Přátelé (1994) (seriál)

Bez tohohle bezkonkurenčního a revolučního amerického Sitcomu si lze jen těžko představit pohodu a parádní atmosféru s úžasným humorem, kterou prožijete u sledování Přátel u nichž je každý díl lepší a vtipnější než ten předchozí!!

VALL-I (2008)

Skvělá animace a hudba ve filmu s nejroztomilejším robotem, který se kdy na plátnech objevil. Pixar uvedl hned po Ratatoulliem další animovaný trhák, který se chlubí spíše mistrnným provedením než dějem. Celý film je líbívý až do té doby než se začnou dít šílené zmatky na vesmírné lodi plné lidí (přecpaných tlouštíků na levitujících křeslech). Sice nabyde film určité dynamiky, která je ovšem velmi slabá a spíše člověk občas neví na co se má soustředit a co vlastně jde. I tak se celkově film vyvedl, předvedl to, co jsem od něj očekával a určitě jde o senzační animák. Směle doporučuji!!

Simpsonovi ve filmu (2007)

Simpsnovi jsou nesmrtelní a vždy dokáží ohromit! Čekal jsem, že filmové zpracování (jak to většinou bývá) nebude zrovna povedené a že zde půjde především o výdělek, ale rozhodně tomu tak není. Simpsnovi ve filmu jsou doslova a do písmene napěchovaní tipyckými hláškami a vtipy, které mi utkvěly ještě dlouho v paměti po skončení filmu. Nelze říci, že by film něčím předčil svůj seriálový základ, ale zároveň nic nepokazil. A bez rozmanitého a šíleného děje by to snad v Simpsonech ani nešlo..

Hannah Montana (2009) odpad!

Už jen nosit penál s hlavou té šílené ženské z filmu je hřích, nehledě na to, že sedět pár sekund u téhle naivní cvokárny, je naprosté utrpení pro mé nervy.

Casino Royale (2006)

Bondovky se vrací na plátna zpět a musím říct, že ve velkém stylu, se skvělou akcí a naprosto novou a nadupanou atmosférou. Kdykoli vidím scénu, kde se hraje poker, mám hned chuť vytáhnout karty a zahrát si jednu partičku. Neméně mě potěšila i hudba a výprava, protože ve filmu lze spatřit hodně známých českých tváří. Má hned od začátku spád a dynamiku, navíc Daniel Craig zahrál Bonda podle svého a musím říct, že na mě osobně to udělalo pozitivní dojem. Nejlepší Bondovka za celá léta a i když byly předchozí díly s Brosnanem slušné, scházelo jim to, co Casino Royale má a to krásná Bondgirl, propracovaný děj, velké napětí a občas drsné hlášky samoného agenta 007. Parádní film!

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Nic proti Turkům, ale ty jejich telenovely mě už lezou krkem. Vždycky je kolem nic mnoho povyku, ale nakonec se ukáže, že jde o totální frašku s hroznou hudbou, šíleně nesmyslným scénářem a strašnými herci. A tohle je jedna z nich.

Auta 2 (2011)

Nejde o žádné veledílo, ale o film, který člověk často rád zkoukne namísto nějakého nerváku, aby si trochu zlepšil náladu. Už na prvním díle mě velmi zaujala fantazie a humor, které se v téhle sérii animáků objevily a dvojka ho v tomhle ohledu i mírně předčila. Zavede nás do nejrůznějších a nejrozmanitějších končin země, které neobývá nikdo jiný než auta. Mě osobně se líbilo vše, co mělo ve filmu něco společného s Itálií a to od závodníka Franceska až po roztomilé tančící fiaty. Trochu mě vadilo to, že se během celého příběhu odehrávají dvě dějové linky. Jedna s poměrně nudným Burákem a druhá, kde závodí McQueen a ani jedna z nich nebyla ničím moc zajímavá a nic moc nenabídla. Pokud tedy mluvíme o autech, mluvíme o filmu, který byl dělán proto, aby si prvńáčci do školy hrdě nosili tašky s obrázky hlavních protagonistů, a ne, aby z něj vznikla nějaká filmová lahůdka, takže průměr.

RRRrrrr !!! (2004)

Takhle šíleně ujetou komedii jsem snad ještě nikdy neviděl. Člověk se u ní občas dost slušně baví, ale hned na to se mu pomalu obrací žaludek z dost nechutných záběrů, kterých je ve filmu docela požehnaně. Ty tři hvězdy si film zaslouží jen pro zajímavě zpracovaný děj a nezapomenutelné hlášky.

Avatar (2009)

Režisér Cameron nám všem naservíroval opravdu velmi povedené a nabité menu, sestávající z obrovského množství filmových vymožeností a lahůdek. Nemusím snad ani zdůrazňovat do jak fantastického a s velkou péčí propracovaného světa, který odkrývá obrovský svět pokrytý hustými pralesy s úžasnými přírodními krásami, nás film vtáhne. Luxusní grafické zpracování, hudba, při které naskakuje husí kůže a parádně zvládnutý děj, který občas sice kazí jeho zdlouhavost, ale mluvíme zde o velkofilmu tak proč si u něj neposedět déle? Cameronovi se taky podařilo ve snímku odkázat na problematiku současného světa a člověk si tak během filmu uvědomí, že symbióza mezi stvořením lidské inteligence a přírodou je opravdu silná a prakticky vždy se vyplatí, jak je to vlastně i na konci filmu zdůrazněno menší “přírodní výpomocí“. Mírně mě na Avatarovi zklamalo horší propracování postav a také scénář, ale na druhou stranu se v něm stejně mluví pomalu více mistrnně navrženým jazykem-Naviištinou, než anglicky. Takže ať si říká kdo chce, co chce, Avatar je revoluce a když ne ve filmu, tak alespoň odstartoval revoluci ohledně 3D Anaglyph snímků, protože od jeho uvedení chtějí digitální technologii třetí dimenze všichni. Já sám jsem Avatara ve 3D viděl a jasné je to, že při sledování 2D filmů vnímáte i chybičky a nejasnosti , ale ve 3D si děj vychutnáváte každičkou jeho sekundou a asi takhle bych popsal zážitek, který mi nabídl Avatar.

Next (2007)

Především si myslím, že si mohli filmaři daleko více pohrát s dějem celého filmu, protože se mi zdá, že filmů, kde obyčejný smrtelník vidí do budoucnosti je málo a určitě by stálo za to si s tímhle námětem více pohrát. S efekty je to také tak půl na půl. Přechody, kdy se dívá Cage do budoucnosti atd. se docela povedly, ale nadruhou stranu některé 3D efekty byly opravdu jen tak odfláknuté a až moc dobře bylo poznat, co je tvořeno počítačem. Z ukázek ,které jsou pomalu záživnější než samotný film, jsem se těšil na pořádnou "řežbu" a takhle mě tedy film opravdu zklamal. Samozdřejmě má i dobré pasáže se zajímavými záběry a docela originální je to, jak jsou zpracovány Johnstonovi vidiny, ale jinak silný průměr!