Amélie z Montmartru (2001)

Film pro věčné romantiky a optimisty.Krásně pospojované,úžasně vypracované charaktery postav až do detailů.Vše o malých zázracích,potešeních a o zdánlivě přehlédnutelných věcích,které můžou změnit váš život.A taky o lásce.O lásce která je kolem nás i když si připadáme sami a nevidíme ji.A k tomu ta hudba.Ráj.A pokud ji necháte,Améli se zapíše i do vašeho srdce a budete ji mít moc rádi.A pokud ji necháte,najdete v ní kousek sebe.

Hairspray (2007)

Pestrobarevná ukázka života na malém městě v 50. letech.Výborné herecké obsazení,choreografie a dokonce i písničky.I když je to takové spojení Pomády a Muzikálu ze střední má to originalitu a něco do sebe.A i když dělání ženských z chlapů mi nesedí,Travolta je prostě mamkoa kterou chcete nehledě na její chyby a rádoby přísnost.Svěží,vtipné,baví mě to i po několikáté.

Norbit (2007)

Další zbytečnůstka která měla být zavrhnuta hned po tom co byl stvořen scénář.Eddie je jako herec průměr ale rozhodně má navíc než točit takovéhle vyloženě hovadiny o ničem.Jediné plus jsou masky,které jsou vcelku povedené.Na to,že aplikovat kostým a masku takové Raspushy může trvat třeba 15 hodin je to škoda práce.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Ve své podstatě hrozně feministická věc.Ale narozdíl od žen jaké najdete na portálu feministky.cz ženy ve filmu muže nezatracují.Hlavní hrdinka nám ukazuje život nedokonalé princezny s touhou najít si svého prince.V jejím hledání se jí stává spoustu trapasů,šílených situací a neustálé řešení každodenních problémů single třicítky.Bridget nemá postavu jako modelka,má problém s alkoholem a cigaretami,její šatník stojí za starou belu.Ale přesto si dokáže jít za svým snem i přeze všechny počáteční problémy.Krásná knížka,krásný film,který bude bavit inteligentní ženy a chápavé muže.Jak Renée Zellweger tak i Colin Firth a Hugh Grant jsou perfektní,musím však pochválit i vedlejší postavy,především kamarády Bridget kteří jsou ztvárněni opravdu perfektně.

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005) odpad!

Pokud bych to brala jako samostatný film,dostal by dvě hvězdičky.Ale tím,že se řadí do série prciček nemůžu hodnotit jinak než odpad! Prcičky sjížděla většina z nás a podle dílu z roku 2012 nás to zatím nepřešlo.Jo,byla to vcelku sranda,ukázka amerikanismu a vždycky měly prostě super soudtrack (hlavně pro milovníky pop-punku).Ale tohle?ZBYTEČNOST.Další rádoby díly jsem neviděla a po shlédnutí tohohle ani nechci.Kvality prvních tří dílů nemají šanci dosáhnout.

Navždy spolu (2012)

Vzásadě klasická romatická komedie.Ale celou dobu mi mozek říkal : Tohle se opravdu stalo.Tímhle faktem to na mě působilo hodně silně.Dobře strukturovaný film,hlavní hridnové působí smypaticky,jejich bláznivé nápady (svatba v galerii,koupání v jezeře) a neuvěřitelná náklonnost k partnerovi nepůsobí kýčovitě.Jediné co bych vytkla je podle mě možná až přílišná dokonalost (nejen že se bezmezně milují,rozumí si a podporují jeden druhého,ale oba vypadají jako by vyšli z přehlídkového mola).Ale i tak sem až do konce fandila,oni prostě musí být spolu!A konalo se.

Šarlotina pavučinka (2006)

Dakotu Fanning vyloženě nesnáším a nas**e mě jen ji vidět.A i když si ji odmyslím,je to hrozná nuda.1* za roztomilá zvířátka a hlavně to prasátko.

Walk the Line (2005)

Film nejen pro milovníky Johnnyho Cashe.Krásně mapuje jeho vzestupy a pády.Film ukazuje události a lidi kteří život JC výrazně ovlivnili.Herecké obsazení hlavních rolí je geniální a co se týče zpracování hudby tak 12 z 10!Krásné zachycení 50.let a jejich hudební sféry,mody,idolů atd.

500 dní se Summer (2009)

Jeden z nejhezčích filmů co jsem kdy viděla.A ještě to herecké obsazení,no srdíčko zaplakalo radostí.Nezvyklostí je,že většinou bývá v romantických filmech tím beznadějním tvorem žena.Ale tentokrát je to naopak!Romantik s vírou ve velkou lásku je mužský hrdina.500 dní,jeden vztah.Nahoru a pak dolů.Není střed.Naprostá láska nebo naprosté zoufalství a smutek.A Marc Webb má plus,stává se mi málokdy,že by mě film rozbrečel a jemu se to povedlo.A naprosto miluju scénu v parku.

Černá hodina (2011)

Trapná kopie Války světů.Jediné co má navíc jsou nebezpečnější ufoni protože jsou neviditelní a hrdinům nějakou chvíli trvá než přijdou na to,jak rozpoznat že jsou v jejich blízkosti.To co má válka světů v dramatičnosti důsledkem toho,že hlavní postavou je otec který se nikdy o svoje děti moc nezajímal ale když jsou v nebezpečí tak se v něm probouzí rodičovské pouto,tu nahrazují mladí nezodpovědní lidé z (odkud jinde než z) Ameriky,kteří si přijeli užívat život do prostředí ruské zlaté mládeže.Nepřirostou vám k srdci,ani jich vám není líto když umírají,nehnete ani brvou.Dvě hvězdy za alieny,za to jak se člověk,kterého zabijí roztříští a za vedlejší postavy které byly tisíckrát působivější než hlavní hrdinové.