sure of anything. - lf it's the devil, the devil can be cast out. - But what if it's God? You can't cast out God, can you?

Šílení (2005)

Jediny soucasny cesky filmovy reziser (psano 2006), co mne nuti premyslet o svych filmech i dlouhou dobu po shlednuti. U Silenych jsem se chvili nudil, chvili nechapal, chvili se bavil - ale vysledny dojem byla rozhodne sympatie s reziserovou silenou vizi. A pocit, ze se na to po precteni jistych veci musim mrknout znova.

Sám doma a bohatý (1994)

Tohle byl v dobe vydani jeden z poslednich hrebicku do rakve kariery Macaulaye Culkine coby detske filmove hvezdy.

Van Helsing (2004)

Jedna hvezdicka za hudbu (jeden z nejlepsich filmovych soundtracku roku), jedna za triky, jedna za polonahe upirky. Jednu hvezdu odecitam, protoze jinak nez do minusu nemuzu v hodnoceni deje a nekterych hereckych vykonu (co to melo byt, pane Roxburghu?) jit. Pokud tohle ctete deset a vic let po natoceni filmu, hvezdicku za triky si asi uz uberte taky - v te dobe uz to nebude nic zvlastniho.