Klub sráčů (2000) odpad!

Nejhorší film co jsem kdy v životě viděla a myslím že to snad už nic nepřekoná svojí blbostí a nechutností.Tohle by měli vzít,všechny kopie spálit,smazat z počítačů a internetů,prostě vyhladit z povrchu zemského.Naprostá zbytečnost.

Donnie Darko (2001)

Když jsem si přečetla popisek,říkala jsem si,jestli to nebude něco šíleně přeceňovaného.Ale film mě dostal a překvapil na plné čáře!Když se díváte na film od kterého očekáváte pubertálního chlapce s psychickými problémy,čekáte že to bude takový chudinka samotář.Ale Donnie mě převezl.Nejen že má kámoše kteří ho vcelku obdivují,má dkonce i holku.Není to sebelitující chudinka ale velmi inteligentní člověk který má sebevědomí.Tleskám za takovéhle vystavění postavy.První půlhodinu jsem byla tak vyplesknutá z Donnieho že jsem měla potíž soustředit se na něco jiného.Pak jsem se konečně začla upínat na děj.Výborně postavené psycho sci-fi.Těžké popsat co to komu dá a jak to kdo pochopí.Ale nelze to brát z jednoho úhlu pohledu.Každý si musí přijít na to,jestli to nějak pochopí nebo mu to nic nedá.Nelze vysvětlit.Moje hodnocení vychází z určité podobnosti a pochopení toho jak se Donnie cítí.Ale někomu to může připadat jako nesmyslná blbost,velice záleží na tom,jak to působí na psychiku dané osoby.

Volný pád (1993)

Řadí se mezi moji topku.Neuvěřitelný převrat duše člověka který žije podle pravidel společnosti a řadí se do davu.Najednou se v něm vše zlomí a jde vyloženě 'přes mrtvoly' jen kvůli jedné věci.Aby viděl svou holčičku a popřál jí k narozeninám.V době kdy byl film natočen byl Douglas druhým nejoblíbenějším hercem v USA.Poté se propadl na 13. příčku.Hodně lidí zapřelo skutečnoti tohoto filmu.Scénář je velmi propracovaný a zachycuje každodenní věci,které štvou každého z nás,my je však přijímáme s pokorou.D-Fens se však brání drastickými způsoby,které se víc a víc stupňují až do chvíle kdy se stává životu nebezbečným.Vydal se na cestu ze které nemůže sestoupit a tak nějak tuší že ho na jejím konci čeká smrt.I když se jedná o drama,najdou se tam komické chvilky (rozstřílení telfonní budky :)) a taky na motivy tohoto filmu vznikl klip kapely Foo Fighters který je taky moc vydařený.

Avengers (2012)

Působí to trochu jako prvoplánovka,vzhledem k nárůstu zájmů o superhrdinské filmy v posledních letech.Pro mě srdcovní záležitost už od mala,takže jsem seděla a bušilo mi srdce.I přes to,že film měl 2 hodiny,utekl mi velmi rychle.Ale dost srdcaření.Film je vcelku vyvážený,ale je vidět,že ne každá postava dostala dostatek místa.Jen si vezměte,v kolika silných scénách figuruje Black widov nebo Captain America...určitě jich není tolik jako těch s Iron manem nebo Thorem.Tahle menší slabůstka se vyrovnává ve chvíli,kdy se objeví při závěrečné bitvě scéna,při které jde kamera od Black Widov k Americovi a Iron manovi a od nich k Hulkovi a Thorovi.Obdivuji ale tvůrce za to,že divák by měl mít shlédnuty filmy o postavách které jsou v Avengers,jinak se bude nejspíš ztrácet.A taky žejo,slečna vedle mě neustále vysvětlovala svému příteli kdo je kdo a co se mu kdy stalo atd. Diváky to však neodradilo.Musím taky pochválit chuťovku v podobě Stana Leeho a jeho hlášky :) Zařazuji k prozatimním favoritům na film roku.A jak jsem psala na začátku,jelikož jsem srdcař a byla jsem mimo ještě půl hodiny po představení,nemůžu hodnotit jinak.