Ran (1985)

Čtu jak se to tu všem líbilo ale nevím proč, možná to bude tou japonskou chladností a zkázonosnou složitostí celého příběhu, mě to prostě nezaujalo. Ovšem vizuální stránka je skvělá, zvlášť dlouhé záběry čekání či posedávání v krajině, kdy se třeba minutu, dvě díváte v podstatě na nic. To už vám dnešní uspěchaná doba jen tak nedá.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Překvapivě to nebylo tak hrozné jak jsem očekávala. Z ukázek v TV jsem odhadovala že jde o nějakou parodii ale televizní program mě vyvedl z omylu. Tenhle film se bere disneyovsky vážně. Ovšem, jak už jsem řekla, není to tak hrozné, klasická konzumní zábava.

Gamer (2009)

Boože Michael C. Hall umí být ještě démoničtější než Dexter. Vůbec se nedivím, že hraje psychopaty, protože na to umí vypadat.

Čertův švagr (1984) (TV film)

Krásná pohádka s vánoční sněhovou náladou a nějvíc mě na tom těší hlavní záporačka, protože je krásná, milá i zákeřná a občas jí něco nevýjde.

Nový svět (2005)

Já tenhle film asi nepochopila, přišel mi naprosto o ničem a to mám romantické filmy ráda. A ta hudba... úvodní a závěrečná vlezlá melodie mi trhala uši (zvlášť to, že si s jedním osmitaktovým zvukem vystačili deset minut a sem tam ho podkreslili houslemi). Také mi vadila trhaná kamera, nesouvislé obrazy a jejich prolínání, protáhlost a unavenost celého filmu.

Křupan (2000)

Průměrná, možná lehce nadprůměrná (hlavní představitelé se občas nechovají jako by jim chyběl mozek) teenage komedie. I na takové filmy má člověk občas chuť.

Náhodný turista (1988)

Takovéhle filmy mám ráda, žádné přehnané americké klišé, čekala jsem od toho depresi ale některé scény mě vyloženě rozesmály. Zvlášť rodina hlavního hrdiny stojí za povšimnutí.

Bimboland (1998)

Nejzajímavější variace na Popelku kterou jsem kdy viděla, všimli jste si toho? A ten pseudofilozofický rozbor popelčina příběhu... Není to žádná bomba ale film který když v televizi poběží, tak se na něm ráda na chvíli zaseknu.

Chyťte zloděje (1955)

Na tento film jsme náhodně přepli večer a bylo to tak napínavé, že jsem vydržela až do konce. Zaujala mě jak kamera, tak herecké pojetí a scénář. Hlavně dialogy jsou opravdu povedené a něčím jiné, krásně dvojsmyslné a chvílemi si vážně nejste jisti o čem se hlavní hrdinové vlastně baví. Takže ačkoliv je Chyťte zloděje již statný padesátník (skoro jsem nemohla uvěřit datu natáčení) je stále aktuální a zajímavý. Pravděpodobně mě to donutí ke shlédnutí další klasiky od mistra Hitchcocka, kterou jsem zatím drze opomíjela.