Střihoruký Edward (1990)

Nikdy nezapomenu na to,kdy jsem viděla tenhle film poprvé.Už tehdy se vryl hluboko do mě,stejně jako celá pozdější Burtonova tvorba.Chápu že spoustě lidem bude připadat průměrný,ale pro mě je to něco víc.Burtonovy příběhy povětšinou obsahují postavy které jsou nečím hodně odlišné a okolí je špatně přijímá.A tím si získává srdce lidí kteří byli ve škole tak ěnjak lůzři,nikdo je moc nechápal apod. Nehledě na to,že v dnešní době je to hodně stylové být hrozně ''freak'' anebo ''emař co miluje Burtona''.Tato tvorba se stala určitou pozou spousty lidí.Ale i tak pro mě film,který je jednoduchý,ale milý,má skvělé herecké obsazení a výkony a také hudbu.A vždycky když vidím scénu když Winona Ryder tančí mezi vločkami tak se mi bliští slza v oku.

Orphan (2009)

Po neustálém opěvování tohoto filmu jusem se konečně rozhodla že se na něj podívám.Začátek byl dobrý,dramatická,krvavá scéna s narozením mrtvého dítěte.Jedeme do sirotčince,vybereme si nejroztomilejší,nejinteligentnější holčičku,nadšeně ji dovezeme domů.Ale najednou se začnou dít divné věci.Zpracování je dobré,i příběh do sebe zapadá,herecké výkony všech postav z rodiny jsou skvělé...Ale,prostě ale.Když koukám na horor,tak se chci aspon jednou leknout,nebo být napnutá jako struna.U tohohle se mi to nepovedlo.Film to není špatný,ale bohužel se u mě zařadil do průměru.Ale je fakt že Isabelle Fuhrman celý film zvedá hodně vysoko.

Americká krása (1999)

Úžasná ukázka toho,jak vypadá rodinka,která je na povrchu jako z reklamy,ale uvnitř umírá a hnije.Matka je arogantní workoholička,dcera,která čím víc se snaží zapadnout do davu tím víc vyčnívá a otec který je pod taktouvkou jich dvou.Najednou se v něm něco zlomí a tím se rozhýbou všechny události okolo.Hlavní linie příběhu je vcelkem jasná.Důležitější je ale linka vedlejší.To co si i po nějakých 10 letech co byl film natočen neuvědomujeme.Že krása je všude kolem nás,jen ji musíme hledat.Hledat to krásné a dobré ne opak.A dá se najít va každé drobnosti.Každého z nás potěší něco jiného,nějaká jiní ''pitomina''.Někoho potěší když najde v kapse dvacku,někoho když vidí smějící se mimino a tak dál.Takže hlavně za tuhle myšlenku to má můj hlas.

Drive (2011)

Většinou mě filmy podobného rázu nebaví,ale u tohohle sem seděla jako přišpendlená,dokonce jsem se párkrát zastihla že ani nedýchám.Jako první věc musím říct,že člověku ,který do hlavní role obsadil Ryana Goslinga, bych dala pusu.Nemohl udělat nic lepšího!(Normálně mě herci nechávají chladnou ale Ryan je v téhle roli mlčenlivého týpka šíleně sexy).Zezačátku vám řidič přijde jako chladný člověk který nemá ani kousek citu,ale pak se všechno najednou otočí.Začne mu na někom záležet.A někdo,kdo má zásady je začne porušovat kvůli dvou lidem které miluje a pro které by udělal vše.V podstatě mi tím přirostl k srdci tak že bych mu odpustila i to mlácení a zabíjení.Taky musím říct že většinou nesnáším děti ve filmech tak klučík byl fakt roztomilý.A jako tečku musím do nebes vychválit hudbu která je dokonalá a dotváří celý film.Každá část do sebe perfektně zapadá a tak to má být.Tleskám

Byl jednou jeden král... (1954)

Tohle prostě miluju a vždycky budu!Nepřekonatelné herecké výkony,hlavně od Buriana a Wericha,roztomile české pohádkové motivy (babka kořenářka),prostě za 120 ze 100.A lepší interpretace příběhu než Sůl nad Zlato.

Honza málem králem (1977)

Je v mojí top 3 a mám pocit že Jirka Korn a Naďa Konvalinková by mě jinde srali (pardon nejde říct jinak) tak tady vůbec!Pohádka na asi nejklasičtější téma a velmi zpěvnou úvodní melodií

Svět podle Garpa (1982)

Hezky zpracované,ale vcelku často nic neříkající pro ty,co nečetli.V knize je zachyceno mnoho myšlenkových pochodů jak hlavních tak vedlejších postav.A relativně dost věcí zde chybí obrazově,naštěstí jsou nahrazeny aspoň slovním vysvětlením.Nejvíce mě mrzí že zde není moc rozebráno o čem Garp píše.Jinak dobré zpracování a herecké obsazení.Je vidět že i když Robina Williamse vidíme především jako komika dokíže jít do sebe a zahrát takovouhle postavu.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Zajímavé zpracování,výborní herci.Nejvíc mne zaujalo téma DaVinciho,kolem kterého se to celé točí.Člověk hlubších znalostí o tomto geniálním umělci film ocení,pokud je mu italské renesanční umění blízké.

Garfield ve filmu (2004)

Tenhle film absolutně ničí pointu Garfieldových stripů.Ačkoliv jsou kreslené,nebyly tvořeny pro děti.Kdežto tenhle paskvil je vystvořen jako ''rodinná komedie'' s roztomilým zvířátkem a proč nespojit animaci s realitou že?To že z toho dělají pohádku pro děti bych ještě zkousla,seriály s Garfieldem mě bavily a animovaný film taky,ale tohle je opravdu hnus.A Odie je fenka ne pes!