Smrtonosná past 4.0 (2007)

Tohle pokračování úspěšné klasiky sice není to nejlepší, ale rozhodně stojí za shlédnutí. Hlavním hrdinou není nikdo jiný než drsný policista John McCain , který v tomto filmu ani na minutu nezaváhá. Sejmout chlápka hasicím přístrojem, půl hodiny ležet v autě, které visí předkem dolů v hluboké šachtě a “sundat“ otřískaným policejním autem vrtulník plný po zuby ozbrojených odstřelovačů, to se vám zdá jako denní rutina pro jednoho postaršího poldu, který si jak je později ve filmu řečeno, hraje na orloj v době počítačů a internetu. I přes to si McCain na konci filmu prostřelí rameno, jen aby zabil úhlavního nepřítele, který přes počítače se skupinkou hakerů napadne celou ameriku. Takže až na občas mírně šílené až skoro nereálné výkony Bruce Willise, které ale do amerických akčních filmů patří, jde o vážně dobrý film.

Skála (1996)

Nicolas Cage, Ed Harris a Sean Connery , tihle tři herci dohromady a vznikl opravdu parádní akční film nadupaný od začátku do konce senzační akcí. Film má i velice nápaditý děj a snad zcela ojedinělý. Vrchní generál americké armády podnikne akci podobnou teroristickému útoku, jen pro pár milionů dolarů, které nechce pro sebe, ale pro rodiny padlých vojáků. Prostě určitě jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Hlavní záporák je svým způsobem spíše sympatický a rozhodný muž a celý film má na svoji dobu skvělé zpracování a vizuální efekty. To vše doplňuje skvělá hudba, na které se podíleli tři různí a úspěšní skladatelé s Hansem Zimmrem v čele. Není co dodat, snad jen, že si ve filmu mohli odpustit zdlouhavou automobilovou honičku, odehrávající se uprostřed San-Franciska , která by možná celé město poškodila více, jak jedna z raket, které mu ve snímku hrozí.

Rango (2011)

Po dlouhé době konečně skvělý “animák“. Jako by vypadnul z oka nějakému opravdu dobrému filmu, který v sobě nese všechny znaky pořádného westernu. Stačilo jen nahradit za ostřílené pistolníky, obyčejná mluvící zvířata a roli hlavnímu hrdiny přenechat chvástavému chameleonovi. Výsledek? Opravdu parádní snímek, který v sobě nese vše, co by měl. Především velkou dávku nadsázky, ale i humor, napětí a akci. A právě asi to mě na tomto snímku zaujalo nejvíce. Vtipné hlášky, u kterých se opravdu člověk popadá za břicho zde nejsou výjimkou a co se mě týče, klidně mohli filmaři z filmu vynechat jakési zvláštní scény s neznámým duchem západu, které mi tam přišly zcela zbytečné.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Mě tento díl Potterovské ságy rozhodně překvapil . Dá se říci, že první dva díly jsou v porovnání s ním pohádka pro děti na dobrou noc. Filmaři ovšem měli smůlu v tom, že čtvrtá kniha o brýlatém čaroději je opravdu hodně dějově obsáhlá a vyskytuje se v ní tolik situací a postav, že by se to do celovečerního filmu prostě nevešlo. A je to znát. Mnoho oněch postav i důležitých souvislostí se nakonec vynechalo a tak už po půlce filmu mohou mít ti, co nečetli knižní předlohu, problém s orientací v ději. I přes to je film velmi dynamický a plný zajímavých zvratů a překvapení. Harry a jeho přátelé dospívají, což s sebou nese i celkem vtipné momenty, které odlehčují až občas hororovou atmosféru, která v průběhu děje na celý film padá. Za zdůraznění určitě stojí to, jak si filmaři vyhráli s tvorbou obrovského počtu nových míst a bájných tvorů, jako jsou třeba drak nebo jezerní lidé. Ke konci filmu jde však veškerý humor a další záležitosti stranou a rozjíždí se to, k čemu celý film už od prvních minut směřuje. Skvěle natočená scéna v bludišti a hned na to mírně přehrávající Ralph Fiennes v roli znovuzrozeného lorda Voldemorta. Prostě bomba! Celkově film diváka tak trochu připravuje na pokračovaní celé série, protože s nástupem Voldemorta zpět k moci se Potterovské filmy zase posunou o něco dál. Čtyřka rozhodně není vůbec špatným filmem .Dá se jí vytknout snad jen pár malých chybiček, jako právě ono ořezávání děje a vypuštění určitých souvislostí. Nejvíce mě však zklamal Michael Gambon v roli Brumbála, kterou opravdu vůbec nepochytil. A tak se z vyrovnaného , příjemného a moudrého Brumbála, stal šílený dědouš, co hodně řve a pomalu sprintuje z jedné místnosti do druhé.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Docela příjemný film, který má základy spíše na soundtracku než na hereckých výkonech, ale i tak má své kouzlo i přes to, že ve filmu musíme nesčetněkrát zkousnout refrém písničky, okolo které se celý film točí (ale zacpat si uši jde vždycky). Ale taky poukazuje na svět showbysnisu zase v trochu jiném světle a celkově docela spolehlivě naladí rodinnou pohodu a pocit spojkojenosti.

Sudá a lichá (1978)

Snad jeden z nejpovedenějších filmů známé italské dvojky, která drží film svým klasickým smyslem pro humor. Až je skoro neuvěřitelné, co jejich nepřátelé musí vytrpět než na jejich tváře přestanou dopadat pěsti Buda Spancera! Prostě takhle vypadá Amerika očima Itala.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Zajímavá muzika, dynamické choreografie, šílení studenti East High a klasická dějová osa. Dva lidi se potkají, zamilují se do sebe, pohádají se a na konci filmu se za bouřlivého potlesku zase dají dohromady. Přidejte do toho všeho Zaca Efrona a vznikne z toho tenhle mírně unavující slaďák. Film je sice plný optimismu, ale to je asi tak všechno, co divákovi může nabídnout.

Na vlásku (2010)

Opravdu povedený animák, u kterého se člověku zprvu zdá, že bude tak trochu nudně kopírovat pohádky s princeznou uvězněnou ve věži, ale naštěstí to tak není. Disneyovská klasika se na něm sice nezapře, ale očaruje humorem a nadsázkou,která se dost často týká i součastnosti. A navíc je film celou dobu naplněný příjemnou a pohodovou atmosférou, které není nikdy dost...

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

Film na mě působí jako hodně nepovedená parodie na fakt dobré první dva díly, které sice byli i mírně nereálné, ale byli vtipné a o to šlo! Tenhle film je prakticky o ničem a vzejde z něho nakonec jen totálně zdevastovnaný dům a nic víc... Určitě si název Sám doma nezaslouží!!!