Pérák a SS (1946)

Nejgeniálnější dílo českého animovaného filmu nejen obsahem ale hlavně formou!Doposud nepřekonánu ničím.Nelze srovnávat s tvorbou dnešní doby ale možná je to i tak lepší.

Lotrando a Zubejda (1996)

Moje vůbec nejoblíbenější hraná česká pohádka,tu mi nepřekoná ani Byl jednou jeden král.

Bazén (2001)

Jedna hvězdička za maskovaného vraha a druhá za to že se děj odehrává v ČR a vesměs má jít o horor.Vcelku nuda.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Charlie je tak trochu blb,clý život s ním všichni zacházejí jako s hadrem a ještě se mu za zády smějí.Manželka se na něj vykašle,nechá mu tři děti co ani nejsou jeho,jako policista nemá respekt a sousedi se mu vysmívají do obličeje.Pak se v něm něco zlomí a přichází dokonalá scéna kdy všem co ho ''serou'' dá co proto.Ale pak už to jde z kopce.Zařadí se do průměru nehledě na herecké obsazení.Film pro fanoušky Jima Carreyho - jednoznačně.Vidíte tu jeho tipické ksichty a gesta.I Renné vedle něj stojí pozadu a v podstatě tím,že hraje dvojroli schizofrenika je taková herecká onanie.Nejsem si zcela jistá že by film fungoval i s jiným hercem.A i když jsem se zasmála i v dalších scénách řadím do tří hvězdičkového průmeru.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Jiné než knižní předloha,která je o chlup lepší (nejvíc mi ve filmu chybí povídka o holčičce která se jmenovala Jablko).Krásně zpracované,lehce Burtonovské ale velmi originální.Je to jiné než klasické pohádky,trošku hororové,lidé s knoflíky místo očí mě děsí dodnes,hlavně ta matka brrr.Ale tím je to vyjímečné a skvělé.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Fenomén,genialita,klasika!Miluju to od openingu až k titulkům.Ono místo na chodníku na které padá světlo ve mě evokuje vzpomínky a témeř dohání k slzám.Atkinsonovy ksichty byly vždy nejlepší a ve své době naprosto originální.Baví mě dodned a doufám že bude i moje děti.

Rozmarné léto (1967)

Menzelovy filmy miluju ale tohle mi přišlo jako hrozná nuda.Film co má 74 minut mi připadal jako 3 hodinový.Absolutně jsem z toho nepochopila pointu,přišlo mi to jako nesmyslnost nejvyšší ráže.Knížku jsem sice nečetla,jen její rozbor ale podle filmu bych nikdy nepochopila o co Vančurovi při psaní knihy šlo.Herecké obsazení i v podstatě výkony super ale pointa unikla někam až na kraj Asie.

Blázinec na koleji (2003)

Hrozná blbost ale fakt mě to chvílema rozsemálo.Průměr průměrů.